Meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhaba, 1 senelik evliyim çocuk yapmayı düşünüyorum ama öncesinde göğüslerimden de şikayetçiyim çok küçük o yüzden önce meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat bu durum ilerde bebeğim olduğunda onu emzirmeme engel olur mu? Bu konuda yardım istiyorum sizden dönüşünüz için teşekkürler şimdiden. İyi çalışmalar.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, cerrahi olarak meme dokusuna dokunmadan meme altına büyütme amaçlı uygun alandan ve uygun teknik ile konulduğunda emzirmeyi etkileyen bir sorun çıkmaz. Silikon protez memeye yerleştirilirken süt kanallarına zarar verilmez böylece kişi rahatlıkla bebeğini emzirebilir. Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba Leyla hocam, memelerim oldukça küçük, dolgulu sütyen giymeyi artık istemiyorum. Kendiliğinden dolgun görünsün istiyorum. Henüz evli değilim ama evlenip de çocuğum olunca süt verebilir miyim? meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

Merhaba, meme büyütme ameliyatında süt kanallarına dokunulmamaktadır. Meme büyütme ameliyatında silikon protezi meme kasının üzerine ya da alt kısmına konulmaktadır. İki yöntemin de birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Meme estetiğinde kullanılacak olan protezin genellikle meme kası altına yerleştirilmesini tercih ediyoruz. Böylelikle görüntüleme cihazlarında tetkik sonuçları etkilenmemektedir. Silikon protezin memeye yerleştirilmesinde süt kanallarına dokunulmadığı için ileriki dönemde bebeğinize süt verme konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız. Meme kasının arkasına konulan protez, süt kanallarını öne doğru iteceği için emzirme döneminde bebeğinizi daha rahat emzirebileceğinizi bile söyleyebilirim. Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

Hocam merhaba ben 23 yaşındayım pilates eğitmenliği yapıyorum işim gereği de sporcu sütyeni kullanıyorum. Ama göğüslerim çok küçük olduğu için hiç estetik durmuyor. Meme büyütme yaptırmak istiyorum şuan evlilik düşünmüyorum ama ilerde evlendiğimde protezden dolayı emzirmem sorun olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, meme estetiği yaptırırken doktorunuza mutlaka emzirmek isteyip istemediğinizi paylaşmalısınız. Özellikle meme küçültme ameliyatında süt kanallarının kesilmesini istemediğinizi doktorunuza söylediğinizde sizin için farklı bir teknik deneyebilir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar