Liposuction ile Yağ Aldırmak Kalıcı Bir Çözüm mü?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben bacaklarıma liposuction yaptırma istiyorum fakat merak ettiğim konu ben bu ameliyatı yaptırdıktan sonra bacaklarımdaki yağlanma tekrar ortaya çıkar mı , Liposuction yaptımak kalıcı bir çözüm müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 9, 2020

Merhaba, evet liposuction yaptırmak kalıcı bir çözüm sayılabilir. Fakat şunu da unutmamak gerekir insan vücudundaki yağ hücreleri kilo alınca büyür ve kilo verince küçülür. Bu nedenle liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Biz liposuction işleminde yağları değil yağ hücrelerini alıyoruz ve yağ hücreleri yeniden oluşmaz ancak geride kalan yağ hücreleri hangi bölgede varsa o bölgeler büyüyebilir. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Liposuction operasyonu genellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelere uygulanır. Bu nedenle operasyon sonrası bu bölgelerde yağlanma görülmez.Bu nedenle Liposuction’un etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz. Anacak fazla miktarda kilo alırsanız geride kalan ve liposuction yapılmayan bölgelerindeki yağ hücreleri büyüyerek görüntüyü bozabilir.

blank

Merhaba hocam benim çok fazla yağım var vücudumda aynanın karşısına geçmekten korkuyorum artık, istediğim gibi giyinemiyorum, ameliyat olmak istiyorum ama kalıcılığı ne kadar oluyor yağ aldırmak kalıcı çözüm müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba vücudunuzdaki fazla olan yağların en kalıcı çözümü liposuction ameliyatıdır. Liposuction da vücudunuza da ameliyattan sonra düzenli bir şekilde dikkat ederseniz deforme olmaz, kilodan dolayı lütfen kendinize küsmeyin
bir çok çözümü var. Vaser tekniğini kullandığım için yağ hücrelerini tamamen alıyorum ve yeniden yağ oluşması çok zorlaşıyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar