Kol Sarkması Nasıl Giderilir?

707 görüntülenmeKol Germe Estetiği (Brachioplasty)
0
1 Yorum

Hocam Merhaba, 42 yaşındayım 3 yıl önce kollarımdan Ankarada liposuction ameliyatı oldum ve sonra tekrar kilo alıp verme sürecimi durduramadım. Kollarımda aşırı bir sarkma mevcut, el sallayamaz hale geldim. Yaz dönemlerinde pudralama bile yapmak zorunda kalıyorum. Sarkan deri bluzlarımın dışına sarkıyor ve belli oluyor, devamlı uzun kollu giysiler giyme ihtiyacı duyuyorum fakat yaz mevsiminde çok zorlanıyorum ayrıca özgüvenimi tamamen kaybettim bu sarkmalardan nasıl kurtulabilirim lütfen yardımcı olun. Şimdiden Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction yağ alımında etkili bir yöntem evet fakat sonrasında size sağladığı avantajı korumak ve cildi yıpratmamak için kilo koruması şarttır. Yaşanan bu deformasyon her zaman sadece liposuction ameliyatı sonrası dikkatsizliğinde değil; miğde ameliyatı geçiren, aşırı kilo kaybı yaşayan veya deri elastikiyeti zayıf olan hastalarda kilo kaybı olmasa dahi karşılaştığımız bir durumdur. Kol sarkmasını gidermek için kol germe ameliyatı uyguluyorum.Kol gerdirme işlemi, üst kollarınızın alt kısmındaki sarkma, gevşeme ve deformasyonu tedavi etmek için yapılan cerrahi bir ameliyattır.Kol germe ameliyatı arm lifting olarak da bilinir. Kol germe estetiğinin medikal adı Brakioplastidir. Brakioplasti estetiğinde, dirsek ile koltuk altı arasındaki sarkan deri kesilerek dışarı atılır. Kalan deri ise daha sıkı bir görüntü için gerilerek tekrar kol şekillendirilir. Kol germe estetiğinde üst kola boydan boya yapılıyorsa uzun bir iz kalabilir. Bu operasyon Genel anestezi altında Hastane ortamında gerçekleştirilen, fazla derinin kol içinden alınıp uzaklaştırıldıktan sonra iç kola saklanan bir dikişle uygulanan germe operasyonudur. Her germe operasyonunda olduğu gibi 1 gece hastanede yatışınız ve sonrasında minimum 4 hafta kullanılması gereken bir korseniz vardır.

0

Leyla Hanım merhaba, yaşım 30 ve kollarım çok sarkmaya başladı. Bu durumun nedenini çözemedim aslında aile geçmişimizde de kollarında sarkıklık olan var ama bu zamana dek bende hiç yoktu. Acaba kol sarkması neden olur ve önüne geçmek için ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kol sarkmalarının birçok nedeni olabilir. Genetik yapı, yaşlanma, aşırı kilo alıp verme ve cildin elastikiyet seviyesinin azalması bu nedenler arasında sayılabilir. Sizde oluşan sarkma ise belirttiğiniz üzere genetik özelliklere bağlı olarak gelişmiş olabilir. Ya da bu ara kilo alıp verme durumu yaşadıysanız bu da etki etmiş olabilir. Bunun nedenini anlamamız için öncelikle muayene olmanız ve bu doğrultuda bir tedavi süreci planlamamız şarttır. Kol sarkmasını düzeltmek için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler mevcuttur. Thermage ve Ultrashape ameliyatsız yöntemler arasında başı çeker. Bu uygulamalar eğer çok şiddetli bir sarkma ve yağlanma söz konusu değilse tercih edilmektedir. Liposuction’a da başvurulabilir ancak liposuction kollarınızdaki yağlanmaların spor ve diyetle dahi gitmediği anlarda başvurulan bir yöntemdir. Son olarak eğer yoğun bir sarkma ve yağlanmadan bahsediyorsak tek etkili çözüm kol germe ameliyatı olmaktır. Dediğim gibi, öncelikle uzman bir hekime muayene olmalı, daha sonra tedavi sürecine başlamalısınız.

0

İyi günler doktor hanım, ben 47 yaşında 170 boyunda ve 48 kiloda bir kadınım. Benim kollarım aşırı sarkık ve buruşuk görünüyor. Kısa kol bir bluz giydiğim zaman kol derim bluz dışına çıkıp sarkıyor. İnsanların bakışlarından rahatsızlık duyuyorum. Acaba yaşımdan dolayı mı bu şekilde? yoksa çok düzenli ve dengeli beslenen bir kişiyim. Kol sarkması nasıl giderilir? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, sizin de belirtmiş olduğunuz gibi boy kilo arasında eğer çok fazla fark varsa bu kişinin sadece genel görüntüsüne değil, kollarına da yansımaktadır. Kol germe operasyonunu özellikle üst kolda daha belirgindir. Yerçekimi, yaş ve kilo kaybından dolayı sarkan deriyi cerrahi bir müdahale olan arm lifting operasyonuyla gerdirmekteyim. Operasyonu hastane ortamında streril bir şekilde ve genelanestezi uygulayarak yapmaktayım. Kol gerdirme ameliyatı olarak da bilinen arm lifting operasyonunda koltuk altından dirseğe kadar olan bölümdeki fazla deri kesilerek çıkartılır. Geride kalan deri esnetilerek gergin bir duruma getirilerek tekrar dikilir. Operasyondan sonra önereceğim kol korsesini minimum 4-6 hafta arasında takmanız gerekmektedir. Bu şekilde benden çözüm isteyen hastalarıma muayeneden sonra eğer uygun ise yapmaktayım.

0

İyi günler Leyla Hanım,  52 yaşındayım, kollarımın üst kısmındaki derim epey sarkık durumda,  bu yaşıma kadar kilo kontrolümü iyi yapamadığım için sık sık kilo alıp verdim. Bu durum kol sarkmasına neden olur mu? Kol sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, sizin de belirtmiş olduğunuz gibi sık kilo alıp verme durumunda ya da aşırı kilo kaybında kol derisinin sarkması sık gördüğümüz bir problemdir. Elastik yapısını kaybeden derinin sarkmasını gidermek için Brakioplasti yani kol germe estetiği yapıyorum. Bu estetik uygulamasında dirsek ile koltuk altı arasında bulunan sarkık deri kesilerek fazlalık ve çirkin görüntü ortadan kaldırılmış olur. Kol çevresinde kalan deri gerdirilerek biçimlendirilir. Dikiş izleri kolun iç tarafında kalmaktadır. Ameliyat steril hastane koşullarında ve genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonra bir gece hastanede kalmalısınız ve hastane çıkışından sonra en az bir ay boyunca size önereceğim korseyi kollarınızın biçimini koruması bakımından takmanız çok önemlidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı