Masseter botoks etkisi ne zaman geçer?

31 görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Selamlar doktor hanım, yıllardır bir çile gibi peşimi bırakmayan diş gıcırdatma alışkanlığım var. Tedavi olmak için masseter botoksu yaptıracağım ancak etkisinin kısa süreli olduğunu duydum. Bu doğru mu? Masseter botoks etkisi ne zaman geçer? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks işlemlerinde etki süreleri her hastada farklılık göstermektedir. Normal botoks uygulamasında etki süresi 3 ila 6 ay arasında devam ederken, masseter botoks tedavisinde bu süre daha da kısalarak 3 ila 4 ay arasına düşmektedir. Etki süresi kasın büyüklüğüne göre değişir. Bu taraftan bakınca masseter botoksu dezavantajlı konumda görünse de aslında hiç de öyle değildir. Ne kadar tekrar edilirse kalıcı olma oranı bir o kadar artar.

0

Sevgili hocam merhabalar; arkadaşımla benzer çene hatlarına sahibiz, kendisi geçtiğimiz yıl masseter botox işlemi uygulatmıştı ve sonuçlarından çok memnun. Yaptığım araştırmalar sonrasında size ulaştım ve tercihim oldunuz. Size sormak istediğim yaptığınız işlemlerde massater botoks etkisi ne zaman geçer? Ne kadar aralıklarla tekrar gerekiyor? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, en çok tercih edilen ameliyatsız estetik yöntemlerimizden biri olan masseter botoks düzenli aralıklarla yapılması gereken bir işlem olup uygulama sıklığı hastamızın durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. İlk botoks işleminizin yapılmasından sonra daha kalıcı bir etki için hastalarımızın 2 ila 4 ay sonrasında tekrar bu işlemi yaptırmasını önermekteyiz. Zaman içerisinde masseter botoksu uygulama sıklığı azalabilmektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı