Menu

Meme büyütme ameliyatında herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

Merhabalar Leyla Hanım,ben 17 yaşındayım ve göğüslerimden çok şikayetçiyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, ancak bir yaş sınırı var mıdır öğrenmek istiyorum, teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhabalar. Meme ameliyatları için en erken yaş 17 dir. 17 yaşına kadar meme dokusu gelişimini tamamlamaktadır. Tüm küçültme ve büyütme ameliyatları bu yaştan itibaren yapılabilir.

Leyla hanım merhaba benim kızım 18 yaşında gögüsleri küçük olduğu için bu durumu çok fazla kafasına takmakta. Ben meme büyütme ameliyatı için erken olduğunu düşünüyorum. Ama kızımın psikolojisini çok etkiliyor bu durum kıyafet seçimlerinde özellikle. Meme büyütme ameliyatı için uygun mudur? Bilgi verirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Meme büyütme ameliyatı 17 yaşından itibaren yapılabiliyor. Kişinin göğüs gelişiminin tamamlanmış olması ameliyat için yeterlidir. Meme büyütme ameliyatı için hastanın genel anesteziye uygun olup olmadığını kontrol etmek için gerekli testler yapılır. Bu testlerin sonunda kişiler meme büyütme ameliyatını olabilir.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top