Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

blank
1 Cevap

Merhaba doktorcum, ben karın, bel ve bacaklarıma liposuction yaptırmak istiyorum.Bu bölgeler için liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 8, 2020

Merhaba, liposuction ameliyatının ne kadar süreceği istediğiniz bölgelerden alınacak yağ oranına ve bölge büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat ortalama 3-4 saat sürmektedir. Kol bölgesi ortalama 45 dk sürer. Karın veya bacak bölgesi alınacak yağ oranına göre 1-2 saat sürmektedir. Tüm vücut yaptırmayı düşünüyorsanız 3-4 saat sürer. Liposuction ameliyatı ile beraber kaslarınızın belirginleşmesini de isterseniz ameliyat süresi biraz uzayabilir. Sadece gıdı ya da sadece kol bölgesini aldırmak isteyen hastalarıma lokal anestezi ile işlem yapmayı tercih ediyorum ve aynı gün taburcu oluyorlar. Küçük bölge olduğu için maximum 1 saat sürmektedir. Siz tüm vücut istediğiniz için ortalama 4 saat sürer. Genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat esnasında vücudunuzda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir ve fazla yağlar eritilerek dışarı alınır. Fakat yine de net süreyi sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

blank

Merhaba hocam ben liposuction ameliyatı olmak istiyorum birçok sitede ameliyat saati olarak farklı bilgi verilmiş ,liposuction ameliyatı kaç saat sürer ve saat neden değişiyor açıklar mısınız?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuction ameliyatının süresi hastadan hastaya göre değişebiliyor, Ameliyat süresi ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir. İşlem yapılan bölgeye ve alana göre küçük bölgeler 45 dk-1 saat sürerken tüm vücut en az 5 saat sürebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar