Tüp Mide Sonrası Germe Ne Zaman Yapılır?

289 görüntülenmePost Bariatrik Cerrahi
0

Leyla Hanım kolaylıklar, tüp mide ameliyatı olacağım bu yaz ancak sonradan çok sarkma oluyormuş vücutta. Ben sarkıklıklar ile gezmek istemiyorum. O nedenle tüp mide sonrası hemen vücut germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ama böyle bir şey mümkün mü işte ondan emin değilim. Sizden bana açıklamanızı rica edeceğim. Sevgilerimle.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle şimdiden geçmiş olsun. Tüp mide ameliyatı yani obezite tedavisi ardından pek de kolay olmayan bir süreci beraberinde getirir. O nedenle ameliyat sonrası mutlaka doktor takibinde kalınması, gerekirse bir diyetisyen desteği de alınması gerekmektedir. Tüp mide ameliyatından sonra ciddi bir kilo kaybı yaşandığından deride sarkmalar meydana gelmesi kaçınılmazdır. Bu sarkıklıkları toparlamanın en etkili yolu vücut şekillendirme ameliyatından geçer. Ancak tüp mide ameliyatı sonrası hemen vücut germe ameliyatı uygulanması mümkün değildir. Kişi totalde 1-1,5 yıl arasında ideal kilosunu ulaşmaktadır. İdeal kilosuna ulaşan kişinin 6 ay gibi bir süre aynı kiloda sabit kalması vücut germe ameliyatının birinci önceliğidir. Hastanın bu ameliyatı olması için herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması şarttır. Ayrıca kişinin psikolojik durumu, beslenme durumu gibi koşullar da ön planda tutulmalıdır. Kısaca hasta tüp mide ameliyatı sonrası bu şartları yerine getirmedikçe vücut germe ameliyatı yapılmamalıdır. Sevgiler.

4 Cevap

0
Misafir

Tüp mide ameliyatı oldum. Vücudumdaki sarkmalar için germe ameliyatı ne zaman olabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tüp mide ameliyatı sonrası hedeflenen ideal kiloya ulaşmak gerekir. Kişi ideal kilosuna ulaşınca 1 yıla dek bu kilosunu koruyabildiğini göstermelidir. Bu nedenle 1 yıl beklenir. Bu süre sonunda vücut kitle endeksi 30’un altındaysa vücut germe ameliyatı yapılabilir. Vücut germe ameliyatında inatçı yağlar Liposuction yöntemiyle alınır, deri gerilerek fazlalık kısımlar çıkartılır. Böylece gergin, formda, pürüzsüz bir cilt görünümüne ulaşılır. Kişi sonraki yıllarda sağlıklı beslenerek ve spor yaparak kilosunu korursa germe ameliyatının etkisini ömür boyu kalıcı hale getirebilir.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hoca, geçen sene tüp mide ameliyatı oldum. Aradan 13 ay geçti, bu arada düzenli olarak zayıfladım. Hedef kiloma bu hafta itibariyle nihayet ulaştım. Şimdi en büyük isteğim germe ameliyatına başlamak. İnanın kolay bir süreç değil, bu yüzden sabırsızlanıyorum. Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim. Sizce artık ameliyat olabilir miyim hocam? Tüp mide sonrası germe ne zaman yapılır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, başarılı geçen ameliyatınız ve hedef kilonuza ulaştığınız için kutlarım. Çok zor bir süreç ve başarılı bir şekilde ilerlemektesiniz. Vücut germe ameliyatlarına başlamak için kişilerin ulaştıkları hedef kilolarında en az 6 ay ile 1 sene arası bir sürede kalıcılık göstermelerini bekliyoruz. Kişilerin tekrar kilo almayacaklarının ve bu kiloyu koruyabildiklerinin bir göstergesi olarak bu süre önemlidir. Ameliyat öncesi sağlık tetkiklerinizin yapılması ve vücut kitle endeksinizin 30’un altında olması da gerekmektedir. Bu koşullar sağlandığında germe ameliyatlarına kolaylıkla başlıyoruz. Siz ideal kilonuza henüz yeni ulaştığınız için 1 yıl gibi bir süreç sonunda şartların sağlanmasıyla ameliyatlara başlanmasında bir sorun olmayacaktır. Vücudunuzdaki deformasyonlara göre ameliyatları bölgesel ya da tüm vücut tek seferde (360 derece vücut germe) yapmaktayız.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, tüp mide ameliyatımdan sonra sarkan derilerimin düzeltilmesi gerekli.  Tüp mide sonrası germe ne zaman yapılır? Çok beklemem gerekiyor mu bu şekilde?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tüp mide ameliyatı sonrasında birçok hasta deri sarkması problemi yaşamaktadırlar. Bu sarkmanın oranın verilen kilo oranına bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterir. Estetik olarak göze hoş görünmeyen bu deformasyon kişinin günlük yaşantısını da olumsuz etkileyebilir ve hastalarda özgüven problemlerine kadar varan sorunların ortaya çıkmasına yol açabilir. Dolayısıyla aslında germe ameliyatları da tüp mide tedavi sürecinin önemli parçasıdır diyebilirim. Tüp mide ameliyatı sonrasında yapılan tüm vücut germe, karın ve kol germe, bacak germe, meme küçültme, meme dikleştirme gibi deri germe ameliyatı ile hastalar bu olumsuz durumdan kurtulabilmektedir. Bu ameliyatların yapılma süresi ise iyileşme ve kilo verme sürecine bağlı olarak hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. En başta ideal kilonuza ulaşarak kilo verme sürecini tamamlamış olmanız gerekmektedir. Kilo verme sürecinizi tamamladıktan sonra herhangi bir sağlık probleminiz olmadıysa ve ulaştığınız ideal kilonuz ortalama 6 ay kadar sabit olarak kaldıysa deri germe operasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Tabi ki en doğru planlama muayeneniz sonrası doktorunuzla birlikte yapacağınız olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım merhabalar, yakın zamanda tüp mide ameliyatı olacağım kısmetse. Ancak internetten okuduğum kadarıyla ameliyat sonrasında verilen yüksek miktardaki kiloya bağlı olarak vücutta sarkmalar meydana gelebiliyormuş. Bu sarkmaların giderilmeleri için ise germe ameliyatları tavsiye ediliyordu. Tüp mide sonrası germe ne zaman yapılır? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tüp mide ameliyatı dirençli kilosu olan, yoğun diyet ve egzersize rağmen vücut kitle endeksinde düşüş yaşayamayan kişilere önerdiğimiz, oldukça tatmin edici sonuçlar sağlayan bir ameliyattır. Ameliyat sonrası hastalar doktorlarının önerdikleri beslenme ve spor programına birebir sadık kaldıkları takdirde hızla kilo verirken, sürekli doktor ve diyetisyen kontrolünde oldukları az da olsa zorlayıcı bir süreci de beraberinde yaşamaktadırlar. Tüp mide ameliyatından sonra meydana gelen deri sarkmalarının giderilmesi için en garantili yol germe ameliyatlarıdır. Ancak bu ameliyatlar ne yazık ki istediğiniz kiloya düşer düşmez yapılamamaktadır. Germe ameliyatlarının yapılabilmesi için tüp mide ameliyatının üzerinden 1-1,5 yıl geçmesiyle beraber ideal kilonuza kavuşmuş olmanız ve bu kilonun da en az 6 ay süreyle sabit kalmasını sağlamış olmanız gerekmektedir. Ardından hem fiziksel hem de psikolojik durumunuz uygun olduğu takdirde germe ameliyatları yapılabilmektedir. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.