Koltuk Altı Terleme Nasıl Önlenir?

661 görüntülenmeTerleme Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir? Ben devamlı takım elbise kullanmak zorunda olduğum bir iş ile meşgulum, yoğun terleme problemi yaşıyorum bu da ceketimi çıkartma korkusu yaşatmaya başladı. Özgüven problemi hissederken aynı zamanda günlük rutinime de devam etmekte zorlanıyorum. Koltuk altı terleme sorunu için uygulanabilecek bir tedavi yöntemi var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Sizin de belirttiğiniz gibi koltuk altı terleme problemi kişilerin hem iş hem de özel hayatlarına müdahale eden bir problem fakat çözümsüz değil. Terleme, vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan, sağlıklı insanlarda olması gereken ve kişinin kontrolü altında olamayan fizyolojik bir metabolizmik bir durumdur. Ter salgılandığında bakteriler koltukaltı gibi sıcak ve nemli ortamlarda çoğalarak terin kötü kokmasına neden olabilir. Stres, heyecan, uyarıcı ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri değişiklikleri, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, kullanılan ilaç ve hormonlar gibi etkenler aşırı terlemeye neden olabilir.Koltuk altı Botoksu sayesinde bu sorunu 10 dakika gibi bir sürede ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz şekilde tedavi ediyorum.Etkisini 3-7 gün takibinde gösteren tedavi sayesinde yılda 1 kez tekrarlayabildiğiniz sizi tüm sıkıntılarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. İşlemden hemen sonra çok sıcak buhar, sauna gibi yerlerden uzak durmalı ve çok ağır spor yapmamalasınız. 3-4 gün dikkat etmeniz yeterli daha sonra günlük rutinlerinizi gerçekleştirebilir ve denize havuza dahi girebilirsiniz.

0

Merhabalar, özellikle yazın koltuk altım çok sık ve yoğun terliyor. Bu durumu çözmek istiyorum hocam. Koltuk altı terleme nasıl önlenir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, koltuk altı ter bezlerinin yoğun bulunduğu bölgedir. Bu nedenle özellikle yazın koltuk altının terlemesi bizim için işkenceye dönüşür. Bazılarımızı bu durum daha olumsuz etkileyebilir. Bu tür sorunlarla başa çıkmaya çalışan hastalarıma botoks tedavisini öneriyorum. Kırışıklık gidermenin yanı sıra botoks, aşırı terleme tedavisinde de sık başvurulan ve oldukça etkili sonuçlar aldığımız bir yöntemdir. Ancak elbette kalıcı değildir. Dolayısıyla 6 ayda bir tekrarlatmanız gerekir.

0

Leyla Hocam merhaba, benim bu yaz nişanım olacak. Ama bende koltuk altımda aşırı terleme sorunu var. Böyle özel bir günde bu sıkıntıyı yaşamak istemiyorum. Koltuk altı terleme nasıl önlenir? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, koltuk altı terlemesi gerek görsel manada gerekse koku olarak bir çok hastamın ortak rahatsızlığı. Neyse ki botoks yöntemi ile bu aşırı terlemelerin önüne geçebiliyor. Nişanınıza kadar tedavinin sonuçlarını kesinlikle almış olursunuz ve böyle güzel bir günü huzurlu, içiniz rahat bir şekilde yaşarsınız. Uygun bir zamanda gelebilirseniz gerekli kontrolleri sağlayalım ve koltuk altınıza botoks uygulayalım. Uygulamanın kalıcılık süresi 4- 6 ay kadar. Düzenli olarak tekrarlanabiliyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, koltuk altlarımda çok yoğun bir terleme problemim var. İşim gereği sık sık kıyafet değiştirdiğimden dolayı bu durum beni çok fazla rahatsız ediyor. Koltuk altı terleme nasıl önlenir? Kısa sürede bu durumu çözmek istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, koltuk altındaki terleme problemi birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bir sıkıntıdır. Ancak günümüzde bu sorunu tedavi etmenin oldukça etkili bir yöntemi vardır. Botoks sanılanın aksine yalnızca kırışıklık gidermede uygulanan bir yöntem değildir. Aynı zamanda aşırı terleme tedavisinde de yoğun olarak başvurduğumuz bir uygulamadır. Botoks ile koltuk altınızdaki yoğun olarak çalışan ter bezlerine müdahale ederek normal standartla gelmesini sağlarız. Oldukça basit olan bu işlem 4 ila 6 ay arasında kalıcılığını sürdürür. Etkisini yitirmeye başladığında yenilenmesi gerekmektedir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben koltuk altı terlemesinden şikayetçiyim. 1 ay sonra özel bir davete katılacağım ve elbisem uzun kollu. Koltuk altında ıslak bir görüntü istemiyorum. Benim için çok önemli. Koltuk altı terleme nasıl önlenir? Lütfen bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, koltuk altı terlemesi bir çok hastamın ortak şikayeti. Özellikle özel davet ve randevularda aşırı terleme kişiyi günlük hayatından olduğundan çok daha fazla rahatsız edebilir ve özgüven eksikliğine bile sebep olabilir. Hem görüntünün hoş olmaması hem de koku problemi, hastalarımın terleme tedavisi yaptırmak istemesinin en büyük nedenleri. Aşırı terlemeden kurtulmanın ve bu sorunun tedavisinin en etkili ve memnun edici tedavisi botoks uygulamasıdır. Botoks ile terleme görülen bölgedeki ter bezlerine müdahale edilir ve aşırı terleme problemi engellenir. Kalıcılık süresi 4-6 ay olan bu işlem davette rahat etmenizi sağlar. Bence vakit kaybetmeden bir estetik hekimine başvurun ve tedavinizi olun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, koltuk altında oluşan terlemeden çok rahatsız oluyorum. Koltuk altı terlemesine engel olmak için neler yapabilirim, koltuk altı terlemesi nasıl önlenir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef birçok kişi el, ayak, koltuk altı gibi alanlarda oluşan aşırı terleme sorunuyla karşılaşabilir. Aşırı terleme ter bezlerinin çok fazla çalışmasından dolayı ortaya çıktığı için kişinin kontrol edebileceği bir sorun değil. Bu nedenle aşırı terleme sorununu tedavi edebilmek için genellikle botox uygulamasından faydalanılır. Botox el, ayak, koltuk altı gibi alanlara uygulandığında buralardaki ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasını önleyerek aşırı terleme sorununu tedavi eder. Koltuk altı terlemesinde de botoxtan faydalanmak gerekir. Koltuk altına yapılan botox ile ter bezlerinin çalışması kısıtlanır ve terleme sorunu büyük bir oranda azaltılır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar