Masseter botoksu hangi doktor yapar?

32 görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba hocam, senelerdir devam eden ve özellikle uykularımda beni çok rahatsız eden diş gıcırdatma problemim için masseter botoksu yaptıracağım ancak siz yapıyor muydunuz? Masseter botoksunu hangi doktor yapıyor? Bir bilgim yok bu konuda. Kolay gelsin, sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, masseter botoksu diş gıcırdatma rahatsızlığı çeken hastalara uyguladığımız bir yöntemdir. Bu uygulamada çene kaslarına müdahale yapıldığından uygulamayı yapacak doktorun cerrahi anatomi bilmesi şarttır. O nedenle diyebiliriz ki masseter botoksu cerrahi anatomiye hakim olan doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Dermatoloji ve plastik cerrahi doktorları tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda botoks enjeksiyonları hakkında uzmanlığa sahip olunmalıdır. Ve elbette ben yapıyorum. Sevgiler.

0

Hocam merhaba, diş sıkma sorunuma bağlı olarak masseter botoksuna başlamayı düşünüyorum. Acaba doğru yerde miyim? Siz bu işlemi uyguluyor musunuz ya da masseter botoksu hangi doktor yapar? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, masseter botoksunda uygulama alanının anatomisinin komplike olması nedeniyle işlemin mutlaka cerrahi anatomiye hakim bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Kliniğimizde plastik ve cerrahi uzmanı olarak bu botoks işlemini yapmaktayız. İşlem genel olarak kısa süreli, kolay, acısız ağrısız ve etkilerinin hızlı görüldüğü bir işlem olup yine de bazı yan etkilerin oluşmaması adına işin ehli ellerde yapılması uygundur. Uygulanacak bölge ya da uygulamada kullanılacak dozla ilgili oluşabilecek sapmalar, konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında geçici sorunlar oluşturabilir. Bu tür etkiler botoksun etkisinin azalmasıyla birlikte kaybolsa da belli bir süre kişinin yaşam kalitesinde düşüklük yaratabilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı