Prp Cilt Tedavisi Nedir?

913 görüntülenmePRP
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, Prp cilt tedavisi tam olarak nedir? Yüzümde ortaya çıkan yaşlılık izleri için PRP  uygulamasını yaptırmak istiyorum. Yüzüme aynada baktığım zaman gördüğüm kırışıklıklardan hiç memnun değilim.  Araştırdım ancak bu işlem beni açıkçası biraz korkuttu, PRP işlemi hakkında bana bilgi verebilir misiniz? Ciltte güvenle kullanılabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, kişinin kendi kanından küçük bir miktar alınıp özel bir işlem uygulanarak kanın plazmadan ayrıştırılıp enjeksiyon yöntemiyle vücuda geri verilmesi işlemi olan PRP tedavisi cilt gençleştirme uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. PRP tedavisine kısaca hücre yenileme işlemi de diyebiliriz. Kanın içinde bulunan ve çeşitli tekniklerle ayrıştırılan plazma ‘’platelet’’ adı verilen hücreler bakımından oldukça zengindir. Bü hücrelerin temel işlevi içerdikleri büyüme faktörlerinin yoğunluğundan dolayı özellikle yara iyileşmelerinde önemli bir role sahiptir. Hastadan alınan kan santrifüj yardımıyla 7-8 dakika içinde ayrıştırılır. Kan trombositlerinden ve plazmasından ayrışmış olur. Elde edilen trombositler enjeksiyon yöntemiyle istenilen bölgeye uygulanır. PRP uygulamasıyla deriye canlı ve parlak bir görünüm kazandırılır, kırışıklıklar giderilir. Cilt gençleştirme işlemi de diyebileceğimiz PRP işleminin temelinde doku yenilenmesi vardır. Doku yenilenmesi kanın içinde bulunan trombositlerin yardımıyla olur. PRP cilt gençleştirme yöntemi ikiyle dört hafta süren aralıklarla yapılmaktadır. seanslar üç ile beş seans aralığındadır. Vücuda yabancı bir madde ya da ilaç enjekte edilmeden yapılan en doğal cilt tedavi şeklidir. Bu bakımdan endişe ve korku duyulacak bir tedavi yöntemi değildir. PRP işlemiyle beraber kırışıklıklarda azalma ile beraber ciltteki yenilenme gözle görülür şekilde olmaktadır.

0

Selamlar doktor hanım, cildimdeki hassas değişimler estetik olarak görüntümü zedeledi. Bu nedenle Prp cilt tedavisi yaptırmaya karar verdim ancak daha detaylı bir bilgiye ihtiyacım var. Yanıtlarsanız sevinirim, Prp cilt tedavisi tam olarak nedir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Prp tedavisi saç çıkarmanın yanı sıra cilt yenileme için de uygulanır. Dokunun yenilenmesini amaçlayan bu işlem, hastadan bir miktar kan alınarak uygulanır. Alınan bu kan özel işlemlerden geçirilir ve ayrıştırılır. Prp cilt yenileme tedavisi sarkıklıklar, kırışıklıklar ve lekelerin tedavisi için uygulanan kolajeni aktive etmede etkili bir yöntemdir. Genellikle 6 ila 8 seans arasında süreç tamamlanır.

0

Leyla Hocam merhaba, son 1 yıldır cildimde bazı deformasyonlar meydana geldi. Tedavi yöntemlerini araştırıyorum. Prp cilt tedavisi nedir? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP tedavisinde kişinin kendisinden belli bir miktarda kan alırız. Sonrasında aldığımız bu kanı belirli özel işlemlerden geçiririz ve ayrışmasını sağlarız. Böylelikle dokuda yenilenmeyi sağlayan renksiz kan hücreleri zenginleşmiş olur. Cildin yaşlanmasını geciktiren bir uygulama olan PRP, ciltte meydana gelen sarkma, leke ve kırışıklıkların da zaman içerisinde kaybolmasını sağlar. Sonuçları ilk seanstan itibaren gözlemlemeye başlarsınız ancak benim tavsiyem bu uygulamanın kişinin ihtiyacı olacak seans sayısı kadar planlanması. Bu şekilde gerçek manada etkili ve istenen sonuçlar gözlemlenebilir. Muayene için gelebilirseniz sizin bu tedaviye ne oranda ihtiyacınız olduğunu belirleyebilir ve bir tedavi programı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, cildimde son zamanlarda meydana gelen deformiteler sonrası Prp cilt tedavisi yaptırmaya karar verdim ancak internette istediğim bilgileri bulamadım. Acaba rica etsem bilgi verir misiniz Prp cilt tedavisi tam olarak nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Prp cilt tedavisi cilt yenileme amacıyla uygulanan son derece etkili bir işlemdir. Doku yenilenmesi sağlayan bu uygulama ile sizden bir miktar kan alarak bu alınan kanı özel işlemlerden geçirerek ayrıştırırız. Böylece cildinizdeki sarkma, kırışma ve lekeleri tedavi etmek için Prp yönteminden faydalanırız. Seans süresi hastadan hastaya değişiklik gösterse de genellikle 6 ila 8 seans arasında bu tedavi sürer. Eğer cildinizdeki sorunlardan şikayetçiyseniz gönül rahatlığı ile Prp tedavisi önerebilirim. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim cildimde bozulmalar oldu. Son 2 yıldır böyle. 44 yaşındayım. Prp diye bir yöntem duydum, çok etkili olduğunu söylediler. Prp cilt tedavisi nedir? Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, PRP cilt tedavisi cildin yaşlanmasını geciktirmek amacıyla sıklıkla tercih edilen ve etkili sonuçların gözlemlendiği bir tedavi uygulamasıdır. Bu uygulamada hastadan bir miktar kan alırız ve bu kanı çeşitli işlemlerden geçirerek ayrıştırırız. Böylelikle, platelet yani dokuda yenilenmeyi sağlayan renksiz kan hücreleri bakımından zenginleştirilmesini sağlarız. Ciltteki dokuların yenilenmesi ile ciltte bulunan sarkma, kırışıklık ve lekeler zaman içerisinde kaybolur. Bu uygulamanın sonuçları ilk seans sonucunda alınmaya başlar ancak benim önerim cildinizin ihtiyacı kadar seansın uygulanmasıdır. Seanslar 15 günde bir uygulanır. Ortalama 3- 4 ay sonunda cildinizde fark edilir oranda bir yenilenmenin olduğunu görebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, cildimdeki lekelerden ve kırışıklıklardan kurtaracak bir tedavi yöntemi arıyorum ama bir türlü karar veremedim. Prp diye bir uygulama duydum ama nasıl etkili olduğunu anlayamadım. Prp cilt tedavisi nedir ve ciltte nasıl bir etki gösterir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kanda pıhtılaşmayı sağlayan ve hücrelerin onarılmasını sağlayan platelet hücreleri bulunur. PRP tedavisinde vücuttan alınan kan özel işlemlerden geçirilerek ayrıştırılır ve platelet bakımından zenginleştirilir. Eğer PRP cilt yenileme amacıyla kullanılacaksa cildin hasarlı bölümüne enjekte edilir. Zaman içerisinde buradaki hasarlı hücreler yenileneceği için ciltteki leke ve kırışıklık gibi sorunlarda yok olur. Hasarlı dokuların tamamen onarılabilmesi için PRP cilt tedavisine 15 günde bir aralıklarla ve 6-8 seans kadar devam edilmelidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı