Pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar da yapılabilir mi?

blank
1 Cevap

Pubis estetiği ile beraber karın germe ameliyatı da olabilir miyim?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Pubis estetiğinde, eğer bölgede sarkma varsa, bölgenin yukarı asılması ve fazlalık derinin çıkarılması gerekmektedir. Bu tarz bir ameliyat, karın germe ameliyatı ile beraber yapılabilir. Bu ameliyatın izi sezaryen izi kadardır ve iz o bölgededir. Eğer pubisin içi boşaldıysa, ameliyat sırasında germe yapıldıktan sonra, yağ enjeksiyonu da yapmaya karar verilebilir veya tam tersi pubis bölgesi aşırı belirgin ise bölgeye Vaser Liposuction uygulanabilir. Yani pubis estetiği ile beraber kombine ameliyatlar yapmak mümkündür.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 50 yaşındayım, doğumdan sonra karın bölgemde sarkmalar oluştu. Ama beni asıl rahatsız eden genital bölgemin üstündeki pubis denilen alanın aşırı yağlı ve şişkin görünmesi. Pubis estetiğiyle beraber karın germe ameliyatı da yapılır mı? Bir yerine iki ameliyat aynı anda olabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, kadında pubis bölgesinin aşırı yağlı olması durumunda sezaryen bölgesinden yapılan bir kesi ile bu alandaki yağlı bölge çıkarılır, deri karın bölgesine doğru gerdirilir ve fazla olan deri çıkartılır. Karın bölgenizde sarkma olduğunu belirtmişsiniz. Bu gibi durumlarda sezaryen kesisi yapılan bölgeden aynı zamanda karın germe operasyonu da yapılabilir. Karın bölgesindeki yağlar öncelikle vaser liposuction ile alındıktan sonra karın derisi aşağıya doğru çekilirken pubis bölgesi de karın bölgesine doğru asılarak birbirine yakınlaştırılıp dikilebilir. Kombine ameliyatlarla hastalar tek seferde konforlu bir şekilde operasyon geçirebilmektedirler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar