Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

693 görüntülenmeleke tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam,18 yaşındayım ergenlik döneminde çıkan sivilcelerim ve sivilce izlerim var. Beni çok rahatsız ediyor.Yüzümün bazı yerlerinde lekelerim ve akne izlerim oluştu. Psikolojimi çok bozuyor sürekli kapatıcı kullanmak zorunda kalıyorum.Sivilce lekeleri için nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bugünlerde en çok aldığım sorulardan biri de sivilce lekeleridir. Leke tedavisinde uyguladığımız farklı sistemlerimiz var. Bu lekelerle başa çıkabilen 2 farklı uygulamamız mevcuttur. Bu uygulamalar Babyface Thilyum Lazer ve İğneli Radyofrekans uygulamalarıdır. Cildin alt katmanlarına ulaşarak çukurların dolmasını ve izlerin hafiflemesini sağlarlar. Eğer sivilce lekeleriniz cildin alt katmanlarına kadar inmemiş durumdaysa Babyface Thilyum Lazer uygulamasını öneririm. Cildinizin içten dışa iyileşmesini sağlayan son teknoloji lazer sistemine sahiptir. Fakat eğer sivilce lekeleriniz cildin alt katmanlarına kadar ulaşmış durumda ise İğneli radyofrekans öneriyorum. İnce mikro iğnelerle cildin altını radyofrekans dalgalarıyla uyararak sivilce lekelerinin hafiflemesini ve cildin iyileşmesini sağlıyor. Ortalama 4-5 seans sonrası gözle görülür bir fark elde edersiniz. Hem sivilce lekelerinin azalmasını sağlar, hem de cildinizi tedavi eder.Muayene esnasında cilt analizinizi yaptıktan sonra hangi tedavinin size uygun olacağına karar veriyorum.

0

Merhaba hocam, yüzümdeki sivilceler onlarla çok uğraştığım için zamanla lekeye dönüştü. Fondötenle bile gizleyemiyorum artık onları. Bana yardım eder misiniz? Sivilce lekeleri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sivilce lekelerinin tedavisine geçmeden önce muayene olmanız gerekir. Lekelerin yoğunluğu, leke türü, kişinin cilt yapısı gibi etmenler tedavi sürecini doğrudan etkileyecektir. Sivilce lekeleri tedavisinde lazerden yararlanırız. Baby face, fraksiyonel, Q switch gibi lazer yöntemleri sivilce lekelerinin tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Ancak dediğim gibi, öncesinde muayene olarak tedavi sürecinizi başlatmanız daha doğru olur. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim ergenlikten sonra yüzümde sivilce lekeleri kaldı. Bu sivilce lekeleri nasıl geçer diye sizden yardım almak istiyorum. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ergenlik döneminden kalan sivilce izleri birçok kişinin ne yazık ki ortak sorunu. Ben bu sorunun tedavisinde Thulium yani Baby Face lazer, Fraksiyonel lazer, Q Switch lazer gibi ileri teknolojili ve memnun edici sonuçları olan medikal uygulamaları kullanmayı tercih ediyorum. Hangi yöntemin kullanılacağı kişinin cilt tipine, lekelerinin tipine ve cilt üzerindeki yoğunluğuna göre değişiklik gösteriyor. Öncelikle bu analizleri yapabilmemiz için muayene gelebilirseniz uygun tedavi yöntemini de netleştirebilmiş oluruz ve etkili bir tedavi planı yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar, yüzümde gençlik zamanlarımda çok fazla sivilcem bulunuyordu. Bir hata yapıp onlarla çok sık oynadığımdan zaman içerisinde bu sivilceler lekelere dönüştü. Aşırı kötü görünüyor yüzüm Leyla Hanım. Acaba sivilce lekeleri nasıl geçer? Siz hangi tedavi yöntemlerini uyguluyorsunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sivilce lekesi tedavisinde öncelikle hastayı muayene etmem gerekiyor. Hastanın cilt yapısı, leke tipi, lekelerin yoğunluk derecesi gibi faktörler göz önünde bulundurulmadan uygun tedaviyi belirlemek çok zordur. Bu nedenle kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavinizi başlatmanızı öneririm. Sivilce lekeleri tedavisinde lazer teknolojisinden faydalanırız. Baby face lazer, fraksiyonel lazer, Q switch lazer en çok yardım aldığımız yöntemler arasındadır. Özellikle baby face lazer ile çok daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, 26 yaşındayım. Ergenlikte çok sivilcem vardı. O dönemden sonra yüzümde sivilce lekeleri kaldı. Bu sivilce lekeleri nasıl geçer? Bilgi verir misiniz bana? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilce lekeleri birçok kişinin ortak problemidir. Bu sorun ile kapımı çalan ve tedavi olmak isteyen çok sayıda hastam var. Size şu an size uygun olan tedavi yöntemini söylemem doğru olmaz. Çünkü biz en etkili tedavi sonucunu kişiye özel tedaviler planladığımızda alırız. Cilt tipiniz, leke tipiniz, lekelerin cildinizdeki yoğunluğu tedavi seçiminde büyük önem taşır. Cilt lekelerinin tedavisinde en sık kullandığım ve en etkili sonuçlar veren medikal uygulamalar Thulium yani Baby Face lazer, Fraksiyonel lazer, Q Switch lazer dir. Sivilce lekelerinin tedavisinde özellikle Thulium lazer oldukça etkilidir. Cilt altına doğrudan etki eder ve memnun edici sonuçlar verir. Öncelikle vakit kaybetmeden muayene olmanızı ve tedavi belirlenmesi adına gerekli analizleri yaptırmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, ergenlik döneminde sivilce sorunu olmayan biriydim ama son zamanlarda yüzümde ve omuzlarımda sivilceler çıktı. Özellikle yüzümde çıkan sivilcelerden dolayı cildimde lekeler oluştu. Yüzümde oluşan bu lekeler beni çok rahatsız ediyor. Sivilce lekeler nasıl geçer, yüzümde oluşan bu izlerden nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sivilce lekelerinin tedavisinde genellikle modern teknoloji ürünleri olan lazer cihazları kullanılmaktadır. Lazer tedavileri arasında yaygın olarak kullanılanlar Fraksiyonel Lazer leke tedavisi, Q SWitch Leke Tedavisi, Baby Face Lazer leke tedavisi, HydraFacial Leke tedavisidir. Baby Face Lazer tedavisi Thulium lazer olarak da bilinmektedir. Leke tedavisinde çok sık kullanılan bu uygulamalar arasında hangisinin kişi için daha uygun olduğunu belirleyebilmek için kişinin beklentisi öğrenilmeli ve de leke yoğunluğuna ve yapısına bakılmalıdır. Alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurarak sivilce lekeleriniz için en uygun tedavi yöntemini belirleyebilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı