Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

1.66K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0

Merhaba doktorcum, ben karın, bel ve bacaklarıma liposuction yaptırmak istiyorum.Bu bölgeler için liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatının ne kadar süreceği istediğiniz bölgelerden alınacak yağ oranına ve bölge büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat ortalama 3-4 saat sürmektedir. Kol bölgesi ortalama 45 dk sürer. Karın veya bacak bölgesi alınacak yağ oranına göre 1-2 saat sürmektedir. Tüm vücut yaptırmayı düşünüyorsanız 3-4 saat sürer. Liposuction ameliyatı ile beraber kaslarınızın belirginleşmesini de isterseniz ameliyat süresi biraz uzayabilir. Sadece gıdı ya da sadece kol bölgesini aldırmak isteyen hastalarıma lokal anestezi ile işlem yapmayı tercih ediyorum ve aynı gün taburcu oluyorlar. Küçük bölge olduğu için maximum 1 saat sürmektedir. Siz tüm vücut istediğiniz için ortalama 4 saat sürer. Genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat esnasında vücudunuzda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir ve fazla yağlar eritilerek dışarı alınır. Fakat yine de net süreyi sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

10 Cevap

0

Hocam, Liposuction kaç saat sürer? Hangi anesteziyle yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bacak, bel, basen, göbek, kalça, meme, kol, boyun, gıdı bölgelerine uygulanan bir ameliyattır. Ameliyat sonrası kişi fazla yağlarından kurtularak istediği fit ve sıkı görünüme kavuşur. Liposuction uygulama bölgesine ve ne kadar yağ alınacağına göre farklı sürelerde yapılmaktadır. Ortalama 1-4 saat arası sürmektedir. Liposuction uygulaması genel anesteziyle ameliyathane ortamında yapılır. Eğer gerekiyorsa liposuctionla birlikte kombine operasyonlar da (germe, annelik estetiği, dolgu gibi) yapılabilir. Kombine ameliyatlarda süre daha da uzamaktadır fakat tek oturumda birden fazla işlem yapıldığı için iyileşme dönemi daha kolay geçmektedir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Liposuction yaptırmak istiyorum ama ameliyat fobim var, çok çekiniyorum. Liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatları işlem yapılacak bölgenin sayısı, büyüklüğü, bölge ya da bölgelerin büyüklüğüne de bağlı olarak süresel anlamda değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak 1 ila 3 saat arasında süren ve genel anestezi altında gerçekleştirdiğimiz operasyonlardır. Korkmanıza ya da endişe duymanıza hiç gerek yok. Çünkü genel anestezi uygulandığı için ameliyat esnasında herhangi bir acı ya da ağrı duymazsınız. İnanın bana aldığınız sonuçlar korkunuzu yenmenize değecek sonuçlar olacak. Muayene için gelebilirseniz aklınızdaki tüm soruları cevaplayalım ve sizi bu fobinizden de kurtaralım. Sevgiler…

0

Merhabalar hocam, liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak daha önce cerrahi bir operasyon yaptırmadığımdan korkuyorum. Acaba liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatı eğer herhangi bir operasyonla kombin edilmezse 2 ila 4 saat arasında sürer. Ancak başka operasyonlarla kombine olarak uygulanıyorsa bu süre uzayabilir. Sevgiler.

0

İyi günler Leyla Hanım, liposuction ameliyatı çok uzun sürüyor diye bir şey duydum ama emin değilim. Yakın zamanda bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum ancak ameliyat korkum da bir hayli yüksek. Acaba liposuction ameliyatı kaç saat sürer? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatının süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kişiden alınacak yağ miktarı ve liposuction işleminin birden fazla bölgeye yapılıp yapılmayacağına göre bu durum değişir. Ancak genel olarak 2 ila 4 saat arasında süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde yağlanma söz konusu. Ayrıca bel bölgemde de var. Karar verirsem Liposuction ameliyatı kaç saat sürer? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarında süre kişiden kişiye değişir. Burada operasyon gerçekleştirilecek olan bölgelerin durumu ve yağ oranı önemli belirleyici faktörlerdir. Bu ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştiriyoruz. Ortalama olarak saat vermem gerekirse 1- 3 saat arasında değişen bir zaman diliminde ameliyatı tamamlıyoruz. Sizi daha detaylı muayene edip gerekli analizleri gerçekleştirirsem çok daha net bir bilgi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, benim bölgesel yağlanmalarım üst bacaklarımda. Basenimde de var ama daha az oranda. Yağlarımı aldırmak istiyorum ama ameliyattan korkuyorum. Liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle Liposuction riski en düşük olan operasyonlar arasında yer alır, endişe etmenize gerek yoktur. Cerrahi bir operasyon olduğu için her ameliyatta olan riskleri taşır ve uzman bir hekime operasyon yaptırdığınız sürece bu riskler de en aza iner. Ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hangi bölgelerden ne oranda yağ alınacağına bağlı olarak da 1 – 3 saat aralığında sürebilir. Ameliyattan sonra ilk gece hastanede kalıp, ertesi gün taburcu edilirsiniz. Size özel bir plan oluşturulması için muayene olmanızı tavsiye ederim.

0

Merhaba Leyla hanım, 32 yaşında çalışan bir kadınım. Vücudumun görüntüsünden son zamanlarda aldığım kilolar nedeniyle çok memnun değilim. Göbeğimde ve bacaklarımda bir yağlanma sorunu ortaya çıktı. Bu nedenle Liposuction yaptırmak istiyorum ancak operasyon hakkında çok bilgi sahibi değilim. Liposuction ameliyatı ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatının süresi ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü Liposuction kişiselleştirilebilir bir estetik operasyondur. Liposuction yaptıracak kişinin isteği doğrultusunda sadece karın bölgesine yapılabileceği gibi karın, basen ve bacak gibi bölgelere aynı anda da yapılabilir. Bu nedenle Liposuction ameliyatının süresi kişiden kişiye farklılık gösterir fakat genellikle 2-4 saat arasında sürer.

0

Hocam merhaba, Liposuction yaptırmak istiyorum ama iki çocuk annesiyim onlarla ilgilenmem gerekiyor sürekli olarak. Bu nedenle ameliyattan önce bazı düzenlemeler yapmalıyım. Lütfen ameliyatın hakkında biraz bilgi verir misiniz, Liposuction ameliyatı kaç saat sürer, hastanede kalmam gerekir mi, operasyondan sonra hemen normal hayatıma dönebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction anestezi etkisinde gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur bu nedenle bir gece hastanede kalmanız beklenir. Operasyon sırasında işlem yapılacak bölgeye 1,5-2 mm çapında minik kesiler açılır, bu kesilerin içine minik kanüller yerleştirilir ve bu kanüller yardımıyla vücudunuzdaki fazla yağların dışarı atılır. Açılan kesiler çok küçük olduğu için belirgin bir iz kalmaz ve iyileşme süreci oldukça konforludur. Ameliyattan kısa süre sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz ama vücudunuzu zorlayacak, yoğun aktivite gerektiren eylemlerden uzak durmalısınız. 4-6 hafta arasında bir süre boyunca korse kullanmanız gerekir. Ameliyat sonrasında genellikle yoğun bir ağrı hissedilmez, şiddetli olmayan ağrılar için doktorunuzun uygun gördüğü bir ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. Ameliyatın ne kadar süreceği ile ilgili kesin bir bilgi vermem söz konusu değildir çünkü bu kişiden alınacak yağ miktarına ve kaç bölgeden yağ alınacağına göre değişir. Ancak bu süre genellikle 2-4 saat arasında olur. Daha kesin bilgiler edinmek için alanında uzman bir hekime muayene olmalısınız.

0

Selamlar leyla hocam liposuction ameliyatını araştırdım internet sayfalarında değişiklik gösterdiği söyleniyo bu yağ oranının fazlalığına göre değişiyor mu? Çok kilolu değilim  Yaklaşık liposuction ameliyatı kaç saat sürer ? biraz korkuyorum uzun anestezi almaktan

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,Liposuction ameliyatı sizin istediğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Ortalama 3-4 saate tamamlanabilir. Yağ oranına göre değişiklik gösterebilir ama muayene ettikten sonra daha kesin bir saat ortalaması söyleyebilirim.

0

Merhaba hocam ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum birçok sitede ameliyat saati olarak farklı bilgi verilmiş ,liposuction ameliyatı kaç saat sürer ve saat neden değişiyor açıklar mısınız?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba liposuction ameliyatının süresi hastadan hastaya göre değişebiliyor, Ameliyat süresi ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir. İşlem yapılan bölgeye ve alana göre küçük bölgeler 45 dk-1 saat sürerken tüm vücut en az 5 saat sürebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.