Koltuk Altı Terleme Nasıl Önlenir?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir? Ben devamlı takım elbise kullanmak zorunda olduğum bir iş ile meşgulum, yoğun terleme problemi yaşıyorum bu da ceketimi çıkartma korkusu yaşatmaya başladı. Özgüven problemi hissederken aynı zamanda günlük rutinime de devam etmekte zorlanıyorum. Koltuk altı terleme sorunu için uygulanabilecek bir tedavi yöntemi var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 2, 2020

Merhaba, Sizin de belirttiğiniz gibi koltuk altı terleme problemi kişilerin hem iş hem de özel hayatlarına müdahale eden bir problem fakat çözümsüz değil. Terleme, vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan, sağlıklı insanlarda olması gereken ve kişinin kontrolü altında olamayan fizyolojik bir metabolizmik bir durumdur. Ter salgılandığında bakteriler koltukaltı gibi sıcak ve nemli ortamlarda çoğalarak terin kötü kokmasına neden olabilir. Stres, heyecan, uyarıcı ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması, kan şekeri değişiklikleri, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, kullanılan ilaç ve hormonlar gibi etkenler aşırı terlemeye neden olabilir.Koltuk altı Botoksu sayesinde bu sorunu 10 dakika gibi bir sürede ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz şekilde tedavi ediyorum.Etkisini 3-7 gün takibinde gösteren tedavi sayesinde yılda 1 kez tekrarlayabildiğiniz sizi tüm sıkıntılarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. İşlemden hemen sonra çok sıcak buhar, sauna gibi yerlerden uzak durmalı ve çok ağır spor yapmamalasınız. 3-4 gün dikkat etmeniz yeterli daha sonra günlük rutinlerinizi gerçekleştirebilir ve denize havuza dahi girebilirsiniz.

blank

Merhaba Leyla Hanım, ben yıllardır koltuk altı terlemesinden muzdaribim. Giydiğim her elbise, bluz, abiye bu terlemeden dolayı lekeleniyor. Koltuk altı terlemesi için bir tedavi yöntemi bulunuyor mu? bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, koltuk altı terlemeleri her insanda bulunan, vücudun ph, nem,tuz ve ısı dengesini sağlamaya yardımcı ama aynı zamanda da ara ara yaşam kalitesini düşüren bir metabolizma olayıdır. Terleme olayı gerçekleşmeye başladığı zaman koltuk altı gibi sıcak ve nemli bölgelerde bakteriler çoğalmakta ve kötü bir kokuya neden olmaktadırlar. Heyecan, stres, kullanılan ilaçların yan etkisi , hormonların alçalıp yükselmesi gibi nedenlerden dolayı sosyal hayatı negatif etkileyen hatta sekteye uğratan aşırı koltuk altı terlemesi problemiyle karşı karşıya gelinebilmektedir. Koltuk Altı botoxu yöntemiyle kişilerin terleme problemine çözüm bulunabilmektedir. Botox öncesinde uygulama yapılacak koltuk altı bölgesine anestezik bir krem sürülerek işlem bölgesi uyuşturulur.Çok küçük iğnelerle botox maddesi enjekte edilir. Yaklaşık 20 dakika süren acısız ve ağrısız bir bir şekilde işlemin kalıcılığı 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Her yıl tekrarlanan uygulamayla tedavinin kalıcılık süresi uzatılmaktadır. Yapılan uygulama sonrasında elbiselerinizde lekelenme yaşanmaz ve gündelik ve sosyal rutininizde daha özgüvenli ve konforlu olabilmektesiniz.

blank

İyi günler Leyla hanım, ben bir kurumda ofis boy olarak çalışmaktayım, özellikle yeni bir ortama girdiğim zaman koltuk altlarımdan çok fazla terliyorum. Her zaman gömleğimde iz oluyor. Çevreme rahatsızlık vermek, istediğim en son şey. Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, terleme sadece insanlarda görülen, vücudun nem, su, ısı ve tuz dengesini sağlamaya yardımcı doğal bir durumdur. Bütün insanlar terlemektedir ancak bazı insanlar terleme bakımından biraz daha farklıdır. Altında hormonal bozukluklar, sinir sistemi ile ilgili hastalıklar, ilaç, alkol kullanımı ya da bazı hastalıklar aşırı terlemeye neden olmaktadır. ve kişilere yapılan testlerde ortaya çıkmaktadır. Ancak çoğu zaman aşırı terlemenin kaynağı bulunamamaktadır. Koltuk altındaki terlemenin sprey ya da deodorantlarla kontrol altına alınması ya da durdurulmaya çalışılması oldukça zordur. Botox tedavisi koltuk altı terleme şikayetlerinin durdurulması konusunda uygulanabilirliği rahat ve konforlu bir tekniktir. Kliniğimizde uyguladığım yaklaşık 20 dakika süren botox uygulaması ile terleme ve koku şikayetlerinin en az 6 ay önüne geçilebilmektedir. Senede 1 kere yapılan tekrar botoxuyla işlemin kalıcılık süresinin uzatılması mümkün olmaktadır.Botox işleminin akabinde sıcak banyo, sauna, buhar gibi uygulamalardan uzak durmanız da yine botoxun kalıcılık süresini etkilemektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar