Menu

Terleme botox ile geçer mi?

İyi akşamlar hocam benim eşim çok fazla terliyor. Özellikle yazın kendisi de bu durumdan çok şikayetçi. Botox ile terleme geçer mi? Lütfen bilgi verin. Teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, yaz aylarına girmeden önce baharın gelmesiyle birlikte terleme artmaktadır.Terleme botoxunu en çok ilkbahar aylarında 6 ayda bir uygulamaktayız. Botox sayesinde aşırı terlemeyi önlemiş oluyoruz. Terleme botoxunu özellikle koltuk altına uygulamaktayız.Tek seanslık 15-20 dk süren pratik bir işlemdir. Botox yapıldıktan sonraki hafta içinde terlemede yavaşlama meydana gelir. Yaklaşık 10 gün sonra terlemede ciddi bir azalma söz konusu olur. Botox 6 ay boyunca etki sağlar. El ve ayaklar içinde uygulama yapılmaktadır. Ellere yaptığımız botox da belli bir stil de uygulama yapmaktayız. Burada hareket kasları olduğu için hassas davranıp el kabiliyetini engellemeyecek şekilde uygulama yapılması gerekiyor. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Sevgiler.

Merhaba hocam, uzun yıllardır süren terleme problemim var. Özellikle avuç içlerim ve koltuk altım aşırı terliyor. Terleme botox ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Terleme botoksu ile el ve ayaklardaki aşırı terlemeyi en aza indirebiliriz. Özellikle mevsim geçişlerinde, yaz aylarında görülen aşırı terleme herkes için sorun haline gelebilir. Terleme botoxu mutlaka uzman hekimlere yaptırılmalıdır. Avuç içine uygulanan botoks, el hareketlerini kısıtlamaması için doğru noktalara uygulanmalıdır.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top