Pubis Estetiği Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Pubis estetiği nasıl gerçekleştirilir?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Puboplasti yani pubis estetiği, bu bölgenin aşırı düzeyde yağlı ve kalın oluşu durumunda sezaryen operasyonu için yapılan kesiye benzer bir cerrahi kesi yapılarak yağların çıkartılması olabilmektedir. Pubis estetiği operasyonları (puboplasti) genelde liposuction ile bu alandan yağ çekilerek yapılmaktadır. Böylelikle o bölgenin küçültülerek estetik olarak daha güzel bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir.

blank

İyi günler hocam, ben 48 yaşındayım, 4 çocuğum var, eşim genital bölgemin üstünün yağlı ve büyük olduğunu birkaç kez ima etti. Biraz araştırma yaptım adı pubis estetiğiymiş. Pubis estetiğinden sonra iyileşme süreci ne kadar sürer? Bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Pubis olarak adlandırılan bölüm kadınlardaki cinsel organın üzerindeki bölümdür. Bu bölüm tüylü ve yağlı bir bölgedir. Doğum yapmış kadınların çoğunda, kilo alımında ve hamilelik süreçlerinde bu bölgede yağlanma ve hacimsel artış görülür. Pubiste fazla yağlanma görüldüğü durumlarda sezaryen ameliyatının yapıldığı üst pubis bölgesinden minik bir kesi yapılarak bu bölümdeki yağlanma çıkartılır. Çoğunlukla bu bölgedeki yağlanma liposuction ile kolay bir şekilde çözümlenmektedir. Pubis estetiğinden sonraki dönemde hastanın bir ay boyunca korse takması önerilir. Mini kesi olması durumunda iyileşme sonuçlarının net görülmesi ortalama 6 hafta sonra olmaktadır. Bu süre içinde hastanın ağır kaldırmaması, ağır ve yorucu işler yapmaması ve bölgeyi temiz tutması önemlidir. Pubis bölgesinden alınan yağlarla beraber, bu bölüm düz ve genç görünmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar