Sakaldan Saç Ekimi Yapılır mı?

840 görüntülenmeSaç Ekimi
0
1 Yorum

İyi günler hocam, acaba sakaldan saç ekimi yapılabilir mi? Benim saçlarım genetik faktörlerden dolayı oldukça az, saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak bu işlem için yeterli miktarda saçım olduğunu düşünmüyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, sakaldan saç ekimi yapılmaktadır. Hastanın ilk önce ense bölgesinde saç ekim işlemi için yeterli miktarda saç olup olmadığına bakılır. Eğer hastanın ense bölgesinde bulunan saçlar işlem için uygun değilse o zaman sakaldan saç ekimi uygulanmaktadır. Baş bölgesindeki saç ekimi uygulanacak bölümü bazen hastanın sakal bölgesindeki yoğun kökler karşılayabilmektedir. Bu işlem FUE yöntemiyle gerçekleştirilen bir operasyondur. Ekim işlemi için genellikle hastanın çene altı, boyun bölgesi ile elmacık kemiklerinin üst bölümü tercih edilir. FUE yönteminde ekim işlemi için gerekli olan sakal kökleri mikro motor yardımıyla çıkartılır. Çıkarılan kökler hastanın başında daha önceden açılan mikro kanallara yerleştirilir. Sakal kökleri saç köklerine oranla daha kalın ve sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle başta açılacak kanallar da sakal köklerine uygun biçimde açılmaktadır. Sakal kökleri saç köklerine kıyasla daha kaliteli olduğu için ekim işleminden sonra hasta daha volümlü ve gür saçlara sahip olmaktadır. Bu bakımdan sakal kökleri saç ekim işleminde tercih edilen bir donör bölgedir.

0

Merhaba Leyla Hocam, ense kökü haricinde sakaldan da saç ekimi yapılıyor mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ense bölgesi dışında sakaldan da saç ekimi yapılabilir. Fakat bunun gerçekleştirilebilmesi için sakal bölgesinde yeterli kıl miktarının bulunması gerekir. Bir de küçük bir bölge olduğu için ekilecek alanı kapatmayabilir. Ayrıca yüzünüzde sakal alınan bölgelerde iz kalabilir. Bu sebeple siz muayene olmadan kesin bir cevap vermem mümkün değil.

0

Leyla Hocam merhaba, ben saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak bana kalırsa ekim için yeterli miktarda saça sahip değilim. Sakaldan saç ekimi yapılır mı diye merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sağlıklı ve dökülmeye dirençli olan saç köklerinin yeterli olmadığı durumlarda açık bölgeleri doldurmak için sakaldan kıl kökleri alınarak da saç ekimi yapmak mümkündür. Sakalların saç köklerinden daha sert bir yapıda olması sizi düşündürmesin. Transfer işlemi gerçekleştirildikten bir zaman sonra kıl köklerin yapısı değişebilir. Uygun bir zamanda muayene için gelirseniz ben ne oranda saç ekimine ihtiyaç var ve sağlıklı saç kökleriniz ne kadar yeterli bir görmek isterim. Sakalların yapısına da bir bakalım. Net bilgiyi muayene sonrasında vermek bu konuda çok daha doğru olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Kolay gelsin hocam, saç ekimi yaptırmak istiyorum. Araştırmalarıma göre saç ekimi için ense bölgesinden saç kökleri alınıyormuş ancak yeterli gelmezse sakaldan da saç ekimi yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ense bölgesinin yeterli olmadığı durumlarda sakaldan da saç ekimi gerçekleştirilir. Ancak bu noktada önemli olan sakal bölgesinde de yeterli yoğunluğun olmasıdır. O nedenle sizi muayene etmeden net bir şey söylemem doğru olmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim saçlarımda aşırı dökülme oldu. Şu an üst kısımlar komple açık diyebilirim. Genellikle ense bölgesinde saç alıp ekiliyormuş ama bende yeterli gelmeyebilir. Sakaldan saç ekimi yapılır mı? Bilgi verir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genellikle saç ekiminde kişinin ense bölgesinden sağlıklı ve dökülmeye dirençli olan kıl kökleri alınarak gerçekleştirilir. Ancak dediğiniz gibi bazı durumlarda açık bölgeyi doldurmada bu alanda bulunan kıl kökleri yeterli gelmeyebilir. Bu gibi durumlarda sakallardan alınan kıl kökleri kullanılarak da saç ekimi gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan husus, sakallarda da yeterli yoğunluğu bulunması gerekliliğidir. Sakallar saçlara oranla daha sert bir yapıdadır fakat transfer işleminden sonra belli bir süre geçtikten sonra yapısı değişebilir ve saç işlevi görmeye başlar. Doğru bir tedavi planı için mutlaka muayene olmanızı ve beklentilerinizi doktorunuza net bir şekilde ifade etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, saç ekimi yaptırmak istiyorum ama ense bölgemden saç kökü alınabileceğini düşünmüyorum. Sakallarımın kök alınması için daha uygun olduğunu düşünüyorum ama sakaldan saç ekimi yapılabilir mi emin değilim. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ense bölgesinin saç ekimi için uygun olmadığı durumlarda sakallardan alınan kıl kökleriyle saç ekimi yapılabilir. Burada önemli olan sakalların saç ekimi yapılabilmesi için yeterli yoğunluğu sahip olup olmamasıdır. Eğer sakallarda yeterli yoğunluk varsa sakaldan saç ekimi yapılabilir. Sakallar saçlara göre daha sert bir yapıya sahiptir ancak buradan alınan kökler saçlı alana transfer edildiğinde zaman içerisinde saç gibi işlev görmeye başlar ve yapısı da bu doğrultuda değişir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı