Selülit Nasıl Geçer?

612 görüntülenmeSelülit Tedavisi
0
1 Yorum

İyi günler hocam,26 yaşındayım bacaklarım çok kilolu olmamasına rağmen selülit sorunum var. Özellikle yazın bikini giydiğimde beni çok rahatsız ediyor. Bacaklarımın pürüzsüz ve çekici görünmesini istiyorum ama selülit hep önümde engel. Selülitler için ne yapılabilir nasıl tedavi edilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücudunuzda hafif dereceli sarkmalar, kırışıklar ve selülit görünümleri başladıysa, bunların ilerlemesine izin vermeden tedavi olmalısınız. Yaş faktörünün ilerlemesiyle birlikte vücudunuz sarkmaya devam edecek ve elastikiyetini yitirecektir. Selülit zayıf kadınlarda da kilolu kadınlarda da oluşan bir problemdir.Çünkü selülit sadece kilo alımından dolayı oluşmaz.Östrojen hormonunun etkisiyle,hareketsizlikle,sıvı tüketiminin yetersiz olması ya da dengesiz beslenmeden kaynaklı oluşabilir. Bacaklarınızdaki selülit görünümünü azaltmak için Velashape III uygulamasını tercih edebilirsiniz. Selülit problemi yaşayan hastalarımda çok fazla tercih ettiğim ve başarılı sonuçlar aldığım bir tedavidir. VelaShape III ; kızılötesi ve RF yardımı ile yağ hücrelerini küçülterek, uygulanan bölgede incelme sağlar, vakum ve mekanik masaj sayesinde kan dolaşımını arttırır, bu sayede selülit görünümü giderilir. Ortalama 3-4 seans sonrası istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ne kadar sonuç alacağınızı sizi muayene ettikten sonra belirleyebilirim.

0

Leyla Hanım merhaba, selülit nasıl geçer? Hangi estetik operasyonlardan yardım almalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, selülit belli bir yaştan sonra meydana gelen ve hatta bazı kişilerde erken yaşlarda da gözlemlenebilen bir durum. Son derece olağan olan bu rahatsızlığı gidermenin çeşitli yöntemleri mevcut. VelaShape 3, thermage ve mezoterapi gibi medikal uygulamalar selülit oluşumunu engelleyen önemli estetik müdahalelerin başında gelir. 3-4 seansı geçmeyen bu uygulama ile son derece başarılı sonuçlar alınır. Fakat sizi muayene etmeden kesin bir karara varmam doğru olmaz. O nedenle en kısa zamanda sizi kliniğimize bekliyoruz.

0

Leyla Hocam merhaba, benim özellikle üst bacak bölgemde çok selülit var. Özellikle yazın çok rahatsız oluyorum bu görüntüden. Selülit nasıl geçer? Önerdiğiniz tedavi yöntemi nedir acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben selülit tedavilerinde genellikle VelaShape 3 uygulamasından faydalanıyorum. Oldukça ileri teknolojinin kullanıldığı bu yöntem ile cildin en derin katmanlarındaki sorun olan bölgelere dahi ulaşabiliyoruz. Cihazın özellikleri sayesinde selülit oluşumuna neden olan yağ hücreleri eriyor ve ciltteki engebeli, rahatsız edici görüntü gitgide kayboluyor. Eğer muayene için gelirseniz bölgedeki selülit yoğunluğuna bir bakalım ve sizin için en uygun olabilecek tedavi yöntemini o şekilde değerlendirelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, vücudumun çeşitli noktalarında selülit oluşumu var. Beni çok rahatsız eden bu durumdan kurtulmak istiyorum. Acaba selülit nasıl geçer? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, selülit maalesef birçoğumuzda bulunan ve vücudumuzda barınmasından oldukça şikayetçi olduğumuz bir durumdur. Ancak doğru tedavi yöntemleri ile selülit oluşumunun önüne geçmek mümkün. Selülit tedavisinde çoğunlukla VelaShape 3, thermage ve mezoterapi gibi medikal işlemlerden faydalanırız. Özellikle VelaShape 3 uygulaması selülit tedavisinde oldukça etkili olan ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Genellikle 3-4 seans süren bu uygulamadan oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmek mümkün. Ancak sizi muayene etmeden net bir bilgi de söylemek istemem. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim bacaklarıma son birkaç aydır selülitler çoğaldı. Bu görüntüden rahatsız oluyorum. Özellikle otururken çok belli oluyor. Selülit nasıl geçer? Yardımcı olmanızı istiyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, selülit birçok kadının rahatsızlık duyduğu bir sorunun. Gerek kıyafet gerekse hareket kabiliyetini kısıtlayarak kişinin kendisini huzursuz hissetmesine sebep olabiliyor. Selülitleri yok etmede kullanılan farklı tedavi yöntemleri mevcut. Ancak benim en çok kullandığım ve birçok hastamda memnun edici sonuçlar aldığım uygulama VelaShape 3. Bu cihaz sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde cildin en derin katmanlarına bile kızılötesi ışınlar gönderiyor, radyofrekans enerjisi yayıyor ve vakum yöntemiyle de cilde masaj yapıyor. Bu üç farklı yöntemi eş zamanlı kullanması sayesinde selülitlerin oluşmasına yol açan yağ hücrelerinin erimesini sağlıyor ve ciltteki engebeli görüntünün kaybolmasını sağlıyor. Ancak öncelikle her zaman belirttiğim gibi sorun her ne olursa olsun tedavi kişiye özel planlanmalı. Dolayısıyla sizi muayene etmeden sizde en iyi etkiyi yaratacak tedavi yöntemini söylemem imkansız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, fazla kilo problemi olan biri değilim ama maalesef bacaklarımda ve popomda selülit var.  Vücudumdaki bu portakal görüntüsüne neyin sebep olduğunu anlayamıyorum ama görüntüsü beni çok rahatsız ediyor. Selülitlerimi nasıl yok edebilirim, selülitler nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sanılanın aksine selülit bir kilo problemi değildir ve çok zayıf kadınlarda dahi selülit görülebilir. Selülitin oluşumuna genellikle dolaşım bozuklukları, kilo alıp verme, sağlıksız beslenme vb. neden olur. Bu nedenlerden dolayı zaman içinde cilt altındaki yağ hücreleri genişler ve yağ birikimi artarak ciltte portakal kabuğu görünümünün oluşmasına neden olur. Selülitin geçmesi için cilt altındaki dokuların arasına sıkışan yağların eritilmesi ve vücuttan atılması gerekir. Selülit tedavisi için kullanılan birçok medikal estetik uygulaması vardır. Genellikle lazer teknolojilerinin kullanıldığı selülit tedavisinde son zamanlarda mezoterapi uygulaması da kullanılmaktadır. Lazer tedavileri cilt altında biriken yağ dokusunun erimesini sağlarken mezoterapi vitamin ve mineral açısından zengin olan içeriği sayesinde kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Mezoterapi aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran ve yağ depolanmasına engel olan bir yöntemdir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı