Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

1.76K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction ın hangi bölgelere uygulanabileceğini öğrenebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction, bel, basen, karın bölgesi gibi inatçı yağların vücutta bölgesel olarak yerleştiği kısımlara uygulanır. Ayrıca çene altı, sırt, üst kollar, memeler, bacaklar, diz içi, gibi bölgelere de uygulanabilir. Spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınmasını sağlar.

0

Hocam kolay gelsin, benim sorum şu olacaktı. Liposuction yaptırmak istiyorum ancak liposuction bacaklara da uygulanır mı bilmiyorum. Benim bacaklarım çok kalın ve aldığım kilolar hep burada birikiyor. Acaba liposuction hangi bölgelere uygulanıyor bilgi verirseniz çok sevineceğim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction diyet ve sporla gitmeyen inatçı yağlardan kurtulmak, bölgesel yağlanmanın önüne geçmek ve vücuttaki yağ hücrelerinin sayısını azaltmak için uygulanır. En çok göbek, kalça ve basenlere uygulanır. Bacak, kol ve gıdı gibi bölgeler için gelen hastalarımıza da liposuction uyguluyoruz. Bölgesel yağlanma nerede toplanmışsa liposuction oraya uygulanır.

0

İyi günler doktor hanım, adım Hasan size Muğladan yazıyorum, doktor hanım biz eşimle yıllardan beri uzun sabah yürüyüşleri yapıyoruz.  Hem benim hem de eşimin vücudumuzdan gitmeyen yağlarımız var. Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir? Eşimle beraber tavsiyelerinizi okuduktan sonra İstanbul’a yakın zamanda gelmeyi planlıyoruz. Görüşmek üzere.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler Hasan Bey, erkeklerde ve kadınlarda vücudun farklı bölgelerinde yağlanmalar olmaktadır. Bu yapısal bir durumdur. Erkekler kiloyu göbek, bel, meme bölgelerinden alırken kadınlar basen, karın, bel, kalça, göbek bölgesinden almaktadırlar. Vaser liposuction uygulaması için ciddi bir sağlık probleminizin bulunmaması, vücut kitle endeksiniz ideal sınırlardaysa, vücudunuzda lokalize inatçı yağların varlığından bahsediyorsak Vaser liposuction uygulaması için uygun adaysınız anlamına gelmektedir. Vaser liposuction ile vücudunuzdan alınan yağlar, dolgunlaşmasını istediğiniz vücut bölümüne transfer edilebilir, şayet istiyorsanız tabii ki. Vaser liposuction lokal yağ birikimlerine karşı kökten ve etkili bir çözümdür.Vücut hatlarınızı şekillendirip forma sokan bu sayede sizin daha fit görünmenizi sağlayan en etkili en sağlıklı estetik yöntemlerden biridir. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam. 42 yaşındayım ve daha önce 2 doğum yaptım. Vücudumda belli bölgelerden kilo aldığım için, orantısız ve yer yer yağlı bir görüntü ortaya çıktı. Örneğin bacaklarım çok kalın ve yağlı değil fakat bel bölgem aşırı yağlı ve bacaklarıma nazaran daha kalın duruyor. Çözüm araştırırken liposuction operasyonuna denk geldim. Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Klasik liposuction sık uyguladığım yağ alma yöntemlerinden biri. İnce uçlu kanüllerle, yağ alınması gereken noktalardan girerek katı haldeki yağlarınızı sıvı hale getirerek dışarı çekiyoruz. Liposuction operasyonu sonrasında vücudunuzda oldukça minimal izler kalır. İnce uçlu kanüller yardımıyla uyguladığım için büyük kesiler ve dikişler atılmaz dolayısıyla minimal izler bırakır. Liposuction ile yağ alma işlemini çene altına, boyun ve gıdı bölgesine, karın, göbek, oblik ve bel bölgesine, üst kol arkası ve altına, göğüs bölgesine, dizlerin birbirlerine bakan tarafları ve ters yüzlerine, sırt bölgesine, bacak içlerine, el ve ayak bileklerine uygulayabiliyoruz. Eğer vücudunuzda sarkma varsa, germe operasyonuyla birlikte kombine olarak uygulayabiliyorum.

0

Merhaba Leyla Hocam, size Ankaradan yazıyorum. Sizi çok beğenerek takip ediyorum. Hocam ben liposuction yaptırmak istiyorum ama acaba her yere yapılabiliyor mu? Liposuction vücutta hangi bölgelere uygulanır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction işlemi bir türlü eritilemeyen bölgesel yağlanmalara uzun vadeli çözüm sunan bir ameliyattır. Vücutta bulunan hemen her noktaya liposuction uygulaması yapılabilmektedir. En çok yaptırılan bölgeler karın alt ve üst bölgesi, bel çevresi, uyluk bölgesi, bacaklar, kalça, üst kolların alt bölgesi, gıdı bölgesi, ense bölgesi, erkeklerde meme bölgesi (jinekomasti), sırt, omuz bölgesi, göbek bölgesi, diz üstü, ayak bileği, genital estetikte pubis bölgesi liposuction yapılan bölgelerdir. Her kişinin vücudundaki depolama alanları temelde birbirine benzese de, genetik yatkınlıktan dolayı herkeste birebir aynı olmamaktadır. Vücutta hemen her bölgeye uygulanabilen liposuction uygulaması ile vücuttaki istenmeyen yağlardan etkili biçimde kurtulmak mümkün olmaktadır. Vücut kontürünü düzeltmeye yardımcı bir prosedür olan liposuction uygulamasını aynı bölgeye ikinci kez yaptırmak isterseniz, iki seans arasında yaklaşık olarak 45-50 günlük bir süre aralığı olması gerekmektedir.

0

 Merhaba hocam. Daha önce karın bölgesine Liposuction yaptırmıştım. Aynı bölgede tekrar yağlanma oldu. Karın bölgesine ikinci kere Liposuction yaptırabilir miyim? Karın bölgesine Liposuction yaptırırken kollarımdan da yağ çekimi yapılır mı?Liposuction hangi alanlara uygulanır? 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Daha önce Liposuction yapılan bölgede tekrar yağlanma görülüyorsa evet, tekrar Liposuction yapılabilir. Karın bölgesi vücudun en çok yağ depolayan bölgelerinden biridir. Bu nedenle Liposuction sonrasında egzersiz yapmazsanız ve beslenmenize özen göstermezseniz karında tekrar yağlanma görülür. Liposuction ameliyatında ihtiyaç halinde birden fazla bölgeden yağ çekimi yapılabilir. Karın bölgesiyle birlikte kollardan, bacaklardan, basenlerden, gıdıdan da yağ alınabilir. Tek seferde ne kadar yağ çekileceğine uzman hekiminiz karar verecektir. Birden fazla bölgeden Liposuction yapıldığında hastanede bir gün dinlenmeniz, ertesi gün evde dinlenmeniz önerilir. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar