Liposuction ile Yağ Aldırmak Kalıcı Bir Çözüm mü?

0
blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben bacaklarıma liposuction yaptırma istiyorum fakat merak ettiğim konu ben bu ameliyatı yaptırdıktan sonra bacaklarımdaki yağlanma tekrar ortaya çıkar mı , Liposuction yaptımak kalıcı bir çözüm müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 9, 2020

Merhaba, evet liposuction yaptırmak kalıcı bir çözüm sayılabilir. Fakat şunu da unutmamak gerekir insan vücudundaki yağ hücreleri kilo alınca büyür ve kilo verince küçülür. Bu nedenle liposuction sonrası tekrar yağlanma olmaz diye bir kural yoktur. Biz liposuction işleminde yağları değil yağ hücrelerini alıyoruz ve yağ hücreleri yeniden oluşmaz ancak geride kalan yağ hücreleri hangi bölgede varsa o bölgeler büyüyebilir. Bu aşamada önemli olan sizin diyet ve beslenme programınızdır. Liposuction operasyonu genellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelere uygulanır. Bu nedenle operasyon sonrası bu bölgelerde yağlanma görülmez.Bu nedenle Liposuction’un etkisi kalıcıdır. Kişi beslenme düzenine dikkat ettiği sürece yağlanma tekrarlanmaz ve vücut kontürü tekrar bozulmaz. Anacak fazla miktarda kilo alırsanız geride kalan ve liposuction yapılmayan bölgelerindeki yağ hücreleri büyüyerek görüntüyü bozabilir.

0
blank

Hocam iyi günler, bölgesel yağlanma sorunu olan biriyim artık diyet ve sporun bu konuda yardımcı olmadığını anladım. Bu yüzden Liposuction yaptırmaya karar verdim ama merak ettiğim bir konu var Liposuction yaptırsam sonrasında tekrar yağlanır mıyım? Liposuction ile yağ aldırmak kalıcı bir çözüm mü?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 12, 2021

Merhaba, Liposuction kalıcıbir etkiye sahip vücut şekillendirme operasyonudur. Ancak buradaki kalıcı ibaresi genellikle yanlış yorumlanıyor ve kişide Liposuction’dan sonra asla kilo alınmaz, asla tekrar yağlanma olmaz gibi bir algı oluşuyor. Fakat durum bu şekilde değil. Kişi kilo aldığı müddetçe vücut tekrar yağlanır ancak Liposuction yaptıran kişi de vücuttan alınan yağlarla birlikte yağ hücreleri de atılır. İşlem yapılan bölgedeki yağ yücreleri yarı yarıya azaltıldığı için bu bölgedeki yağlanma eskisi kadar olmayacaktır ancak asla yağlanma olmaz demek kesinlikle söz konusu değildir. Liposuction ile hızlı ve etkili bir sonuç alırsınız, aldığınız bu sonuç ile bir müddet düzgün ve fit bir görünüme sahip olabilirsiniz ancak bunun kalıcı olup olmaması sizin elinizde. Eğer Liposuction’dan sonra sağlıklı beslenir ve düzenli egzersiz yaparsanız geriye dönmezsiniz.

0
blank

Merhaba hocam benim çok fazla yağım var vücudumda aynanın karşısına geçmekten korkuyorum artık, istediğim gibi giyinemiyorum, ameliyat olmak istiyorum ama kalıcılığı ne kadar oluyor yağ aldırmak kalıcı çözüm müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba vücudunuzdaki fazla olan yağların en kalıcı çözümü liposuction ameliyatıdır. Liposuction da vücudunuza da ameliyattan sonra düzenli bir şekilde dikkat ederseniz deforme olmaz, kilodan dolayı lütfen kendinize küsmeyin
bir çok çözümü var. Vaser tekniğini kullandığım için yağ hücrelerini tamamen alıyorum ve yeniden yağ oluşması çok zorlaşıyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar