Liposuction Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

938 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba doktorcum, ben karın, bel ve bacaklarıma liposuction yaptırmak istiyorum.Bu bölgeler için liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatının ne kadar süreceği istediğiniz bölgelerden alınacak yağ oranına ve bölge büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir. Fakat ortalama 3-4 saat sürmektedir. Kol bölgesi ortalama 45 dk sürer. Karın veya bacak bölgesi alınacak yağ oranına göre 1-2 saat sürmektedir. Tüm vücut yaptırmayı düşünüyorsanız 3-4 saat sürer. Liposuction ameliyatı ile beraber kaslarınızın belirginleşmesini de isterseniz ameliyat süresi biraz uzayabilir. Sadece gıdı ya da sadece kol bölgesini aldırmak isteyen hastalarıma lokal anestezi ile işlem yapmayı tercih ediyorum ve aynı gün taburcu oluyorlar. Küçük bölge olduğu için maximum 1 saat sürmektedir. Siz tüm vücut istediğiniz için ortalama 4 saat sürer. Genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat esnasında vücudunuzda minik kesiler açılır. 1,5-2 mm genişliğindeki bu kesiler ameliyat sonrasında görünmeyecek kadar küçüktür. Daha sonra ince kanüller ile bu kesilerden içeri girilir ve fazla yağlar eritilerek dışarı alınır. Fakat yine de net süreyi sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

0

Merhabalar hocam, liposuction yaptırmak istiyorum. Ancak daha önce cerrahi bir operasyon yaptırmadığımdan korkuyorum. Acaba liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatı eğer herhangi bir operasyonla kombin edilmezse 2 ila 4 saat arasında sürer. Ancak başka operasyonlarla kombine olarak uygulanıyorsa bu süre uzayabilir. Sevgiler.

0

İyi günler Leyla Hanım, liposuction ameliyatı çok uzun sürüyor diye bir şey duydum ama emin değilim. Yakın zamanda bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum ancak ameliyat korkum da bir hayli yüksek. Acaba liposuction ameliyatı kaç saat sürer? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatının süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kişiden alınacak yağ miktarı ve liposuction işleminin birden fazla bölgeye yapılıp yapılmayacağına göre bu durum değişir. Ancak genel olarak 2 ila 4 saat arasında süren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde yağlanma söz konusu. Ayrıca bel bölgemde de var. Karar verirsem Liposuction ameliyatı kaç saat sürer? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarında süre kişiden kişiye değişir. Burada operasyon gerçekleştirilecek olan bölgelerin durumu ve yağ oranı önemli belirleyici faktörlerdir. Bu ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştiriyoruz. Ortalama olarak saat vermem gerekirse 1- 3 saat arasında değişen bir zaman diliminde ameliyatı tamamlıyoruz. Sizi daha detaylı muayene edip gerekli analizleri gerçekleştirirsem çok daha net bir bilgi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, benim bölgesel yağlanmalarım üst bacaklarımda. Basenimde de var ama daha az oranda. Yağlarımı aldırmak istiyorum ama ameliyattan korkuyorum. Liposuction ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle Liposuction riski en düşük olan operasyonlar arasında yer alır, endişe etmenize gerek yoktur. Cerrahi bir operasyon olduğu için her ameliyatta olan riskleri taşır ve uzman bir hekime operasyon yaptırdığınız sürece bu riskler de en aza iner. Ameliyat, genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hangi bölgelerden ne oranda yağ alınacağına bağlı olarak da 1 – 3 saat aralığında sürebilir. Ameliyattan sonra ilk gece hastanede kalıp, ertesi gün taburcu edilirsiniz. Size özel bir plan oluşturulması için muayene olmanızı tavsiye ederim.

0

Merhaba Leyla hanım, 32 yaşında çalışan bir kadınım. Vücudumun görüntüsünden son zamanlarda aldığım kilolar nedeniyle çok memnun değilim. Göbeğimde ve bacaklarımda bir yağlanma sorunu ortaya çıktı. Bu nedenle Liposuction yaptırmak istiyorum ancak operasyon hakkında çok bilgi sahibi değilim. Liposuction ameliyatı ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatının süresi ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü Liposuction kişiselleştirilebilir bir estetik operasyondur. Liposuction yaptıracak kişinin isteği doğrultusunda sadece karın bölgesine yapılabileceği gibi karın, basen ve bacak gibi bölgelere aynı anda da yapılabilir. Bu nedenle Liposuction ameliyatının süresi kişiden kişiye farklılık gösterir fakat genellikle 2-4 saat arasında sürer.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı