Sakal ekimi ne kadar sürede iyileşir?

51 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Selamlar Leyla Hanım kolay gelsin, sakal ekimi yaptıracağım fakat iyileşme sürecini merak etmekteyim. Çok uzun ve sıkıntılı bir süreç midir? Ağrı ve acı yaşamam olası mıdır? Bu konuda endişelerim var. Rica etsem kısaca aydınlatır mısınız beni? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, sakal ekimi işlemi iyileşme dönemi ağrısız olan ancak sabır gerektiren bir uygulamadır. Ekim yapıldıktan 2-4 hafta sonra şok dökülme olarak adlandırdığımız ekilen sakalda ani dökülmeler meydana gelir. Ancak bu geçici bir dönemdir. Ortalama 4 ila 8 ay geçtikten sonra dökülmeler tamamen sonlanır ve sağlıklı ve kalıcı sakallar çıkmaya başlar. Tabii bu süre her hastada farklı sürelere tekabül edebilir. Fakat uzman ellerde yapılan sakal ekimi işlemi size kalıcı ve başarılı sonuçlar verecektir.

0

Merhaba Doktor Hanım, yakın bir zamanda sakal ekimi yaptırma düşüncem var. Açıkçası sizin yazılarınızı okuyarak bu konuda biraz cesaret kazandım. Görüşmeye gelmeden önce aklımdaki en önemli soruyu size sormak istedim. Bu işlemi yaptıktan sonra tam anlamıyla ne zaman sonuçlarını görebileceğim. Sakal ekimi ne kadar sürede iyileşir? Şimdiden teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sakal ekimi iyileşme süreci rahat geçmekle birlikte kuşkusuz biraz sabır gerektirmektedir. Evet, bir iyileşme süreci içine giriyorsunuz ancak bu dönem sonlandıktan sonra arzuladığınız görünüme kavuşabiliyorsunuz. Bu sürecin en önemli noktalarından birisi tavsiyelerimize uymanızdır. Aksi takdirde operasyonumuzun başarı oranı düşebilir. Ekim sonrasında özellikle ilk hafta yapmamanız gereken bazı şeyler var, bunları operasyonun ardından size iletiyoruz. Genel olarak söylemem gerekirse; özellikle ilk iki hafta boyunca ekim yaptığımız yerlerde dökülmeler yaşanmakta. 2-4 hafta arasında ise şok dökülme diye tabir ettiğimiz ani dökülmeler gerçekleşmekte. Ancak bunların hepsi iyileşme sürecinizin olmazsa olmazlarındandır ve her şeyin yolunda gittiğini gösterir. Ortalama 4 ila 8 ay arasında dökülmeler giderek azalmaya ve sonlanmaya başlar. Bu süre kıl köküne bağlı olarak kişiden kişiye değişebilmektedir. Ardından kalıcı ve sağlıklı sakallar çıkmaya başlayacaktır. Kısacası biraz sabrederek süreç sonunda hem siz hem biz mutlu oluyoruz. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı