Meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi?

1.10K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Leyla hanım merhaba, 1 senelik evliyim çocuk yapmayı düşünüyorum ama öncesinde göğüslerimden de şikayetçiyim çok küçük o yüzden önce meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum fakat bu durum ilerde bebeğim olduğunda onu emzirmeme engel olur mu? Bu konuda yardım istiyorum sizden dönüşünüz için teşekkürler şimdiden. İyi çalışmalar.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cerrahi olarak meme dokusuna dokunmadan meme altına büyütme amaçlı uygun alandan ve uygun teknik ile konulduğunda emzirmeyi etkileyen bir sorun çıkmaz. Silikon protez memeye yerleştirilirken süt kanallarına zarar verilmez böylece kişi rahatlıkla bebeğini emzirebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, memelerim çok küçük olduğu için meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak endişelerim var. Yeni evliyim ve ileride eşimle çocuk yapma planımız var. Acaba meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatı yağ enjeksiyonu ve silikon protez olarak iki şekilde gerçekleştirilir. Protez yöntemi kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatında vücudun dört yerinden kesi açılarak silikon protez yerleştirilir. Bu kesi yerleri meme altı, meme başı çevresi, koltuk altı ve göbek bölgesidir. Meme başı çevresi haricinde diğer bölgelere açılan kesiler süt kanallarına herhangi bir zarar vermemektedir. Ancak silikon protez meme başı çevresine açılacak kesi yoluyla yerleştirilecekse hastanın süt kanalları kesilebilir. O nedenle ameliyat öncesi doktorunuza tüm endişelerinizi ve ameliyattan beklentilerinizi doğru aktarmanız gerekmektedir.

0

Hocam kolay gelsin, genetik yapım gereği küçük ve sarkık olan göğüslerim için meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak eşimle çocuk yapma planımız var. Bir yerde meme büyütme ameliyatının süt kanallarına zarar verdiği, emzirme döneminde sorun oluşturduğu yazıyordu. Emin olamadım size de danışmak istedim. Rica etsem dönüş sağlar mısınız? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme arzusu ile gelen hastalarımız için iki tane estetik operasyon hizmeti sağlıyoruz. Bunlardan biri yağ enjeksiyonu, diğeri ise silikon protezdir. Silikon protez uygulamalarında protezin memeye yerleştirilebilmesi için belirli bölgelere kesi açılması gerekir. Bu bölgeler meme altı, meme başı çevresi, koltuk altı ve göbek olarak dörde ayrılır. Eğer meme başı çevresinden kesi açılmazsa diğer bölgelerden açılan kesiler süt kanallarına bir zarar vermez. Böylece emzirme döneminde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Fakat meme başı çevresinden kesi açılır ise süt kanalları kesilebilir ve bu durum emzirme döneminde size sorunlar yaşatabilir. Bu nedenle operasyon öncesi doktorunuzla detaylı bir şekilde bu konuyu konuşmanız gerekir. Benim tavsiyem ise doğum sonrasında meme büyütme operasyonu yaptırmanızdır. Çünkü doğumdan sonra memelerinizin tekrar sarkma ihtimali söz konusu. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. İleride çocuk sahibi olmak istersem meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi diye sormak istedim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, protezi yerleştirmek için açılan kesi meme başı etrafından olursa süt kanalları zarar görebilir. Süt kanallarının zarar görmemesine önem veriyorsanız benim tavsiyem operasyonun meme altından atılan bir kesi ile yapılması olur. Bu şekilde silikon protez kas altına yerleştirilebilir ve ameliyat da süt kanallarını etkilemeyecek bir bölgede gerçekleştirilmiş olur. Bu şekilde süt kanallarınız zarar görmez. Operasyon için karar verirseniz muayeneye gelme imkanınız olursa daha detaylı bir analiz ile aklınıza kalanları konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 24 yaşındayım. Nişanlıyım. Evlilik öncesinde meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak endişem şu ki ileride çocuk sahibi olursam meme büyütme ameliyatı süt kanallarına zarar verir mi? Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme protezlerini yerleştirirken kesiler farklı yerlerden açılabiliyor. Kesinin meme başı etrafından atılması süt kanallarına zarar verebilir. Bu yöntemi istemediğinizi en başta doktorunuza belirtin ve bu konudaki hassasiyetinizi anlatın. Süt kanallarının zarar görmemesi için benim önerdiğim ve uyguladığım yöntem genellikle kesiyi meme altından yapmak oluyor. Böylelikle operasyon süt kanallarından bağımsız bir alanda gerçekleşiyor ve süt kanallarına da hiçbir zarar vermiyor. Bu konudaki hassasiyetinizi çok doğru buluyorum. Tecrübeli bir doktora muayene olmanızı ve düşüncelerinizi paylaşmanızı öneririm.

0

Merhaba leyla hanım meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyordum ama meme büyütme ameliyatı sırasında süt kanallarının zarar görebileceğine dair bir yazı okuduktan sonra vazgeçtim. Ama göğüslerim o kadar küçük ki görünüşleri beni psikolojik anlamda çok kötü etkiliyor. Bu ruh halinden kurtulmak istiyorum ama ilerde emzirme sürecinde de bir sorun yaşamak istemiyorum. Meme büyütme ameliyatı gerçekten süt kanallarına zarar veriyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatı sonrasında süt kanallarına zarar gelmesi için meme büyütme işleminin meme başı çevresine açılan kesiden yapılması gerekir. Ancak meme büyütme ameliyatı kişinin isteği doğrultusunda meme altından ya da koltuk altında da gerçekleştirilebilir. Yani doktorunuza operasyon sonrasında emzirme fonksiyonunuza bir zarar gelmesini istemediğinizi belirtirseniz meme büyütme ameliyatınızı bu isteğinize göre şekillendirir. Böylece meme büyütme ameliyatında süt kanallarınıza herhangi bir zarar gelmemiş olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı