Selülit Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam,26 yaşındayım bacaklarım çok kilolu olmamasına rağmen selülit sorunum var. Özellikle yazın bikini giydiğimde beni çok rahatsız ediyor. Bacaklarımın pürüzsüz ve çekici görünmesini istiyorum ama selülit hep önümde engel. Selülitler için ne yapılabilir nasıl tedavi edilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 5, 2020

Merhaba, vücudunuzda hafif dereceli sarkmalar, kırışıklar ve selülit görünümleri başladıysa, bunların ilerlemesine izin vermeden tedavi olmalısınız. Yaş faktörünün ilerlemesiyle birlikte vücudunuz sarkmaya devam edecek ve elastikiyetini yitirecektir. Selülit zayıf kadınlarda da kilolu kadınlarda da oluşan bir problemdir.Çünkü selülit sadece kilo alımından dolayı oluşmaz.Östrojen hormonunun etkisiyle,hareketsizlikle,sıvı tüketiminin yetersiz olması ya da dengesiz beslenmeden kaynaklı oluşabilir. Bacaklarınızdaki selülit görünümünü azaltmak için Velashape III uygulamasını tercih edebilirsiniz. Selülit problemi yaşayan hastalarımda çok fazla tercih ettiğim ve başarılı sonuçlar aldığım bir tedavidir. VelaShape III ; kızılötesi ve RF yardımı ile yağ hücrelerini küçülterek, uygulanan bölgede incelme sağlar, vakum ve mekanik masaj sayesinde kan dolaşımını arttırır, bu sayede selülit görünümü giderilir. Ortalama 3-4 seans sonrası istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ne kadar sonuç alacağınızı sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

blank

İyi günler hocam, çok fazla kilolu bir kız değilim ama bacak ve basenlerdeki selülitler beni çok rahatsız ediyor. Yaşıtlarımda hiç böyle problemler yok. Selülitler nasıl geçer? bir tedavisi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, sülitlerin oluşumunda genel olarak hormonal düzensizlikler, kilo alımı ya da kaybı, kalıtsal nedenler ya da sigara kullanımı etkin faktörlerdir. Birçok sağlıklı beslenen ve sağlıklı yaşayan kadında da selülit problemi görülebilmektedir. Yapılan diyet ya da egzersiz programlarına rağmen bazı kadınlarda selülit oluşabilmektedir. Bazen vücuttaki yağ oranı düzensiz dağılabilmektedir, bu durum kişinin fiziksel yapısıyla ilgilidir. Bacak ve basenlerdeki selülit oluşumları hakkında endişeler Velashape III ile son bulmaktadır. Velashape III rayofrekans enerjisi, kızılötesi ışınlarla mekanik vakumlama masajını birleştiren bir tedavi ve teknoloji ürünüdür. Deri altındaki bağ dokusunu ısıtan bu cihaz yağ dokusunu eritmekte ve bağ dokusunu zenginleştirerek kolajen üretiminin artmasını sağlamaktadır. Kolajen üretimi ile beraber ciltte parlaklık, nem doygunluğu görülmektedir. Kolajen bağların artmasıyla sıkı ve gergin bir cilde sahip olunmaktadır. Yaklaşık olarak 3 ya da 4 seans uygulanan tedavide ilk seanstan hemen sonra ciltteki farklılık gözden kaçmamaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 28 yaşındayım. Bodrumda animatör olarak çalışıyorum. Bu yıl hem rahat etmemiz hem de daha verimli çalışabilmemiz için şort etek kullanmamız önerildi şirket tarafından. Yalnız benim bacaklarımda çok fazla selülit var. Açıkcası bacaklarımın çekici görünmesini istiyorum. Selülit nasıl geçer bir tedavisi varmı hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, selülitin oluşmasında hormonal değişiklikler başta olmak üzere genetik faktörler, dengesiz beslenme, kilo alımı ya da kilo kaybı ya da sigara kullanımı selülit oluşumuna neden olmaktadır. Ayrıca çok sıkı ve dar kıyafetlerin de selülite neden olduğu söylenmektedir. Yaşın ilerlemesiyle beraber selülitlenme, sarkma problemleri ve kırışıklıklar ortaya çıkmakta ve bizi her geçen gün rahatsız etmektedir. Hem zayıf hem de kilolu kadınlarda görülen selülitin kilo alımından ziyade östrojen hormonunun etkisinden kaynaklı da oluşabilmektedir. Kliniğimde selülit tedavisi için Velashape III teknolojisinden yararlanmaktayım. Selülit tedavisinde en çok tercih ettiğim ve teknolojisiyle en çok verim aldığım teknolojik bir cihazdır. Velashape III kızılötesi ışınları, radyo frekans ve mekanik vakumlama masajı ile birleştiren bir cihazdır. Bu uygulamalar ile yağ hücreleri küçültülmekte, kan dolaşımı arttırılmakta, kolajen artışı sağlanmakta ve selülit oluşumu azaltılmaktadır. Ortalama olarak 3-4 seans sonunda istenilen sonuç elde edilmektedir. Ancak detaylı muayeneden sonra ihtiyaç halinde 1 ya da 2 seans daha eklenebilmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar