Menu

Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

Meme kanseri sonucu bir göğsümü kaybettim, bana yardımcı olabilir misiniz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Meme estetiği ile kanser sonucu kaybedilen göğüs tekrardan geri kazanılabilir. Siz ve doktorunuz tarafından kararlaştırılacak bir çok seçenek mevcuttur. Meme rekonstrüksiyonu kolay bir ameliyat ve süreç olmadığı için en doğru kararı verebilmemiz için kliniğimize muayeneye gelip, birebir görüşme sağlamanızdır.

İyi akşamlar Leyla hocam ben iki sene önce meme kanseri sonucunda iki göğüsümü de kaybettim. Göğüs tamamen alındıktan sonra protez yapılabilir mi? lütfen bilgi verin. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Evet yapılabilir. Bu da Mastektomi sonrası düzeltme ameliyatı anlamına geliyor.Derecesine göre değişebiliyor. Meme alındıktan sonra hemen akabinde yapılabiliyor. Ya da diğer tedavilerin planlanması gerekiyor. Bu aralar çok moda. Özellikle yurtdışında meme kanserine yatkınlık olan kişiler meme dokusunu olmadan aldırıp yerine protez koyulması operasyonu yaptırmakta. Bu da yapılabilir.Bu konu ile ilgili izlerin tedavisi özellikle meme küçültmenin izi daha fazla oluyor. Onunla ilgili daha sonra lazer tedavileri uygulayabiliyoruz. Silikon bantlar uygulayabiliyoruz. O yüzden izden korkulmasını çok doğru bulmuyorum.Sevgiler.

İyi günler hocam, Meme kanserinden korunmak için memeyi boşaltıp silikon koymak tedbir midir? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Bu uygulama ünlü bir oyuncu yaptığı için çok ünlü olmuştu. Bir gen yapısı var. Her iki taraftaki memede bu olabiliyor. Eğer sizde bu gen yapısı varsa her iki memenin boşaltılıp içinin silikon veya kendi dokunuz ile doldurulması bir tedavi seçeneğidir.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Scroll To Top