Menu

Liposuction ameliyatı sonrası nelere dikkat etmem gerekmektedir?

Liposuction ameliyatı sonrası nelere dikkat etmem gerekmektedir?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Ameliyat sonrası süreç, ameliyatın uygulandığı bölge sayısına ve alınan yağ miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hastalar hastaneden aynı gün içerisinde taburcu edilebileceği gibi, bazı durumlarda hastanın hastanede bir gece yatışı gerekmektedir. Ameliyat sonrasında hastanın 3-4 hafta süre ile korse kullanması gerekmektedir. Korse şişliklerin hızla inmesini ve vücudun formunu yakalamasına yardımcı olacaktır. 4-6 ay içerisinde vücut tam şeklini alacaktır.

Hocam merhaba. Liposuction ameliyatı olmak istiyorum ama iş yerimden en fazla 1 hafta izin alabilirim. Liposuction sonrasında bir haftada toparlanmam mümkün mü? Liposuction operasyonu sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Liposuction ameliyatından sonraki iyileşme süreci ameliyatın hangi bölgeye uygulandığına ve ne kadar yağ çekildiğine bağlı olarak değişir. Liposuction ameliyatı sonrasında genellikle hastalar aynı gün taburcu olabiliyorlar. Birden fazla noktadan yağ çekimi yapıldıysa bir gece hastanede kalmanız daha doğru olacaktır. Ameliyat sonrasında hastaların evde 3-4 gün dinlenmesi yeterli olur. Bu süreçte doktorunuzun önerdiği korseyi kullanmak Liposuction yapılan bölgenin daha hızlı toparlanmasına yardımcı olur. 4 ila 6 hafta boyunca korse takmanız gerekir. Liposuction ameliyatından 5 gün sonra işe başlayabilir, günlük aktivitelerinizi yapabilirsiniz. Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top