Sakal ekimi acıtır mı?

20 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, küçüklükten beri sarışın bir erkeğim. Bu sebeple de sakallarım çıksa dahi çok belli olmuyor. Köse gibi gezmek istemiyorum. O yüzden sakal ektirmek istiyorum. Gür ve sağlıklı görünen sakallara ihtiyacım var. Acaba bu işlem ağrılı ve acılı mıdır? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, sakal ekimi esnasında hastaya anestezi verildiğinden herhangi bir ağrı yada acı yaşanma durumu meydana gelmemektedir. Ancak işlem sonrasında anestezinin etkisi geçtikten bir süre sonra tedavi bölgesinde ağrı hisseteniz muhtemel. Fakat korkulacak bir şey yoktur, bu ağrılar geçicidir ve basit ağrı kesiciler yardımıyla kolaylıkla üstesinden gelinir. Bu süre içerisinde de mutlaka doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben Efe 25 yaşında iş hayatına yeni atılmış biriyim. Özel sektörün avantajlarından biri olarak iş yerimde istediğim tarzda saç ve sakal modelini kendimde uygulamam mümkün. Saçlarım için bu avantajı kullansam da sorun şu ki sakalım neredeyse yok gibi:( Özellikle yüzümün belirli bölgelerinde sakal neredeyse hiç çıkmıyor diyebilirim. Bu durum kendi tarzımı oluşturmamı engelliyor ve sakal çıkan bölgeleri de mecburen tıraş ediyorum. İşte bu nedenle en kısa sürede sizi ziyaret edip sakal ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Acaba sakal ekimi acıtır mı? Zor bir süreç midir? Şu an için aklımı kurcalayan tek şey bu, gelmeden önce sormak istedim. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba Efe, sakal ekimi lokal anestezi altında yaptığımız genel olarak kolay ve rahat geçen bir operasyondur diyebilirim. En azından korkulacak bir durumun olmadığını bilmelisiniz. Ağrı-sızı durumu kişinin acı eşiğine göre değişmektedir. İşlem süresi ise sakal bölgesinin durumuna göre değişmektedir. Durumunuzu tam ve doğru olarak değerlendirebilmem için alacağınız randevu sonrasında sizi muayene etmem gerekiyor. Sakal bölgenizdeki sorunlu alanları tespit ettikten sonra ekim yapacağımız alanları belirliyoruz. Ekim işlemi öncesinde hastalarımızdan kan testi gibi bazı taleplerimiz olabiliyor. Şimdilik bunları söyleyebilirim. Kliniğimize uğradığınızda varsa aklınızdaki diğer tüm soruları da sorabilirsiniz. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı