Liposuction Güvenli Bir Teknik midir?

blank
1 Cevap

Liposuction güvenli bir teknik midir?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Liposuction eğitimli ve deneyimli plastik cerrahlar tarafından yapıldığında komplikasyon oranı düşük bir ameliyattır. Fakat Vaser Liposuction, Klasik Liposuction a oranla daha güvenilir bir yöntemdir. Çünkü Vaser Liposuction yağ seçici özelliği olan bir uygulamadır ve Klasik Liposuction ın aksine herhangi bir doku veya sinire zarar vermez. Yağlar dışarı ince kanüller yardımıyla alındığı için ise Liposuction da olduğu gibi vücudunuzda herhangi bir kesi izi oluşmaz. Çok daha az yan etkiye sahip, operasyon sonrası morarma ve şişmenin çok daha az görüldüğü Vaser Liposuction ı tercih etmenizi öneririz.

blank

Hocam ameliyattan korkuyorum ama fazla yağlarımda ne yaptıysam gitmedi artık liposuction ameliyatı olmaya karar verdim. Hocam Liposuction güvenli mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Yapılan tedavilerin miktarına rağmen, birçok kişi hala soruyu soruyor, Liposuction güvenli midir? Cevap evet – değerlendirme, muhakeme ve cerrahi teknikte yetkin, iyi eğitimli, deneyimli bir doktor tarafından yapıldığında. Liposuction vücuda gerçek etkisi olan invaziv bir prosedür olduğunu unutmayalım. Kanama, enfeksiyon ve sinir hasarı dahil olmak üzere birçok potansiyel risk vardır. Bu yüzden tedavinin ciddiye alınması hayati önem taşır.

blank

Merhaba hocam, liposuction yaptırmak istiyorum ama genelde bu tür yöntemlere karşı bir önyargım oluyor, liposuction güvenli bir teknik midir? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, tüm dünyada inatçı ve kalıplaşmış yağlardan kurtulmak ve vücudun forma girmesini sağlamak için liposuction tekniğini kullanılmaktadır. Liposuction tekniği vücut şekillendirme ve vücudu forma sokma tekniğidir. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber liposuction yöntemlerinde de ilerleme olmuştur. Hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın liposuctionu yapan cerrahın deneyimli ve bu alanda teknik olarak kendini geliştirmiş olması operasyon başarısını artırmaktadır. Şayet bu şekilde uygulanırsa o zaman ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyon oranında da azalma olacaktır. Klasik liposuction, vaser liposuction ve lazer liposuction ile birçok seçeneği olan bu uygulamalarda farklı teknikler kullanılır. Klasik liposuctionda kesi izlerinden dışarıya yağ çıkartılır, vaser liposuction ve lazer liposuctionda bu işlem oldukça ince kanüller aracılığıyla yapılmaktadır. Bu bakımdan kesi izi olmamakta ve klasik liposuctiondaki gibi dokulara zarar verilmemektedir. Yine vaser liposuctionda operasyon sonrasında daha az ödem ve morluk görülür. Bir bütün olarak değerlendirildiğinde vaser liposuction ameliyatının oldukça güvenli bir ameliyat olduğunu görüyoruz. Liposuction ameliyatları hayat standartını aşağıya çeken yağlanmalardan güvenli tekniklerle kurtularak daha dinamik bir şekilde hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

blank

Vaser Liposuction ameliyatı olmak istiyorum; fakat korkuyorum. Vaser Liposuction güvenli bir teknik midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 2, 2020

Vaser Liposuction ultrasonik ses dalgaları kullanır ve sadece yağ seçici özelliği olan bir uygulama olduğu için, damar, sinir ve bağ dokusuna zarar vermez. Parçalanan yağlar ince kanüller yardımı ile çok hafif bir basınç kullanılarak çekilir dolayısıyla oldukça güvenli bir yöntemdir.

blank

Hocam merhaba, daha önce hiç ameliyat olmadım. Vaser Liposuction yaptırmak istiyorum. Vaser Liposuction güvenli bir teknik mi? Herhangi bir riski var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 2, 2020

Merhaba, Vaser Liposuction oldukça güvenli bir uygulamadır. Ameliyat olduktan sonra bir gün hastanede yatmanızı öneririz, ertesi gün evinize dönebilirsiniz. Vaser Liposuction yaptırdıktan sonra bir hafta evde dinlenmeniz yeterli olacaktır. Vaser Liposuction, klasik Liposuction ameliyatına göre daha kısa sürede tamamlanır ve tek seansta daha çok yağ çekilebilir. Vaser Liposuction ameliyatına uygun olup olmadığınızı araştırmak için mutlaka uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

blank

Hocam Liposuction ile Vaser Liposuction arasında kararsız kaldım. Liposuction yağ aldırma  güvenli midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction ameliyatı ve Vaser Liposuction ameliyatı güvenli uygulamalardır. Bu tür ameliyatlar uzman bir hekim tarafından yapıldığında herhangi bir riski yoktur. Vaser Liposuction ve klasik Liposuction uygulamalarını seçerken size ne kadar uygun olduğuna öncelikle karar vermelisiniz. Özellikle Vaser Liposuction yağ transferi uygulaması için tercih edilir. Vaser Liposuction ile çekilen yağlar özel bir işlemden geçirilerek vücudunuza tekrar transfer edilebilir. Yağ transferinde kullanılan yağlar sizin kendi yağınız olduğu için alerji durumu söz konusu olmaz. Fakat amacınız sadece yağ çekimi ise klasik Liposuction ameliyatı da sizin için uygun olacaktır. Karar verme aşamasında mutlaka uzman hekiminizin fikrini almalı ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun ameliyatta karar vermelisiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar