Masseter botoksu ne zaman etki eder?

28 görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhabalar Leyla Hanım, diş gıcırdatma problemim için masseter botoksun etkili olduğunu duydum. Bu uygulamayı yaptıracağım ancak hemen etki etsin istiyorum. Acaba ne kadar sürede masseter botoksu etki eder? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, masseter botoksu sizin gibi diş gıcırdatma sorunundan muzdarip hastalarım için yaygın olarak uyguladığım başarılı yöntemlerden. Sorunuza gelince, masseter botoksu uygulandıktan 1 hafta sonra etkisini hissettirmeye başlamaktadır. Diş sıkma ve gıcırdatma problemi belirgin bir şekilde kaybolur, işlemin tam olarak etki etmesi ise 2 haftayı bulabilir. Sevgiler.

0

Selam hocam, çene profilimi inceltmek ve alt yüzün görünümünü yumuşatmak istiyorum. Estetik cerrahi işlemlere biraz mesafeliyim açıkçası. Bu nedenle botoks ile tedavi tercihim oluyor. Masseter botoksu için size gelsem ve eğer herhangi bir engel olmayıp bu işlemi bana uygulasanız etkisini ne zaman görürüm? Kısacası masseter botoksu ne zaman etki eder sorusunun cevabını rica ediyorum. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene botoksu ismini de verdiğimiz masseter botoksu özellikle cerrahi mücadelelere sizin gibi mesafeli olan hastalarımız tarafından çok talep gören bir işlemdir. Basit bir örnek vermem gerekirse; işinizin öğle arasında gelip ortalama 10-15 dakika süren bir işlem sonrasında yeniden işinize dönebileceğiniz bir işlemdir. Bu nedenle cerrahi operasyon ile çene küçültme ameliyatı olmak yerine izsiz ve ameliyatsız çene küçültme ve inceltme isteyenler için ideal bir uygulamadır. Botoksun etkisini görmek için çok fazla beklemiyorsunuz. Etkiler ilk 24 saat ile birlikte görülmeye başlar ortalama olarak tam etkinin fark edilmesi 4 günü bulabilir. Net sonuçları ise masseter kasının küçülmesi biraz zaman alabildiği için 2-4 hafta içinde aşamalı olarak görmeye başlarsınız. Daha ince görünen bir çene görünümüne kavuşmak amacıyla yapılan estetik amaçlı masseter botoksu işlemlerimizde estetik sonuç çoğunlukla ikinci ya da üçüncü uygulama sonrası ortaya çıkar.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı