Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

blank
1 Cevap

Liposuction ın hangi bölgelere uygulanabileceğini öğrenebilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Liposuction, bel, basen, karın bölgesi gibi inatçı yağların vücutta bölgesel olarak yerleştiği kısımlara uygulanır. Ayrıca çene altı, sırt, üst kollar, memeler, bacaklar, diz içi, gibi bölgelere de uygulanabilir. Spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınmasını sağlar.

blank

İyi günler doktor hanım, adım Hasan size Muğladan yazıyorum, doktor hanım biz eşimle yıllardan beri uzun sabah yürüyüşleri yapıyoruz.  Hem benim hem de eşimin vücudumuzdan gitmeyen yağlarımız var. Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir? Eşimle beraber tavsiyelerinizi okuduktan sonra İstanbul’a yakın zamanda gelmeyi planlıyoruz. Görüşmek üzere.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

İyi günler Hasan Bey, erkeklerde ve kadınlarda vücudun farklı bölgelerinde yağlanmalar olmaktadır. Bu yapısal bir durumdur. Erkekler kiloyu göbek, bel, meme bölgelerinden alırken kadınlar basen, karın, bel, kalça, göbek bölgesinden almaktadırlar. Vaser liposuction uygulaması için ciddi bir sağlık probleminizin bulunmaması, vücut kitle endeksiniz ideal sınırlardaysa, vücudunuzda lokalize inatçı yağların varlığından bahsediyorsak Vaser liposuction uygulaması için uygun adaysınız anlamına gelmektedir. Vaser liposuction ile vücudunuzdan alınan yağlar, dolgunlaşmasını istediğiniz vücut bölümüne transfer edilebilir, şayet istiyorsanız tabii ki. Vaser liposuction lokal yağ birikimlerine karşı kökten ve etkili bir çözümdür.Vücut hatlarınızı şekillendirip forma sokan bu sayede sizin daha fit görünmenizi sağlayan en etkili en sağlıklı estetik yöntemlerden biridir. Sevgiler.

blank

Merhaba Leyla Hocam. 42 yaşındayım ve daha önce 2 doğum yaptım. Vücudumda belli bölgelerden kilo aldığım için, orantısız ve yer yer yağlı bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin bacaklarım çok kalın ve yağlı değil fakat bel bölgem aşırı yağlı ve bacaklarıma nazaran daha kalın duruyor. Çözüm araştırırken liposuction operasyonuna denk geldim. Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Klasik liposuction sık uyguladığım yağ alma yöntemlerinden biri. İnce uçlu kanüllerle, yağ alınması gereken noktalardan girerek katı haldeki yağlarınızı sıvı hale getirerek dışarı çekiyoruz. Liposuction operasyonu sonrasında vücudunuzda oldukça minimal izler kalır. İnce uçlu kanüller yardımıyla uyguladığım için büyük kesiler ve dikişler atılmaz dolayısıyla minimal izler bırakır. Liposuction ile yağ alma işlemini çene altına, boyun ve gıdı bölgesine, karın, göbek, oblik ve bel bölgesine, üst kol arkası ve altına, göğüs bölgesine, dizlerin birbirlerine bakan tarafları ve ters yüzlerine, sırt bölgesine, bacak içlerine, el ve ayak bileklerine uygulayabiliyoruz. Eğer vücudunuzda sarkma varsa, germe operasyonuyla birlikte kombine olarak uygulayabiliyorum.

blank

Merhaba Leyla Hocam, size Ankaradan yazıyorum. Sizi çok beğenerek takip ediyorum. Hocam ben liposuction yaptırmak istiyorum ama acaba her yere yapılabiliyor mu? Liposuction vücutta hangi bölgelere uygulanır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

Merhaba, liposuction işlemi bir türlü eritilemeyen bölgesel yağlanmalara uzun vadeli çözüm sunan bir ameliyattır. Vücutta bulunan hemen her noktaya liposuction uygulaması yapılabilmektedir. En çok yaptırılan bölgeler karın alt ve üst bölgesi, bel çevresi, uyluk bölgesi, bacaklar, kalça, üst kolların alt bölgesi, gıdı bölgesi, ense bölgesi, erkeklerde meme bölgesi (jinekomasti), sırt, omuz bölgesi, göbek bölgesi, diz üstü, ayak bileği, genital estetikte pubis bölgesi liposuction yapılan bölgelerdir. Her kişinin vücudundaki depolama alanları temelde birbirine benzese de, genetik yatkınlıktan dolayı herkeste birebir aynı olmamaktadır. Vücutta hemen her bölgeye uygulanabilen liposuction uygulaması ile vücuttaki istenmeyen yağlardan etkili biçimde kurtulmak mümkün olmaktadır. Vücut kontürünü düzeltmeye yardımcı bir prosedür olan liposuction uygulamasını aynı bölgeye ikinci kez yaptırmak isterseniz, iki seans arasında yaklaşık olarak 45-50 günlük bir süre aralığı olması gerekmektedir.

blank

 Merhaba hocam. Daha önce karın bölgesine Liposuction yaptırmıştım. Aynı bölgede tekrar yağlanma oldu. Karın bölgesine ikinci kere Liposuction yaptırabilir miyim? Karın bölgesine Liposuction yaptırırken kollarımdan da yağ çekimi yapılır mı?Liposuction hangi alanlara uygulanır? 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 27, 2019

Merhaba. Daha önce Liposuction yapılan bölgede tekrar yağlanma görülüyorsa evet, tekrar Liposuction yapılabilir. Karın bölgesi vücudun en çok yağ depolayan bölgelerinden biridir. Bu nedenle Liposuction sonrasında egzersiz yapmazsanız ve beslenmenize özen göstermezseniz karında tekrar yağlanma görülür. Liposuction ameliyatında ihtiyaç halinde birden fazla bölgeden yağ çekimi yapılabilir. Karın bölgesiyle birlikte kollardan, bacaklardan, basenlerden, gıdıdan da yağ alınabilir. Tek seferde ne kadar yağ çekileceğine uzman hekiminiz karar verecektir. Birden fazla bölgeden Liposuction yapıldığında hastanede bir gün dinlenmeniz, ertesi gün evde dinlenmeniz önerilir. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Hocam selam. Ayak bileklerim çok kalın. Bu durum bacaklarımın olduğundan daha kalın görünmesine sebep oluyor. Vücudun hangi bölgelerine lipo yapılır? Ayak bileklerime Liposuction yapabilir miyiz, ayak bileklerim incelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Şubat 20, 2020

Evet, ayak bileklerine Liposuction yapılabilir. Hollywood’da çok yaygın olan bu estetik ameliyatı artık ülkemizde de yapılıyor. Yağlanmadan veya genetik sebeplerle görülen ayak bileği kalınlığı Liposuction ile inceltilebilir. Ayak bileklerine yapılan Liposuction ameliyatında ince kanüller yardımıyla ayak bileğindeki fazla yağlar dışarı çıkarılır. Bu ameliyatta oldukça ince kanüller kullanıldığı için çevredeki bağ dokularına ve kaslara zarar verilmez. Ameliyattan sonra evinize gidebilirsiniz. 1 gün dinlendikten sonra ufak yürüyüşler yapmanızı öneriyoruz. Ayakta sabit durmak ve hareket etmemek ayak bileklerinizde şişliklere sebep olabilir. Ameliyattan sonra 3 hafta boyunca varis çorabı giyerek ameliyat bölgesini koruyabilir ve yeni şekline alışma sürecini hızlandırabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar