Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

blank
1 Cevap

Vajinoplasti operasyonu oldum, şimdiki süreç nasıl olacak, dikişlerim ne zaman alınacak?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar, vajinoplasti sonrası kişisel temizliğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dikişlerinizin pansumanları düzenli olarak yapılmalı ve doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Dikişler 15-20 gün sonrasında kendiliğinden dökülür.

blank

İyi günler hocam, vajina ameliyatı olacağım, eşim yurtdışında ona sürpriz yapmak istiyorum. Vajinoplasti sonrasında ne kadar sürede iyileşirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, vajinoplasti ameliyatını normal doğumla beraber vajina bollaşması yaşayan hastalarımıza uyguluyoruz. Vajinoplasti ameliyatından sonra operasyon bölgesinde ağrı ve acı olması normaldir. Reçetelendirilen ağrı kesici ile ağrı hafifletilebilir. Operasyondan sonra 2 gün içinde rutin hayatınıza dönebiliyorsunuz. Ancak vajenin iyileşmesi yaklaşık olarak üç hafta sürüyor. Hijyenin en önemli olduğu bölgelerden biri olan vajina ameliyatlarında 1,5ay boyunca havuz ve denize, aynı şekilde cinsel ilişkiye de girilmemelidir. Sağlıklı günler dilerim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar