Liposuction Güvenli Bir Teknik midir?

1.76K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction güvenli bir teknik midir?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction eğitimli ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapıldığında komplikasyon oranı düşük bir ameliyattır. Fakat Vaser Liposuction, Klasik Liposuction a oranla daha güvenilir bir yöntemdir. Çünkü Vaser Liposuction yağ seçici özelliği olan bir uygulamadır ve Klasik Liposuction ın aksine herhangi bir doku veya sinire zarar vermez. Yağlar dışarı ince kanüller yardımıyla alındığı için ise Liposuction da olduğu gibi vücudunuzda herhangi bir kesi izi oluşmaz. Çok daha az yan etkiye sahip, operasyon sonrası morarma ve şişmenin çok daha az görüldüğü Vaser Liposuction ı tercih etmenizi öneririz.

0

Doktor Hanım merhaba, ben göbek bölgemden bir türlü kilo veremiyorum. Liposuction olmak istiyorum aslında ama korkuyorum. Liposuction güvenli bir teknik midir? 23 yaşındayım.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction riskli operasyonlar kategorisinde yer almıyor ama tabi neticede cerrahi bir işlem. Cerrahi operasyonlarda az da olsa risk mutlaka olur. Nadir olarak görülen kanama ya da enfeksiyon oluşumu gözlemlenebilir. Bu olumsuzlukların oluşmaması için bilgili ve tecrübeli bir doktor seçimi yapmanız önemli. Liposuction bölgesel yağlanmalarda etkili bir çözüm yolu. Doktorunuz iyi olduğu ve direktifleri harfiyen uyguladığınız sürece korkmanıza ya da endişe duymanıza gerek yok. Emin olun sonuçlar sizi mutlu edecek. Sevgiler…

0

Leyla Hocam iyi günler, bu aralar aklımda liposuction yaptırmak var ancak endişem de yok değil. Acaba liposuction güvenli bir teknik midir? Yan etkileri ve zararları var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction vücudunuzdaki fazla yağ hücrelerini ortadan kaldırmada en etkili yöntemdir. Cerrahi bir operasyon olan liposuction uygulaması sonrasında uygulamaya özel olarak sizi bekleyen bir yan etki veya risk bulunmaz. Yalnızca her cerrahi uygulamada olduğu gibi, liposuction ameliyatı sonrasında da belli başlı komplikasyonlar görülebilir. Enfeksiyon, kanama, geç yara iyileşmesi gibi durumlar nadir de olsa karşılaştığımız durumlardır. Ancak genellikle uygun antibiyotik tedavisi ve doktorunuzun önerilerine uyarak bu sorunların önüne geçilebilir. Geçmeyen komplikasyon durumlarında mutlaka en kısa sürede doktora gitmelisiniz.

0

Merhaba hocam iyi çalışmalar, fazla kilom yok ancak göbek bölgemde bir yağlanma söz konusu. Diyet ve sporla da bir türlü gitmiyor. Bu nedenle liposuction yaptırmayı düşünüyorum ancak tereddütlerim var. Acaba liposuction güvenli bir uygulama mı? İşlem sonrası yan etkiler söz konusu mu? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction uzman bir cerrah tarafından uygulandığında oldukça güvenli bir uygulamadır. Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulabilir, daha biçimli ve estetik bir forma kavuşabilirsiniz. Ancak bilinmelidir ki liposuction cerrahi bir operasyondur. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi liposuction sonrasında da kanama ve enfeksiyon gibi birtakım komplikasyonlar görülebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için antibiyotik tedavisi uygulanır. Ancak bu tür komplikasyonlar oldukça nadir karşılaştığımız durumlardır.

0

Leyla Hocam merhaba, bende inatçı yağlanma bel bölgemde. Liposuction olmak istiyorum ama Liposuction güvenli bir teknik midir? Önerir misiniz? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel yağlanmaları gidermek ve vücudu gerekli forma sokmak için sıklıkla başvurduğumuz bir uygulamadır. Liposuction için riskli bir operasyon demem doğru olmaz. Ancak unutmamak gerekir ki bu cerrahi bir operasyon ve her cerrahi operasyonda düşük de olsa mutlaka bir risk vardır. Enfeksiyon ve kanama çok nadir görülen olumsuzluklar arasında yer alır. Buna karşın doktorunuzun kontrolünde uygulanan bazı önlem ve tedavi yöntemleri bu riskleri en aza indirger. Alanında uzman bir doktor seçerek güvenle, endişe etmeden Liposuction yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, benim basenlerimde bölgesel yağlanma var. Ancak operasyon olmak ile ilgili bazı endişeler yaşıyorum. Liposuction güvenli bir teknik midir? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel olarak inatçı yağların fazla olduğu durumlarda bu yağlanmaların giderilmesi ve vücudun şekillendirilmesi için sıklıkla kullandığımız bir yöntemdir. Liposuction operasyonu riskli değildir ancak netice olarak cerrahi bir işlemdir ve her cerrahi operasyonda bazı ortak riskler vardır. Enfeksiyon ya da kanama gibi problemler nadiren de olsa görülebilir. Ancak doktorunuzun kontrolünde antibiyotik ya da oluşan komplikasyona bağlı uygun tedavi yöntemleri ile bu risklerin olumsuz sonuçlar doğurması önlenir. Uzman bir hekime başvurarak güvenle Liposuction yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar