Sakaldan Saç Ekimi Yapılır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam, acaba sakaldan saç ekimi yapılabilir mi? Benim saçlarım genetik faktörlerden dolayı oldukça az, saç ekimi yaptırmak istiyorum ancak bu işlem için yeterli miktarda saçım olduğunu düşünmüyorum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 26, 2020

İyi günler, sakaldan saç ekimi yapılmaktadır. Hastanın ilk önce ense bölgesinde saç ekim işlemi için yeterli miktarda saç olup olmadığına bakılır. Eğer hastanın ense bölgesinde bulunan saçlar işlem için uygun değilse o zaman sakaldan saç ekimi uygulanmaktadır. Baş bölgesindeki saç ekimi uygulanacak bölümü bazen hastanın sakal bölgesindeki yoğun kökler karşılayabilmektedir. Bu işlem FUE yöntemiyle gerçekleştirilen bir operasyondur. Ekim işlemi için genellikle hastanın çene altı, boyun bölgesi ile elmacık kemiklerinin üst bölümü tercih edilir. FUE yönteminde ekim işlemi için gerekli olan sakal kökleri mikro motor yardımıyla çıkartılır. Çıkarılan kökler hastanın başında daha önceden açılan mikro kanallara yerleştirilir. Sakal kökleri saç köklerine oranla daha kalın ve sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle başta açılacak kanallar da sakal köklerine uygun biçimde açılmaktadır. Sakal kökleri saç köklerine kıyasla daha kaliteli olduğu için ekim işleminden sonra hasta daha volümlü ve gür saçlara sahip olmaktadır. Bu bakımdan sakal kökleri saç ekim işleminde tercih edilen bir donör bölgedir.

blank

İyi günler hoca hanım, benim saçlarımda çok dökülmeler oldu. saç ektirmek istiyorum, ama başımda yeterli, saç yok. saç yerine  sakaldan saç ekimi yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

İyi günler, saçları tamamen ya da kısmen dökülmüş hastalarımıza ekim yapmadan önce ense bölgesinde ekim yapabilmek için yeterli oranda saç olup olmadığına bakılmaktadır. Muayeneden sonra eğer saçlar ekim yapılacak nitelikte ve sayıda değilse o zaman saç ekimi yapabilmek için hastalarımızın kendi sakallarından yararlanmaktayız. Boyun bölgesi, elmacık kemiklerinin üst bölgesi ve çene altı bölgesi ekim için kök toplayacağımız alanlardır. Hastanın başında oluşturduğumuz çok küçük kanallara, mikro motorlarla topladığımız sakallar yerleştirilir. FUE yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz bu yöntem hasta için en konforlu yöntemdir. Lokal anestezi kullandığımız yöntemde donör bölgesinde ve ekim bölgesinde acı hissedilmemektedir. Sakal kökleri saç köklerine oranla daha güçlü ve daha sert bir yapıdadır. Bu bakımdan ekim yapılan alanda çıkacak yeni saçlar kişinin sakalıyla aynı kalitede olmaktadır. Sakal yapısı her zaman saç kıllarından daha sağlam bir yapıda olduğu için ekim yapılan yerdeki çıkacak saçlar da aynı sakal gibi güçlü olmaktadır. Ekim işleminden yaklaşık bir yıl sonra hasta gür ve volümlü saçlara sahip olmaktadır.

blank

İyi günler hocam, benim saçlarım döküldü ama sakalım bıyığım çıkıyor. Sakaldan saç ekimi yapılır mı hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, başınızda saç olmayan bölüme ekim yapmak için ilk önce ense bölgenizdeki saç yoğunluğuna bakmak gerekir. Ense bölümünde yeterli oranda saçlarınız varsa o zaman donör bölge olarak ense bölgesi kullanılmaktadır. Ancak bazı hastalarımızda ense bölgesinde yeterli miktarda saç bulunmamaktadır. O zaman saç ekimi için hastanın sakal bölgesini tercih etmekteyiz. Donör bölge için genel olarak boyun, çene altı ve şakak bölgesini tercih etmekteyiz. İşlemimizi FUE tekniğine göre gerçekleştiriyoruz. Bu teknikte donör bölgeden mikro uçlu bir aletle sakal köklerini çıkarıyoruz ve baş bölgesindeki daha önceden belirlenen alana ekim yapıyoruz. Ekim öncesinde başa özel bir cihazla mikro yuvalar açılmaktadır ve sakallar bu mikro yuvalara konulmaktadır. Sakal bölgesindeki kıllar saç kıllarından daha kaliteli bir yapıdadır. O yüzden yeni çıkacak olan şaçlarınız sakalınızla aynı kalitede olacaktır. Bu da saçlarınızı olduğundan daha gür ve daha sık bir şekilde görünmesini sağlayacaktır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar