Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

0
blank
1 Cevap

Merhaba doktorcum, ben karın, bel ve bacaklarıma liposuction yaptırmak istiyorum.Bu bölgeler için liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 8, 2020

Merhaba, liposuction ameliyatının ne kadar süreceği istediğiniz bölgelerden alınacak yağ oranına ve bölge büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat ortalama 3-4 saat sürmektedir. Kol bölgesi ortalama 45 dk sürer. Karın veya bacak bölgesi alınacak yağ oranına göre 1-2 saat sürmektedir. Tüm vücut yaptırmayı düşünüyorsanız 3-4 saat sürer. Liposuction ameliyatı ile beraber kaslarınızın belirginleşmesini de isterseniz ameliyat süresi biraz uzayabilir. Sadece gıdı ya da sadece kol bölgesini aldırmak isteyen hastalarıma lokal anestezi ile işlem yapmayı tercih ediyorum ve aynı gün taburcu oluyorlar. Küçük bölge olduğu için maximum 1 saat sürmektedir. Siz tüm vücut istediğiniz için ortalama 4 saat sürer. Genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat esnasında vücudunuzda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir ve fazla yağlar eritilerek dışarı alınır. Fakat yine de net süreyi sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

0
blank

Hocam merhaba, Liposuction yaptırmak istiyorum ama iki çocuk annesiyim onlarla ilgilenmem gerekiyor sürekli olarak. Bu nedenle ameliyattan önce bazı düzenlemeler yapmalıyım. Lütfen ameliyatın hakkında biraz bilgi verir misiniz, Liposuction ameliyatı kaç saat sürer, hastanede kalmam gerekir mi, operasyondan sonra hemen normal hayatıma dönebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 12, 2021

Merhaba, Liposuction anestezi etkisinde gerçekleştirilen cerrahi bir operasyondur bu nedenle bir gece hastanede kalmanız beklenir. Operasyon sırasında işlem yapılacak bölgeye 1,5-2 mm çapında minik kesiler açılır, bu kesilerin içine minik kanüller yerleştirilir ve bu kanüller yardımıyla vücudunuzdaki fazla yağların dışarı atılır. Açılan kesiler çok küçük olduğu için belirgin bir iz kalmaz ve iyileşme süreci oldukça konforludur. Ameliyattan kısa süre sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz ama vücudunuzu zorlayacak, yoğun aktivite gerektiren eylemlerden uzak durmalısınız. 4-6 hafta arasında bir süre boyunca korse kullanmanız gerekir. Ameliyat sonrasında genellikle yoğun bir ağrı hissedilmez, şiddetli olmayan ağrılar için doktorunuzun uygun gördüğü bir ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz. Ameliyatın ne kadar süreceği ile ilgili kesin bir bilgi vermem söz konusu değildir çünkü bu kişiden alınacak yağ miktarına ve kaç bölgeden yağ alınacağına göre değişir. Ancak bu süre genellikle 2-4 saat arasında olur. Daha kesin bilgiler edinmek için alanında uzman bir hekime muayene olmalısınız.

0
blank

Selamlar leyla hocam liposuction ameliyatını araştırdım internet sayfalarında değişiklik gösterdiği söyleniyo bu yağ oranının fazlalığına göre değişiyor mu? Çok kilolu değilim  Yaklaşık liposuction ameliyatı kaç saat sürer ? biraz korkuyorum uzun anestezi almaktan

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,Liposuction ameliyatı sizin istediğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Ortalama 3-4 saate tamamlanabilir. Yağ oranına göre değişiklik gösterebilir ama muayene ettikten sonra daha kesin bir saat ortalaması söyleyebilirim.

0
blank

Merhaba hocam ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum birçok sitede ameliyat saati olarak farklı bilgi verilmiş ,liposuction ameliyatı kaç saat sürer ve saat neden değişiyor açıklar mısınız?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuction ameliyatının süresi hastadan hastaya göre değişebiliyor, Ameliyat süresi ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir. İşlem yapılan bölgeye ve alana göre küçük bölgeler 45 dk-1 saat sürerken tüm vücut en az 5 saat sürebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar