Menu

Meme protezi şekline nasıl karar verilir?

Merhaba Leyla Hanım ben uzun bir süredir meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. 30 yaşındayım artık ameliyat için kararımı verdim fakat protez şekli ile ilgili nasıl karar vereceğimi bilemiyorum. Bu konuda bana yardım eder misiniz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Meme protezi şekline hastanın beklentisinin yanı sıra boyu, kilosu, omuz genişliği, gögüs kafesinin şekli, sosyal statüsü gibi faktörler belirleyicidir.Günümüzde farklı şekillerde ve ölçülerde protez tipleri kullanılmaktadır. Bunlar arasında hastaların en çok tercih ettikleri damla ve yuvarlak şekilli protezlerdir. Hangi şekilde protez uygulanacağına muayene sırasında hastanın vücut yapısına ve isteğine göre karar verilmektedir.Sevgiler

İyi günler hocam, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama protez seçiminde çok kararsızım. Protez seçerken nelere dikkat edilmelidir? bu konuda fikir verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Mesela benim gördüğüm akıllı protezler dediğimiz protezler var. Ben özellikle Motiva marka kullanıyorum. Bunda özellikle üstte kasın altına koyduğumuz zaman bu anatomik protez gibi davranır. Yani yukarıdan jel kısmı aşağıda kalır. Ama gerçek anlamda yuvarlak bir bir yapı istiyorsak o zaman yuvarlak protezi tercih etmemiz gerekir. Tüm kadınların istediği daha doğal bir protezdir.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top