Liposuction ile Yağ Aldırmak Kalıcı Bir Çözüm mü?

760 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben bacaklarıma liposuction yaptırma istiyorum fakat merak ettiğim konu ben bu ameliyatı yaptırdıktan sonra bacaklarımdaki yağlanma tekrar ortaya çıkar mı , Liposuction yaptımak kalıcı bir çözüm müdür?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet liposuction yaptırmak kalıcı bir çözüm sayılabilir. Fakat şunu da unutmamak gerekir insan vücudundaki yağ hücreleri kilo alınca büyür ve kilo verince küçülür. Bu nedenle liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Biz liposuction işleminde yağları değil yağ hücrelerini alıyoruz ve yağ hücreleri yeniden oluşmaz ancak geride kalan yağ hücreleri hangi bölgede varsa o bölgeler büyüyebilir. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Liposuction operasyonu genellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelere uygulanır. Bu nedenle operasyon sonrası bu bölgelerde yağlanma görülmez.Bu nedenle Liposuction’un etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz. Anacak fazla miktarda kilo alırsanız geride kalan ve liposuction yapılmayan bölgelerindeki yağ hücreleri büyüyerek görüntüyü bozabilir.

0

Merhabalar Leyla Hanım, yıllardır yağlanma sorunu ile mücadele ediyorum. Artık dayanamıyorum ve bu nedenle liposuction yaptırmaya karar verdim. Ancak emin değilim de liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction vakum tekniği ile fazla yağ hücrelerinin vücuttan atılması işlemine verilen isimdir. Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Bu nedenle operasyon sonrası asla kilo alınmaz gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer beslenmenize dikkat etmez ve hareketsiz bir yaşam tarzı benimserseniz tekrar kilo almanız mümkündür. Ancak yağ hücreleriniz vücudunuzdan alındığından elbette aynı bölgelerde bu durum eskisi gibi olmayacaktır. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olursanız liposuction ömür boyu kalıcılığını koruyacaktır.

0

Merhaba doktor hanım iyi çalışmalar, liposuction yaptırmak istiyorum ancak ameliyat sonrası tekrar kilo alır mıyım diye endişe etmiyor değilim. Acaba liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction cerrahi bir operasyondur. Cerrahi operasyonların çoğunda olduğu gibi kalıcı bir vücut şekillendirme işlemidir. Fakat operasyon sonrası tekrar eski halinize dönmezsiniz gibi kesin bir söylem mevcut değildir. Eğer sağlıklı bir beslenme düzeni ve hareketli bir yaşamı benimsemezseniz liposuction sonrası tekrar kilo alabilirsiniz. Kilo aldığınızda aynı bölgede daha az olmak üzere vücut şekliniz bozulur.

0

Leyla Hocam merhaba, ben Liposuction olmak istiyorum ancak aklıma takılan bir soru var. Liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarında vakumlama ile vücutta gerekli olan bölgedeki yağları dışarı çıkartırız. Bu yağların alınması esnasında yağ oluşumuna sebep olan yağ hücrelerinin de bir kısmı alınmış olur. Liposuction sonrası hiç kilo alınmaz diyemem. Ancak yağ hücrelerinin alınmış olması sebebiyle eski kilonuza dönmezsiniz. Verimli sonuçların devamlılığı için beslenme programınıza dikkat etmeli ve egzersizi hayatınıza katmalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, benim yağlanmam göbeğimde. Diyet yapmayı pek sevmiyorum. Düzenli spor yapmak için de yeterince vaktim yok. Yağlarımı aldırmak ve bu sorundan kalıcı olarak kurtulmak istiyorum. Liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction bölgesel yağlanmada inatçı yağlardan kurtulmak için oldukça etkili bir çözüm yoludur. Şikayetçi olunan bölgeden belli miktarda yağlar alınır. Bu yağlar alınırken yağ üretimini sağlayan yağ hücrelerinin de sayısı azalır. Ancak kalan yağ hücreleri yağ üretimini sürdürür. Dolayısıyla Liposuction ameliyatından sonra bir daha o bölgeye kilo alınmayacağına dair bir kural yoktur. Beslenmenize dikkat etmezseniz kilo alabilirsiniz. Ancak belirttiğim gibi yağ üreten hücreler azaldığı için eski görüntünüze dönmeniz düşük bir ihtimaldir.

0

Merhaba hocam, vücudumun bazı bölümleri çok yağlı ve şekilsiz. Liposuction ile yağlarımı aldırmak ve vücudumu şekillendirmek istiyorum ama asıl önem verdiğim konu yağlarımdan kalıcı bir şekilde kurtulmak. Liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction en hızlı ve en etkili sonuç veren vücut şekillendirme yöntemlerinden biridir. Operasyon sırasında tek seferde 5 ila 8 litre yağ alınabildiği için ameliyat sonrasında hemen inceldiğinizi ve şekillendiğinizi fark edebilirsiniz. Liposuction ile elde ettiğiniz bu değişim kalıcıdır. Çok ciddi bir şekilde kilo almadığınız sürece Liposuction yapılan bölge eski haline dönmez. Ancak kilo alıp verdiğinizde vücudunuzun diğer bölgeleri gibi Liposuction uygulanan bölge de bu durumdan etkilenecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı