Kaş Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

785 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

Hocam benim kaşlarım gün geçtikçe aşağı düşüyor. Özellikle bir kaşımda daha fazla düşüklük var gözümde daha kısık gibi duruyor fakat dolgu botoks yaptırmak istemiyorum kalıcı olsun istiyorum. Kaş kaldırma işlemi benim için uygun mudur sizce? Kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Kaş yapısı kadınlarda daha kavisli bir görünüm oluştururken erkeklerde çok daha düz bir yapı oluşur. Kaş, göz ve burun ile orantılı bir şekilde konumlanmıştır. Yapısal ve yaşa bağlı kaş düşüklüğü yorgun ve mutsuz görünmenize neden olur. Kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi sizin daha dinamik bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Bakışların bile değişeceği bu operasyonda, daha canlı ve etkileyici bakışlara sahip olursunuz. Kaş kaldırma operasyonu tıpkı alın germe operasyonlarında olduğu gibi saçlı deriden yapılan küçük bir kesi yardımıyla gerçekleştirilir. Ya da tam kas üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olması ve izi, istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Hangi tekniği kullanacağıma sizi muayene ettikten sonra karar veriyorum. Aynı operasyon içerisinde hem alın germe hem de kaş kaldırma operasyonu gerekebilir. Bu operasyona sizin ihtiyacınıza göre göz kapağı operasyonu da eklenebilir. Bu işlemler cerrahi işlemler olduğu için kalıcılık süreleri dolgu ve botoxa göre çok daha uzundur. Yine de net bir bilgi almak isterseniz muayeneye gelebilirsiniz.

0

Doktor Hanım merhaba, kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır? Benim 2 kaşım arası asimetrik. Bu ameliyatla düzeltilebilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatını yaptığımız kişiler kaş yapısı düşük, kaşları arası asimetri bulunan ya da kaş düşüklüğü problemi olan kişilerdir. Sizin kaşlarınız arasındaki farkı öncelikle görmem gerek. Eğer yüksek oranda bir fark yoksa dolgu ya da benzeri medikal bir işlemle sorunu çözebiliriz. Ancak daha ileri boyutlu bir asimetri söz konusuysa kaş kaldırma ameliyatı da olabilir. Ayrıca bazı asimetriler tam anlamıyla düzeltilemeyebilir. Bu durumda kısmen düzeltme sağlanabilir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, acaba kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır? Kimler bu işlem için uygundur? Cevabınıza göre ameliyat olup olmayacağıma karar vereceğim. Şimdiden teşekkür ederim size.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaşlarında yapısal özellikler veya diğer nedenlere bağlı olarak düşme görülen hastalar için kaş kaldırma ameliyatı uygundur. Muayene sonrası uygun bulunursanız ameliyat olabilirsiniz. Ancak kaş düşüklüğü probleminin tek çaresi ameliyat değildir. Dolgu, iple askı, hifu gibi medikal yöntemler de oldukça etkilidir. Sevgiler.

0

Selamlar hocam, kaş düşüklüğüm nedeniye kaş kaldırma ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak 57 yaşındayım ameliyat benim için bir sorun teşkil eder mi? Merak ediyorum kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş düşüklüğünü gidermek için uyguladığımız kaş kaldırma ameliyatını sizin yaşınızdaki hastalarımıza da uyguluyoruz. Eğer yoğun bir düşüklük var ise genel sağlık durumunuz da elverişli ise kaş kaldırma ameliyatı yaptırabilirsiniz. Fakat kaş düşüklüğü çok ilerlememişse, dolgu veya diğer medikal yöntemler aracılığıyla halledilebilecek bir sorun ise ameliyata ihtiyaç duymayız. Bu noktada işlemi yaptırmadan önce mutlaka uzman bir doktora muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır diye öğrenmek istiyorum. Benim tek kaşımda düşüklük var bana da uygun olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş düşüklüğü için farklı tedavi yöntemleri var. Kaş kaldırma ameliyatı da bu yöntemlerden biri. Kaş kaldırma ameliyatını kas düşüklüğü yaşayan, genetik ya da yaşa bağlı olarak kaş yapısı düşük olan tüm kişilere uygulayabilmekteyiz. Bu yöntemin sizin için uygun mu ya da gerekli mi olduğuna sadece sizi muayene ederek karar verebilirim. Anladığım kadarıyla iki kaş arasında bir simetri farkı var. Bu farkın ne kadar olduğuna bir bakalım. Sonrasında bu farkı giderebilmek için en uygun yönteme karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, ben 36 yaşındayım. Düşük kaşlarım için kalıcı bir çözüm yolu arıyorum. Kaş kaldırma ameliyatı kimlere yapılır? Karar verirsem hemen ameliyat olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kaş kaldırma ameliyatı kas düşüklüğü yaşayan ya da genetik veya yaşa bağlı olarak kaş yapısı düşük olan herkese uygulanabilir. Ancak biz kişiye göre doğru yöntemin ne olacağını sadece yaptığımız detaylı bir muayene sonrasında söyleyebiliriz. Burada kaşınızın düşüklük oranı vs gibi etkenler önemlidir. Kaş kaldırma için çeşitli medikal uygulamalar da kullanılabilir. Kaş kaldırma ameliyatları genel anestezi altında uygulanan cerrahi bir yöntemdir ancak kalıcı olması yönünden hastaları oldukça memnun eder. Muayene sonrasında operasyon ihtiyacınıza doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar