Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

945 görüntülenmeGenital Estetik
0
1 Yorum

Vajinoplasti operasyonu oldum, şimdiki süreç nasıl olacak, dikişlerim ne zaman alınacak?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vajinoplasti sonrası kişisel temizliğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dikişlerinizin pansumanları düzenli olarak yapılmalı ve doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Dikişler 15-20 gün sonrasında kendiliğinden dökülür.

0

Merhaba hocam, özellikle doğumdan sonra vajinamda ciddi bir genişleme meydana geldi. Ne yazık ki bu genişleme bir türlü geçmedi. O nedenle vajinoplasti ameliyatı olmak istiyorum. Vajinoplasti ile ilgili detaylı bilgi almak için yazıyorum. Acaba vajinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, doğum kaynaklı veya cinsel ilişki yaşamaya bağlı olarak kadınlarda vajinada genişleme meydana gelebilir. Vajinoplasti ameliyatı ile bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Vajinoplasti ameliyatında amaç genişleyen vajinayı daraltmaktır. Kolay bir operasyon olan vajinoplasti ameliyatı genellikle yarım saat ile 1 saat arasında sürmektedir. İyileşme dönemi zahmetsiz ve hızlı geçmektedir. Hastanın ameliyat sonrası hastanede kalmasına gerek yoktur. Çoğunlukla 2-3 gün içerisinde günlük yaşama geri dönülür. Vajinoplasti ameliyatında dikkat edilmesi gereken temel iki nokta ameliyat sonrası 4 hafta boyunca deniz veya havuza girmemek ve cinsel ilişkide bulunmamaktır.

0

Merhabalar, vajinamdaki genişlemeden dolayı vajinoplasti estetiği yaptırmak istiyorum. Ancak ameliyattan sonraki süreç benim için çok önemli. Acaba vajinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıl geçiyor? Çok sancılı bir dönem oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina daraltma ameliyatının tıptaki adı olan vajinoplasti, cinsel birliktelik veya doğum gibi durumlar sonrası genişleyen vajinayı daraltmak amacıyla yapılan bir işlemdir. Vajinoplasti ameliyatının süresi hastadan hastaya değişse de çoğunlukla yarım saat ile bir saat arasında sürer. Operasyon sonrası hastanede kalmayı gerektirecek bir durum yoktur. Oldukça kolay gerçekleşen ve sonrasındaki iyileşme süreci de zorlu olmayan bir estetik uygulamadır. Hastalar çoğunlukla 2-3 gün içerisinde gündelik hayatlarına geri dönerler. Enfeksiyon riskine karşı en az 4 hafta denize veya havuza girilmemeli, cinsel birliktelikten kaçınılmalıdır.

0

Leyla Hocam merhaba, vajinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor? Ameliyat olmak istiyorum ancak sonraki süreç benim için önemli. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajinoplasti ameliyatları kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama 30 ila 60 dakika arasında süren ameliyatlardır. Ameliyattan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Normal yaşantınıza operasyondan sonraki 2- 3 gün içerisinde dönebilirsiniz. Ancak bazen enfeksiyon riski olabiliyor. Buna önlem olarak 4 hafta süresince cinsel ilişki yaşamanızı ya da denize veya havuza girmenizi kesinlikle önermiyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım, ben vajinoplasti ameliyatı yaptırmak istiyorum ama sınırlı vaktim var. Vajinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıl? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajinoplasti ameliyatını daha çok doğumlardan sonra ya da cinsel ilişki dolayısıyla genişleyen vajinayı daraltmak amacıyla gerçekleştiriyoruz. Operasyon kişiye bağlı olarak 30- 60 dakika aralığında sürüyor. Operasyon sonrası hastanede kalmanız gerekmez. 2- 3 gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Yalnızca enfeksiyon riskine karşı 4 hafta süresince denize ya da havuza girmeyin. Yine 4 hafta cinsel ilişki yaşamayın. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, doğum yaptıktan sonra vajinam genişlediği için vajinoplasti ameliyatı yaptırmak istiyorum. Vajinoplasti sonrasında iyileşme süreci nasıldır, nelere dikkat etmek gerekir.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajinoplasti sonrası iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Vajinoplasti olan biri genellikle 2-3 gün içinde günlük yaşamına dönebilir. Vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı oldukça kolay uygulanabilen bir estetik operasyon olduğu için hastane kalmayı gerektirmez. Enfeksiyon riski nedeniyle vajinoplasti sonrasında kişi yaklaşık 4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemeli ve yine bu süreçte deniz ya da havuza gitmemelidir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı