Menu

Liposuction ameliyatının etkisi ne kadar zaman devam eder ?

Doktor hanım ben vücudumda ki şekilsizlikten bölgesel yağlarımdan çok şikayetçiyim. Diyet ve spor yaptım ama basenlerim gitmedi. Sizinde Liposuction ameliyatındaki başarınızı hem okudum hem izledim bana da yardım etmenizi istiyorum ama ben ameliyatın sonuçları kalıcı mı etkisi geçer mi belli zaman sonra bilmek istiyorum. Yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Liposuction ameliyatından elde edilen sonuçlar kalıcı sonuçlardır. Ancak vücut konturunun yeniden bozulmasına, yanlış beslenme, yaşlanma, gebelik, genetik yapı, yaşam tarzı, tekrar kilo almak gibi faktörler etki edebilir. Eğer sonuçların kalıcı ve uzun süreli olmasını istiyorsanız diyet ve egzersize devam ederek ideal kilonuzu korumanız gerekmektedir. Aksi takdirde tekrar kilo almak vücudun yeniden yağ depolamasına neden olacaktır.

Hocam selam, aşırı kilolarım yüzünden hamile kalmaktan korkuyorum. Liposuction yaptırdıktan sonra hamile kalabilir miyim? Liposuction ameliyatının etkisi ne kadar sürer? Doğuma kadar yine aşırı kilo alır mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Öncelikle şunu belirtmek isterim; Liposuction ameliyatının hamile kalmaya hiçbir engeli veya ilgisi yoktur. Liposuction, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini dışarı çekilmesini sağlayan bir ameliyattır. Aşırı kilolu kadınlarda hamilelik süreci zor geçebiliyor. Bu nedenle çocuk doğurmayı planlayan kadınlar için hamile kalmadan önce zayıflamalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öneriyoruz. Bölgesel yağlanmalarından bir türlü kurtulamayan kadınlar Liposuction ameliyatından yardım alabilir. Liposuction ameliyatı ile karın, basen, kol, bacak, uyluk gibi bölgelerden yağ çekimi yapılabiliyor. Genellikle Liposuction ameliyatından sonra tekrar aynı bölgede aşırı yağlanma görülmüyor. Fakat Liposuction ameliyatından sonra beslenme ve spor düzeninize devam etmeli, sağlıksız beslenmeden uzak durmalısınız. Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top