Menu

Sigara içmek Liposuction ameliyatına engel midir?

Leyla hanım ben ne yaptıysam sigarayı bırakamadım. Liposuction ameliyatı olmak istiyorum ama bazı yerlerde sigara ile ilgili şeyler okudum sigara içmem ameliyat olmama engel mi? Yardım edin lütfen

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Sigara içmek olacağınız ameliyata engel değildir. Sigaranın olumsuz etkileri vardır. Hastalarımızdan istediğimiz ameliyat öncesinde sigarayı azaltmaları olur.Sadece sigaranın olumsuz etkilerinden dolayı iyileşme süreniz uzar. Bu tip durumlarda operasyondan en iyi sonuçları alabilmemiz için mutlaka hekiminizin önerilerine uymanız gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

Hocam Merhaba.Sigara tüketiminin Liposuction ameliyatından sonraki iyileşme sürecine etkisi var mıdır? Ameliyattan sonra sigara içersem yaralarımın kapanmayacağını söylediler, doğru mu?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Sigara tüketimi sadece Liposuction ameliyatından sonrası için değil bütün ameliyat türleri için olumsuz bir durum oluşturabilir. Sigara içmek, ameliyat sonrasındaki süreci etkiler ve dikişlerin geç iyileşmesine sebep olabilir. Fakat sigara tüketmek ameliyat ve sonrası için ciddi bir sorun oluşturmaz. Hastalarımızdan en azından ameliyat öncesinde sigara tüketimini azaltmalarını istiyoruz. Böylece ameliyat sonrası dönemde daha hızlı iyileşebilirsiniz. Aynı şekilde ameliyattan önce bitki çayı tüketimini azaltmak ve kan sulandırıcı ilaçları da almayı bırakmanızı öneriyoruz.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top