Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

951 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Meme büyütme operasyonları sonrasında nasıl bir iz kalır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Meme büyütme operasyonları sırasında silikonun yerleştirilmesi için göğüs altında ufak bir kesi açılır. Bu kesi normalde gözle fark edilmeyecek ölçüde küçüktür ve göğüsün altında kalacağı için gözükmez.

0

Sevgili Leyla Hanım merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum. Memelerim kendimi bildim bileli çok küçük. Ancak iz kalırsa diye de çok korkuyorum. Rica etsem söyler misiniz, meme büyütme ameliyatı sonrası iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonunda hastalarımızın memelerine silikon protezler yerleştirerek bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu silikon protezleri yerleştirebilmek için ise meme alt bölgesinden minik kesiler açmamız gerekiyor. Daha sonra açılan bu kesileri kendiliğinden eriyen dikişler yardımıyla kapatıyoruz. Ameliyattan sonra iz kalmamasını sağlamak için dikiş yerlerini güneş ışığından olabildiğince korumanız, aynı zamanda bir müddet iz önleyici özel krem kullanmanız oldukça önemlidir. Doktorunuzun size tavsiye edeceği tüm bu önlemlere uyarsanız belirgin bir iz kalma riski oldukça düşük olacaktır.

0

Doktor hanım selamlar, meme büyütme operasyonu yaptırmak istiyorum. Yıllardır küçük memeli olmaktan ve dümdüz inen vücut hatlarına sahip olmaktan çok yoruldum. Ameliyat korkumu aşıp bu işlemi yapalım istiyorum. Ancak iz kalma riski var mı meme büyütme ameliyatı sonrası? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonunda meme içine silikon protezin yerleştirilmesi amacıyla memenin farklı bölgelerinden kesiler açılır. Bu kesiler vücutta iz bırakır ancak zamanla görünürlüğü azalır ve belirgin olmamaya başlar. Ayrıca gelişen estetik tıp ve son teknoloji ürünler sayesinde eskiye oranla izin görünme olasılığı çok çok azdır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam iyi günler. Ben meme büyütme olmayı planlıyorum. Bu konuda çok forum sitelerinde çok farklı şeyler yazmışlar. Meme büyütme ameliyatı sonrası iz kalır mı sizden bunu öğrenmek istiyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikonu yerleştirmek için çoğunlukla meme altından çok küçük boyutlarda kesiler atarız. Bu kesileri kapatmak için ise kendiliğinden eriyen dikişler kullanıyoruz. İz konusunda dikiş malzemesinin kalitesi kesinlikle çok önemli. Ameliyattan yaklaşık 1 ay kadar sonra bu dikiş bölgelerine sürmeniz üzere iz kremi almanızı öneriyoruz. Düzenli kullandığınız takdirde iz ile ilgili bir problem yaşamazsınız. Sadece güneşten koruyun. Çok sayıda hastamın yıllık kontrolünde kesi yerlerinde hiçbir iz kalmadığını görüyorum. Dolayısıyla bu konuda endişe etmeyin. Doktorunuzun tavsiyelerini uygulamakta özenli olmanız yeterlidir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 22 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Meme büyütme ameliyatı sonrası iz kalır mı diye merak ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme estetiği ameliyatlarında silikon her ne kadar gözünüze büyük görünse de silikonu yerleştirmek için açtığımız kesiler çok minimal boyutlardadır. Genellikle bu kesileri meme altı bölgesinde bikini içinde kalacak şekilde yerleştirilir. Ameliyatlarda kendiliğinden eriyen dikiş kullanırız. Kesi izi kalmamasında kullanılan dikiş malzemesinin kalitesi de çok önemlidir. Operasyon sonrasında size verilecek iz kremini düzenli kullanın ve kesi yerlerinin güneşle temasından kaçının. İzlerin zamanla kaybolduğunu ve hiçbir iz kalmadığını göreceksiniz.

0

Merhaba leyla hocam, yaşımdan dolayı memelerimin içi boşaldı biraz da sarktı. Dolgun ve dik duran meme sevdiğim için meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama memelerimde iz kalsın istemiyorum. Meme büyütme ameliyatını memede iz kalmadan yaptırmak mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme işlemi yağ enjeksiyonu ya da silikon protezler yardımıyla yapılabiliyor. Eğer yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi yapılırsa herhangi bir iz kalmaz. Ancak silikon protez ile meme büyütme ameliyatında protezin yerleştirilebilmesi için vücuda bir kesi açılması gerekir. Bu kesi kişinin anatomik yapısına ve beklentisine göre memenin altına, meme başı çevresine ya da koltuk altına açılabilir. Meme büyütme ameliyatında kesi alanı nerede olursa vücudun o bölgesinde bir iz kalır. Ancak izler dışarıdan bakıldığında doğrudan fark edilmeyecek şekilde gizlenir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı