Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

Meme büyütme operasyonları sonrasında nasıl bir iz kalır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Meme büyütme operasyonları sırasında silikonun yerleştirilmesi için göğüs altında ufak bir kesi açılır. Bu kesi normalde gözle fark edilmeyecek ölçüde küçüktür ve göğüsün altında kalacağı için gözükmez.

blank

Leyla hocam iyi akşamlar, memelerim küçük ve gösterişsiz. Açıkcası biraz büyütmek istiyorum. Meme büyütme ameliyatı sonrasında memede iz kalır mı? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

Merhaba, dünya genelinde kadınların en çok tercih ettiği ameliyatların başında meme büyütme ameliyatları gelir. Meme büyütme ameliyatlarını kalıtımsal olarak memesi küçük olan, emzirme nedeniyle meme dokusunun içi boşalan dolayısıyla memesi küçük görünen ya da memelerinde sarkma problemi olan kadınlar sıklıkla tercih etmektedirler. Meme büyütme operasyonunda diğer tüm ameliyatlar gibi kesi izi kalmaktadır. Meme büyütme ameliyatları vücutta dört farklı bölgeden gerçekleştirilebilir. Bu bölgeler; meme ucu çevresi, meme altı kat çizgisi, kol altı ve göbek bölgesidir. Meme başı areola çevresinden yapılan yarımay şeklinde kesi izinden meme dokusuna protez yerleştirilebilir ya da meme altı kat çizgisinden yapılan minimal bir kesi izi ile de yapılabilmektedir. Bu iki seçenekte meme üzerinde iz kalabilir ancak meme katında kalan operasyonda iz meme altında kaldığı için belli olmamaktadır ve süt kanallarına zarar verme olasılığı oldukça düşüktür. Kol altı ve göbek bölgesinden yapılan operasyonlarda meme üzerinde iz kalmaz ancak yapılan yerde ameliyat izi kalabilir ve memelerde asimetri problemi yaşanabilir. Her ameliyatta olduğu gibi başta kırmızı renk olan operasyon izleri zamanla pembe, sonra da beyaz renge dönüşürler ve 1-2 yıl içinde belirsiz hale gelirler.

blank

Leyla Hanım merhabalar, ben 33 yaşındayım ve 3 çocuğum var. Meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum ancak bir iz kalır mı merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 8, 2020

Merhabalar. Meme dikleştirme ameliyatından sonra meme başı halkası etrafında, meme başından aşağı doğru inen 5-6 cm bir çizgi ve meme altında ortalama 10 cm civarında yani ters-T şeklinde bir iz kalır. İz her insanda farklı oranda kalır ve ne kadar iz olacağı önceden kestirilemez. Ancak ameliyat sonrası önceleri pembe renkte olan izler, 1-2 sene içinde beyazlaşarak azalır.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Ben 23 yaşındayım ve meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak ameliyattan sonra iz kalır mı diye çok endişeleniyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 8, 2020

Merhabalar, Ciltte yapılan tüm kesiler sonrası oluşan iz kalıcıdır. Tam olarak kaybolması mümkün değildir. Ancak başlangıçta kırmızı ve belirgin olan kesi izlerinin rengi birkaç ay içinde tamamen açılarak cilt rengine dönüşecek; ancak dikkatlice bakıldığında görülebilecek bir hale gelecektir. Zaten bu iz meme altı kıvrım içinde ve tamamen bikini içinde kalacağından asla dışarıdan görünür olmayacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar