Thermage Gerçekten Yüzü Gerer mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam,ben yüz germe yaptırmak istiyorum 42 yaşındayım ve yanaklarımda çenemde sarkmalar oluştu elastikiyetini kaybetti.Ameliyata çok sıcak bakmıyorum.Thermage işlemini okudum sitenizde hoşuma gitti ama gerçekten etkili midir? Thermage yüzümü gerer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 5, 2020

Merhaba, Thermage CPT herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yüzün gerilmesini sağlayan çok etkili bir sistemdir. Tabii burada cildinizin sarkma derecesi çok önemlidir.Eğer yüzünüzde çok fazla cilt fazlalığı varsa cerrahi müdahale daha etkili olacaktır. Cilt fazlalığı yoksa ve Thermage işlemi için uygun bir adaysanız, mükemmel sonuç alacağınız bir sistemdir. Radyofrekans dalgaları (RF) kullanılarak cilt ve ciltaltı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratılır. Cildin alt katmanlarında bulunan kollajen doku uyarılarak, zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını ve gençleşmesini sağlar. Bu his zamanla artarak devam eder. Thermage CPT etkili ve güvenli bir şekilde ciltte, yüz, göz, dudak, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ya da ciltte tahriş olabilir. Bunlar dışında herhangi bir yan etki görülmez. Thermage CPT anti aging yani yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Bu uygulama için en uygun olan hasta grubu 30’lu yaşlarından itibaren cildindeki sarkmalarla yeni yüzleşen kişilerdir. Çünkü cildinizdeki sarkmalar ileri derecede olduğunda bunları ameliyatsız toparlamak imkansız olacaktır. Bu yüzden daha fazla geciktirmeden önleminizi almanızı tavsiye ederim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yüz çizgilerimden son derece muzdaribim, beni inanılmaz derecede yaşlı ve yorgun gösteriyor. Herhangi bir operasyon geçirmek istemiyorum. Thermage uygulamasının ameliyatsız bir yüz germe işlemi olduğunu öğrendim, Thermage işlemi gerçekten yüzü geriyor mu Leyla Hanım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, Thermage CPT tedavisinde cilt yapısı, ciltteki kırışıklıklarınızın derinliği, ciltteki elastikiyet kaybı gibi faktörler önemli yer tutmaktadır. Thermage CPT tedavisi cerrahi bir işlem değildir. Cildin kolajen üretimini gerçekleştirmesi için cilt altı tabakalarına uygulanan radyofrekans uygulamasıdır. Eğer yüz bölgesinde kırışıklıkların yanı sıra deri sarkması problemi de varsa o zaman cerrahi bir uygulamaya gidilmesi daha doğru olacaktır. Thermage CPT cilt sıkılaştırma , cilt yenileme ve anti aging bir uygulamadır. Radyofrekans dalgaları kullanılarak cilt altında ve cilt yüzeyinde aktif olarak hücre ve kolajen yenilenmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Yanak, dudak, göz çevresi, alın, çene,boyun, dekolte bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Tek seans halinde uygulanan bu yöntemde hemen cilt sıkılaşması kendini belli eder ancak gerçek etkiler 3 ay sonra net olarak gözle görülür şekilde belli olmaktadır. RF dalga boyu bu üç ay içerisinde kolajen üretimine devam etmektedir. Tedavinin kalıcılık süresi yaklaşık olarak iki yıldır.

blank

Merhaba Leyla Hocam, 48 yaşındayım, yüzümdeki çizgiler son yıllarda yaşadığım sıkıntılardan sonra epey arttı. Yüz gerdirme işlemi yaptırmak istiyorum ama ameliyattan fena halde korkuyorum. Ameliyat fobim var hocam benim. Sitenizde Thermage diye bir işlem okudum, bu işlem gerçekten etkilimi? Thermage gerçekten yüzü gerer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

Merhaba, Thermage uygulaması yüzün gerilmesini sağlayan etkili bir tedavi yöntemidir. Ciltteki sarkma problemi eğer yüksek derecede ise o zaman cerrahi bir operasyon çok daha etkili olacaktır. Cilt fazlalığı bulunmuyorsa bu tedavi şekli uygun olacaktır. Thermage CPT uygulamasında cildin çok daha fazla kolajen salgılaması için radyofrekans enerjisinden faydalanmasıdır. Radyofrekans dalga boyu cildin alt katmanlarına kadar ilerleyebilmekte ve kolajen dokularını uyararak cilt sıkılaştırma, gözenek küçültme ve doku yenileme ve gençleştirme gibi tedavilerde bulunmaktadır. Cerrahi müdahaleden çekinen hastalar için mucize niteliğindedir. Thermage uygulaması tek seans uygulanır. Uygulamadan hemen sonra ciltteki yenilenme gözlemlenmektedir ancak 3 ay içerisinde tedavinin cilt sıkılaştırma ve yenileme özelliği daha gözle görülür hale gelmektedir. Etkisi en az iki yıl boyunca süren bu tedavi, anti aging yani yaşlanma karşıtı bir uygulamadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar