Thermage Gerçekten Yüzü Gerer mi?

725 görüntülenmeThermage CPT
0
1 Yorum

Merhaba hocam,ben yüz germe yaptırmak istiyorum 42 yaşındayım ve yanaklarımda çenemde sarkmalar oluştu elastikiyetini kaybetti.Ameliyata çok sıcak bakmıyorum.Thermage işlemini okudum sitenizde hoşuma gitti ama gerçekten etkili midir? Thermage yüzümü gerer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage CPT herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yüzün gerilmesini sağlayan çok etkili bir sistemdir. Tabii burada cildinizin sarkma derecesi çok önemlidir.Eğer yüzünüzde çok fazla cilt fazlalığı varsa cerrahi müdahale daha etkili olacaktır. Cilt fazlalığı yoksa ve Thermage işlemi için uygun bir adaysanız, mükemmel sonuç alacağınız bir sistemdir. Radyofrekans dalgaları (RF) kullanılarak cilt ve ciltaltı dokuları üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki yaratılır. Cildin alt katmanlarında bulunan kollajen doku uyarılarak, zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını ve gençleşmesini sağlar. Bu his zamanla artarak devam eder. Thermage CPT etkili ve güvenli bir şekilde ciltte, yüz, göz, dudak, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. İşlem sonrası geçici kızarıklık, şişlik ya da ciltte tahriş olabilir. Bunlar dışında herhangi bir yan etki görülmez. Thermage CPT anti aging yani yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Bu uygulama için en uygun olan hasta grubu 30’lu yaşlarından itibaren cildindeki sarkmalarla yeni yüzleşen kişilerdir. Çünkü cildinizdeki sarkmalar ileri derecede olduğunda bunları ameliyatsız toparlamak imkansız olacaktır. Bu yüzden daha fazla geciktirmeden önleminizi almanızı tavsiye ederim.

0

Merhaba Leyla Hanım, Thermage yüzü germede gerçekten başarılı mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage uygulaması ciltteki kolajen üretimini artırır, cildin elastikiyet düzeyini artırır ve daha gergin ve genç bir görünüm sağlar. O nedenle oldukça tatmin edici ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır. Kafanızda soru işaretleri var ise hiç düşünmeden onları yok edebilir, güvenle uygulatabilirsiniz.

0

Merhaba hocam, yüzdeki sarkmaları yok etmek için Thermage tedavisi olmak istiyorum ancak emin olamadım. Acaba Thermage gerçekten yüzü gerer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage tedavisi ciltteki kolajen üretimini tetikleyen ve etkili sonuçlar aldığımız bir işlemdir. Kolajen üretimi artarak cildin elastikiyet düzeyi de artar ve daha gergin bir cilt edilir. Yani evet Thermage yüzü gerçekten geren bir uygulamadır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüzümde sarkma var. İnternette birkaç tedavi yöntemi okudum cildi geren. En mantıklı thermage geldi. Thermage gerçekten yüzü gerer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Thermage ameliyatsız olarak uygulanan germe uygulamalarından biridir. Yüz germede de oldukça etkileyici sonuçları vardır. Radyofrekans dalgalarının kullanıldığı bu yöntemde cildin en derin katmanlarına ulaşılır ve kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede de cilt kendini onarır, daha genç ve sıkı bir görüntü kazanır. Tedavi yöntemlerinin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden size etkili bir yöntem önermeden önce sizi muayene etmem ve gerekli analizleri gerçekleştirmem çok önemli. Uygun bir zamanda merkezimize bu analizleri yapıp tedavinizi belirleyebilmemiz için gelmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim yüzümde özellikle yanaklarımda hafif bir sarkma var. Size sormak istediğim ameliyatsız uygulamalar yüz germede etkili mi? Örneğin Thermage gerçekten yüzü gerer mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzdeki germe işlemi aslında kişiye bağlıdır. Sarkmanın bir oranı vardır. Bazı durumlarda ameliyatsız yöntemlerle bu sorun çözülebilirken bazı durumlarda da cerrahi işlem uygulanması gerekebilir. Dolayısıyla sizin için doğru bir öneride bulunmak için öncelikle sizi muayene etmeli ve gerekli analizleri yapmalıyım. Ve evet, Thermage gerçekten yüzü gerer. Radyofrekans dalgalarını kullanarak ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu uygulama, zaman içerisinde kolajen üretiminin artmasıyla cildi çok daha gergin ve canlı bir görüntüye kavuşturur. Çoğu hastam Thermage’in etkili sonuçlarından son derece memnun. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi günler Leyla hanım, 32 yaşındayım ama maalesef daha şimdiden yüzüm sarkmış durumda. Yaşım çok ileri olmamasına rağmen oldukça yaşlı görünüyorum. Yüzümdeki bu yaşlılık ifadesini silecek bir estetik uygulama arıyorum ama cerrahi operasyonlardan korktuğum için yüz germe ameliyatı yaptırma ihtimalim yok. Medikal y-gençleştirme uygulamaları arasında en iyi sonuç verenlerden birinin thermage uygulaması olduğunu okudum. Gerçekten Thermage yüzü gerer ve gençleştirir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzümüzdeki kırışıklıkların oluşması ve cildimizin sarkması kolajen üretiminin azalmasından ve cildin elastikiyetini kaybetmesinden kaynaklanır. Eğer yüzde bir gençleştirme etkisi görmek istiyorsak öncelikle cildimizin sıkılaşmasını sağlayan kolajeni artırmalıyız. Yaşlanma karşıtı bir uygulama olan Thermage CPT, sahip olduğu radyofrekans teknolojisi sayesinde kolajen üretimini tetikler ve cildin kendi kendini yenilemesini sağlar. Thermage uygulandıktan sonra etkisi 3 ila 6 ay devam eden bir uygulamadır, bu süreçte kolajen üretimi sürekli arttığı için cildin onarım süreci de devam eder. Kolajen üretimi arttıkça cilt sıkılaştığı için Thermage CPT uygulaması yüzü gerer ve gençleştirir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı