Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam,18 yaşındayım ergenlik döneminde çıkan sivilcelerim ve sivilce izlerim var. Beni çok rahatsız ediyor.Yüzümün bazı yerlerinde lekelerim ve akne izlerim oluştu. Psikolojimi çok bozuyor sürekli kapatıcı kullanmak zorunda kalıyorum.Sivilce lekeleri için nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 22, 2020

Merhaba, bugünlerde en çok aldığım sorulardan biri de sivilce lekeleridir. Leke tedavisinde uyguladığımız farklı sistemlerimiz var. Bu lekelerle başa çıkabilen 2 farklı uygulamamız mevcuttur. Bu uygulamalar Babyface Thilyum Lazer ve İğneli Radyofrekans uygulamalarıdır. Cildin alt katmanlarına ulaşarak çukurların dolmasını ve izlerin hafiflemesini sağlarlar. Eğer sivilce lekeleriniz cildin alt katmanlarına kadar inmemiş durumdaysa Babyface Thilyum Lazer uygulamasını öneririm. Cildinizin içten dışa iyileşmesini sağlayan son teknoloji lazer sistemine sahiptir. Fakat eğer sivilce lekeleriniz cildin alt katmanlarına kadar ulaşmış durumda ise İğneli radyofrekans öneriyorum. İnce mikro iğnelerle cildin altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak sivilce lekelerinin hafiflemesini ve cildin iyileşmesini sağlıyor. Ortalama 4-5 seans sonrası gözle görülür bir fark elde edersiniz. Hem sivilce lekelerinin azalmasını sağlar, hem de cildinizi tedavi eder.Muayene esnasında cilt analizinizi yaptıktan sonra hangi tedavinin size uygun olacağına karar veriyorum.

blank

Leyla Hocam merhaba, yüzümde ergenlik sivilcelerinin lekeleri kaldı. Fondöten ile kapatıyorum ama sanki cildim havasız kalıyormuş gibi hissediyorum. Sivilce lekeleri nasıl geçer? Bunları yok eden kesin bir tedavi yöntemi var mı acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, sivilce lekelenmeleri genellikle ergenlik yıllarında cildin sivilcelenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur. Cildin yağ dengesinden dolayı ya da hormonlardan kaynaklı sebeplerle sivilcelenmede artış görülebilmektedir. Önemli olan nokta sivilceye dokunulmaması gerektiğidir. Dokunulan, sıkılan ve oynanan sivilceler bir süre sonra sönmekte ancak arkalarında lekelerini bırakmaktadırlar. Kliniğimde sivilce lekelenmeleri için iki farklı ve özel uygulama bulunmaktadır. İki uygulamanın da ortak özellikleri cilt lekelenmeleriyle başa çıkabilecek özellikte olmalarıdır. Babyface Thulium Lazer ile cildin derine inmemiş üst tabakasındaki leke izleri yok edilmektedir. İğneli Radyofrekans uygulaması ise cildin alt katmanlarına doğru ilerleme gösteren lekeler için uygun bir yöntemdir. Kliniğime gelerek cilt analizinizi yaptıktan sonra hangi uygulamanın sizin için doğru seçenek ve uygulama olduğuna karar veriyorum.

blank

İyi günler Leyla Hanım, size Ankaradan yazıyorum, 43 yaşındayım, gençlik dönemimde benim de her ergen erkek çocuğu gibi yüzümde sivilcelenmeler oldu. Yalnız ben bunlarla biraz fazla meşgul oldum sanırım, iz kaldı çünkü. O zaman bu zamandır sivilcelerimi çeşitli ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyorum ama pek faydasını görmedim. Sivilce lekelerini geçiren bir cihaz var mı ? sivilce lekeleri nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, sivilce lekeleri tedavisi için kliniğimdeki iki farklı yöntem uygulayan cihazdan yararlanmaktayım. Bu uygulamalardan biri Babyface Thulium Lazer uygulamasıdır. Bu uygulamada ciltteki sivilce lekeleri cildin alt tabakalarında değil de üst katmanlarında ise Babyface Thulium Lazer uygulamasının kullanımı daha uygun olacaktır. Cildin iç katmanlarından dışa doğru bir onarım sağlayan lazer teknolojisine sahiptir. Sivilce izleri ve lekelenmeleri cildin alt katlarına kadar inmiş durumda ise o zaman İğneli Radyofrekans uygulamasını tercih etmekteyim. Bu uygulamada ise cildin alt katmanları radyofrekans ile uyarılmakta, cildin gözle görülür şekilde iyileşmesi sağlanmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar