Prp Cilt Tedavisi Nedir?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, Prp cilt tedavisi tam olarak nedir? Yüzümde ortaya çıkan yaşlılık izleri için PRP  uygulamasını yaptırmak istiyorum. Yüzüme aynada baktığım zaman gördüğüm kırışıklıklardan hiç memnun değilim.  Araştırdım ancak bu işlem beni açıkçası biraz korkuttu, PRP işlemi hakkında bana bilgi verebilir misiniz? Ciltte güvenle kullanılabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 18, 2020

İyi günler, kişinin kendi kanından küçük bir miktar alınıp özel bir işlem uygulanarak kanın plazmadan ayrıştırılıp enjeksiyon yöntemiyle vücuda geri verilmesi işlemi olan PRP tedavisi cilt gençleştirme uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. PRP tedavisine kısaca hücre yenileme işlemi de diyebiliriz. Kanın içinde bulunan ve çeşitli tekniklerle ayrıştırılan plazma ‘’platelet’’ adı verilen hücreler bakımından oldukça zengindir. Bü hücrelerin temel işlevi içerdikleri büyüme faktörlerinin yoğunluğundan dolayı özellikle yara iyileşmelerinde önemli bir role sahiptir. Hastadan alınan kan santrifüj yardımıyla 7-8 dakika içinde ayrıştırılır. Kan trombositlerinden ve plazmasından ayrışmış olur. Elde edilen trombositler enjeksiyon yöntemiyle istenilen bölgeye uygulanır. PRP uygulamasıyla deriye canlı ve parlak bir görünüm kazandırılır, kırışıklıklar giderilir. Cilt gençleştirme işlemi de diyebileceğimiz PRP işleminin temelinde doku yenilenmesi vardır. Doku yenilenmesi kanın içinde bulunan trombositlerin yardımıyla olur. PRP cilt gençleştirme yöntemi ikiyle dört hafta süren aralıklarla yapılmaktadır. seanslar üç ile beş seans aralığındadır. Vücuda yabancı bir madde ya da ilaç enjekte edilmeden yapılan en doğal cilt tedavi şeklidir. Bu bakımdan endişe ve korku duyulacak bir tedavi yöntemi değildir. PRP işlemiyle beraber kırışıklıklarda azalma ile beraber ciltteki yenilenme gözle görülür şekilde olmaktadır.

blank

Merhaba hocam, 47 yaşındayım, cildimde kırışıklıklar var ve cildim ayrıca çok mat. Prp tedavisiyle geçiyormuş. Ama bu tedavide kan alınıp tekrar veriliyormuş . Ben tam olarak anlayamadım ve biraz da korktum.  PRP cilt tedavisi ne demek, nasıl yapılıyor, bilgi verirseniz memnun olurum. İyi günler, iyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

Merhaba, PRP orjinal adıyla Platelet Rich Plasma yani Trombositten Zengin Plazma kişinin kendi kanından hazırlanan plazmanın yoğunlaştırıldıktan sonra tekrar hastaya enjekte edilmesi işlemidir. Kişiden alınan kan yüksek devirde dönen satrifüj cihazına konularak trombositlerinden yani plazmasından ayrıştırılır. Ayrıştırılan trombositler minik iğneler yardımıyla yüzdeki sorunlu bölgeye enjekte edilir. Bu işlemle beraber hücreler yenilenir, canlanır.Trombositlerin içeriğinde bulunan büyüme faktörü ve sitokinler hücreyi adeta gençleştirme özelliğine sahiptirler. Temel olarak doku ve hücre yenilenmesi de diyebileceğimiz bu tedavi yöntemi sadece cilt onarımı, kırışıklık düzeltme ya da gençleştirmede değil aynı zamanda tıbbın birçok dalında da kullanılmaktadır. PRP hastanın kendisine ait olduğu için alerji oluşturmaz, herhangi bir yan etki görülmez. Uygulama 2- 4 hafta aralıkla yapılmaktadır. Güvenle yaptırabileceğiniz bu anti aging uygulamasıyla cildinizdeki kırışıklıkların azaldığını, cildinize parlaklık ve canlılık geldiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, aynada yüzüme baktığım zaman kırışıklıklarımın artık yavaş yavaş başladığını görüyorum. Web sitenizde cilt yenileme işlemi olan prp uygulamasını okudum. Açık söylemek gerekirse biraz beni korkuttu bu uygulama. Prp cilt tedavisi nedir, güvenli midir, bana bilgi verebilirmisiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, Platelet Rich Plasma yani PRP iyileşmeyi ve hücre yenilenmesi sağlayan bir anti aging uygulamasıdır. Cilt gençleştirme tekniği de diyebileceğimiz PRP’de tedaviyi yaptıracak olan kişinin kendi kanından damar yoluyla bir miktar almaktayım. Bu kanın santrifüj cihazında plazmasından ayrılması sağlanmaktadır. Platelet adı verilen hücreler, büyüme faktörlerini uyarıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda cildin canlılık kazanmasını, yenilenmesini sağlamaktadır. Platelet hücreleri injection yöntemiyle hastanın ihtiyacı olan bölgesine uygulanmaktadır. Bu yöntem herhangi bir alerji reaksiyona sebep olmadığı için en güvenilir gençleştirme yöntemidir. Doku yenilenme temeline dayalı olan bu tedavi yaklaşık iki haftada bir uygulanmaktadır. Seanslar 5 seansa kadar çıkabilmektedir. Bu tedavi yöntemi kesinlikle korku ve endişe duyulacak bir uygulama değildir, aksine kendi kanınız uygulanacağı için güvenle yaptırabilir ve kırışıklıklarınızın düzelmeye başladığını görebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar