Kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıkları etkiler mi?

923 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam, kaşlarım çok düşük bunun için ameliyat olmak istiyorum. Aynı zamanda göz kenarlarımda da kırışıklar mevcut. Kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıkları etkiler mi? bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatında yüzün üst bölgesi yukarı çekilerek yüze daha kalkık ve dinç bir hava katılır. Kaş kaldırma estetiği gözlerin de daha açık görünmesini sağlar, göz kapaklarındaki düşüklüğü yok eder. Kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıkları tamamen giderir demek doğru olmaz. Eğer kaz ayakları görüntüsünden hoşnut değilseniz bu bölgeye botoks yaptırabilirsiniz. Botoks ile göz çevrenizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıklıkları etkiler mi? Bende kaş asimetrisi var ama göz kenarlarım da kırışık. Aynı anda halledilebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatı göz kenarındaki kırışıklıklar için etkili bir çözüm yolu değildir. Öncelikle kaş asimetrinizin oranına bir bakalım. Bu asimetriyi çok ileri boyutlarda değilse dolgu gibi işlemlerle de çözebiliriz. Ancak ileri boyutta ise elbette cerrahi gerekebilir. Sonrasında ise göz çevresi için ihtiyacınızı tespit etmemiz lazım. Kırışıklıklar çoksa botoks ile ya da çökmeler varsa göz altı ışık dolgusu gibi uygulamalarla sizi istediğiniz görüntüye büyük oranda ulaştırabilmemiz mümkün. Müsait olduğunuzda muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri gerçekleştirip bir tedavi planı oluşturalım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, kaş kaldırma ameliyatı olacağım yakın zamanda. Ancak kaz ayağı denilen kırışıklıklarım da çok arttı. Kaş kaldırma ameliyatı ile göz kenarlarındaki kırışıklıklar da gider mi? Ne diyorsunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatında kaşlar yukarı doğru çekilerek daha kalkık ve simetrik kaşlar elde edilir. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında daha çekici ve canlı bakışlara sahip olursunuz. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında göz çevrenizdeki kırışıklıklar bir miktar azalır ancak kaz ayağı kırışıklığının tedavisi için botox gibi yöntemlere başvurmanız çok daha mantıklı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi günler Leyla Hanım, ben kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum ama aynı zamanda kaz ayaklarımın da gitmesini istiyorum. Yalnızca kaş kaldırma ameliyatı ile her ikisi de mümkün mü? Yoksa ayrı bir operasyona gerek var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler merhaba, kaş kaldırma ameliyatı kaşlarınızın köşelerinden daha yukarı çekilmesini sağlayarak bakışlarınıza canlılık katan bir uygulamadır ancak göz çevrenizde bulunan kaz ayakları görüntüsünü yok etmez. Göz çevresindeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için botoks yaptırabilirsiniz. Ayrıca botoks haricinde diğer medikal yöntemleri de deneyebilirsiniz. Bunun için en kısa zamanda kliniğimize gelerek muayene olabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben kaş kaldırma ameliyatı olmaya karar verdim. Göz çevremde de bazı sıkıntılar var da. Sizden öğrenmek istediğim kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıklıkları etkiler mi? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatında kaşların gerilerek yukarıya çekilmesi ve bu sayede gözlerin daha belirgin bir şekil kazanması sağlanır. Kaş kaldırma operasyonu yüze daha canlı ve genç bir ifade katar. Göz çevresi kırışıklıklarınız için doğru çözüm ise ufak botoks dokunuşlarıdır. Ayrıca göz çevresini gençleştirmek için farklı medikal estetik yöntemleri de bulunuyor. Burada ihtiyacınız olan şeyin tespit edilmesi çok önemli. Muayene için gelebilirseniz hem kaş kaldırma için uygunluğunuzu hem de göz çevreniz için en doğru tedavi yöntemini daha net bir şekilde belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, benim hem kaşlarım çok düşük hem de göz çevremde kaz ayaklarım çok fazla. İki rahatsızlığımı da aynı anda gidermek istiyorum. Kaş kaldırma ameliyatı göz kenarlarındaki kırışıklıkları etkiler mi? Bir kere ameliyat olsam hepsinden kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatı genel anestezi altında uygulanan cerrahi bir işlemdir. Kaş kaldırma operasyonlarında kaşlar gerilerek yukarı doğru çekilir. Bu durum gözlerin daha belirginleşmesine aynı zamanda yüzün daha canlı ve dinç bir ifade kazanmasını sağlar. Kaş kaldırma ameliyatı ile göz çevresi kırışıklıklarından kurtulabilirsiniz demek doğru olmaz. Ancak ufak bir botox dokunuşu ile göz çevrenizdeki kırışıklıkları giderebiliriz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar