Menu

Meme küçültme operasyonu sonrasında meme ucu his kaybı olur mu?

Hocam merhaba ben 25 yaşındayım göğüslerim normalden çok küçük kilo da vermemle birlikte iyice küçüldüler. Bu nedenle silikon taktırmak istiyorum fakat hocam birkaç yerde okuduğumda göğüslerde his kaybı olduğunu yazıyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız lütfen. Cevap için şimdiden teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, anatomik olarak meme ucuna giden sinirlerin nereden geçtiği bellidir. Ameliyat esnasında bu sinirlere herhangi bir zarar verilmediğinden meme ucu his kaybı söz konusu olmaz.Uzman bir hekim ve uygun koşullarda ameliyat yapıldığında böyle bir sorun ile karşılaşmak olası değildir.Sağlıkla kalın.

İyi akşamlar Leyla hanım, benim göğüslerim çok büyük buda beni çok rahatsız ediyor. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Meme küçültme ameliyatından sonra,meme başındaki hassasiyet gider mi? ve tekrar emzirebilir miyim? bu konuda yardım edin lütfen?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Meme başı hassasiyeti özellikle çok büyük memelerin küçültülmesi sonrasında belli bir süre ortadan kalkabiliyor. Ama bu genelde geçici oluyor. Daha sonra tekrardan kazanılabilir. Ameliyattan sonra 6-12 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor. Meme bezinde bir miktar alındığı için süt verme kapasitesi bir miktar azalmış oluyor. Ameliyattan sonra hiç veremeyebilirsiniz. Bunu da göze almanız gerekmektedir. Silikonları ben genelde meme altından yapıyorum. Bu durumda süt kanallarının hiçbirine zarar vermemiş oluyoruz. O yüzden buradan yapılan girişimlerin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ağrılar daha çok 3-5 gün arasında devam ediyor. Hastalarımızın ameliyat sonrasında 1 ay kadar sporcu sütyeni dediğimiz sütyenlerden giymesi gerekiyor.Sevgiler.

İyi günler hocam,Benim bir arkadaşım meme küçültme ameliyatı oldu. Daha sonrasında meme ucunda his kaybı oluşmuş. Benimde göğüslerim büyük küçültmek istiyorum ama his kaybı olması beni korkuttu. Bu konuda bilgi verir misiniz? Meme küçültmede mutlaka his kaybı oluşur mu?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Meme küçültme sonrası meme büyütme operasyonuna göre his kaybetme olasılığı daha fazla tabi. Bunun nedeni de meme başında sinirler her iki yandan geliyor. Dolayısı ile meme başının kesildiği ve yükseltildiği lifting ameliyatlarında eğer derin doku da kesilmişse ona giden sinirler kesilmiş olduğu için mutlak hissizlik olabiliyor. Eğer çok derin bir yükseltme değilse o zaman geri gelen bir harabiyet oluyor diyebilirim. B 12 vitamini sinirlerin onarımına iyi gelir. İyileşme süreci normal doku iyileşme sürecinden biraz daha yavaş. O yüzden bunu arttırıcı şeyler kullanılmasında fayda var. Çok büyük memelerin küçültülmesi gerekiyorsa o zaman geri dönüşümsüz bir his kaybı olabiliyor.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top