Menu

Vaser Liposuction operasyonu riskli midir?

Merhaba hocam ben vaser liposuction yaptırmak istiyorum. Bu ameliyatın riski var mıdır? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da risk var. Genel anestezinin geçerli olduğu bir ameliyat olduğu için risk tabi ki var. Ama klasik liposuction ile karşılaştırdığımız zaman bütün o komplikasyon risklerinin özellikle emboli ve pıhtı atması gibi bunların olasılığı daha az. Morluk, kanama ya da ödem komplikasyonlarının olasılığı yine daha az. Çünkü Vaser ultrasonik bir cihaz. Dolayısıyla sadece yağ hücrelerini etkiliyor. Başka hiçbir dokuya etki etmiyor. Paketler halinde duran yağ hücrelerini parçalıyor. Bunları daha küçük hücreler haline getiriyor. Ama bunu yaparken bağ dokuya, sinirlere dokunmuyor. Eğer uzman bir hekim tarafından bu operasyon gerçekleşir ise risk yok denecek kadar aza indirilir.Sevgiler.

 İyi günler hocam, Vaser Liposuction ameliyatı olmak istiyorum. İki sene önce doğum yaptım, Vaser Liposuction ameliyatı benim için riskli midir?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, İki sene önce doğum yapmış hastalar için Vaser Liposuction ameliyatı uygundur. Her ameliyatta olduğu gibi Vaser Liposuction ameliyatının da ufak riskleri vardır. Fakat klasik Liposuction ile karşılaştırdığımızda Vaser Liposuction’da daha az pıhtı atması, ödem, emboli riski vardır. Vaser Liposuction sadece yağ hücrelerini etkiler, çevresindeki bağ ve dokulara zarar vermez. Bu nedenle riski çok daha azdır.Sağlıkla kalın.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top