Menu

Liposuction hangi bölgelere uygulanabilir?

Liposuction ın hangi bölgelere uygulanabileceğini öğrenebilir miyim?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Liposuction, bel, basen, karın bölgesi gibi inatçı yağların vücutta bölgesel olarak yerleştiği kısımlara uygulanır. Ayrıca çene altı, sırt, üst kollar, memeler, bacaklar, diz içi, gibi bölgelere de uygulanabilir. Spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınmasını sağlar.

 Merhaba hocam. Daha önce karın bölgesine Liposuction yaptırmıştım. Aynı bölgede tekrar yağlanma oldu. Karın bölgesine ikinci kere Liposuction yaptırabilir miyim? Karın bölgesine Liposuction yaptırırken kollarımdan da yağ çekimi yapılır mı?Liposuction hangi alanlara uygulanır? 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba. Daha önce Liposuction yapılan bölgede tekrar yağlanma görülüyorsa evet, tekrar Liposuction yapılabilir. Karın bölgesi vücudun en çok yağ depolayan bölgelerinden biridir. Bu nedenle Liposuction sonrasında egzersiz yapmazsanız ve beslenmenize özen göstermezseniz karında tekrar yağlanma görülür. Liposuction ameliyatında ihtiyaç halinde birden fazla bölgeden yağ çekimi yapılabilir. Karın bölgesiyle birlikte kollardan, bacaklardan, basenlerden, gıdıdan da yağ alınabilir. Tek seferde ne kadar yağ çekileceğine uzman hekiminiz karar verecektir. Birden fazla bölgeden Liposuction yapıldığında hastanede bir gün dinlenmeniz, ertesi gün evde dinlenmeniz önerilir. Sağlıklı günler dilerim.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Scroll To Top