Spor ve diyeti bırakır bırakmaz karnım şişiyor

blank
1 Cevap

Merhabalar ben 33 yaşındayım 1.63 boyunda 65 kiloyum. Dışardan bakıldığında belirgin bir kilom yok ancak karın bölgem çok geniş özellikle göbek deliğinin üst kısmı da çok şişkin duruyor. Spor ve diyet yaptığımda kısa sürede sonuç alıyorum ancak bırakır bırakmaz eski şişkin haline dönüyor. Bunun için ameliyat olmam mantıklı mı emin değilim. Görüşünüzü merak ediyorum. Ameliyatın uzun vadede riskleri nelerdir?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , Karın germe operasyonları Vaser Liposuction ile kombine bir şekilde yapılan bir girişimdir. Şişmanlama olayı yağ hücrelerinin sayıca artması değil, hacimce genişlemesi ile oluşur. Vaser Lipo işlemi ile bölgede var olan yağ hücrelerinin büyük bir kısmı alınır. Vaser Liposculpturing bir kilo verme yöntemi değildir.Bu yöntemle spor ve diyetle giderilemeyen bölgesel yağ fazlalıkları alınır.Yağ dokusu hafiftir ancak yine de alınan yağ miktarıyla orantılı olarak kilo kaybı mümkündür. Tekrar kilo alma durumunda kalan yağ hücreleri genişler ancak hiç bir zaman eski haline dönmez. Ameliyatın uzun vadede riskleri yoktur . Sadece yağ dokusu seçici olarak parçalandığı için damar, sinir ve bağ dokusu zarar görmez. Parçalanan yağlar özel kanüller kullanılarak çok hafif basınçla çekilir. Bu yüzden son derece güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntemle yapılan liposuction sonrası kanama, hematom ( kan birikimi), his kaybı ve ödem gibi yan etkilerin görülme olasılığı daha azdır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar