Vücut Çatlakları Nasıl Yok Edilir?

832 görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, dönem dönem  aktif olarak yoğun programla spor yapmaktaydım. Ancak her ne  kadar kilo versem de bu sefer vücudumda yüksek oranda çatlak izleri meydana geldi. Vücut çatlakları nasıl yok edilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, vücudunuzdaki çatlak izlerinin giderilmesi Fraxel Dual Lazer cihazıyla mümkün olmaktadır. 1550 nm ve 1927 nm dalga boyutundaki lazer cilt yapısını güçlendirmekte, yaşlılık, çatlak ve kırışıklık gibi sorunların belirtilerini yok etmektedir. Dalga boyu cilt sorununa göre doktor tarafından ayarlanmaktadır. Fraxel Dual Lazer tedavi işleminde vücudun doğal iyileşme süreci tetiklenmesi sağlanmakta, eski hücrelerin yerini yeni, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt almaktadır. Fraxel Dual Tedavisinde yapılacak olan seans sayısını. hastanın yaşam şekli ve hedeflenen sonuca ulaşmak için kaç seans alınması gerektiği hekim tarafından belirlenmektedir. Uygulanan tedaviden sonra cilt üzerinde kızarma ve ödem gözlenebilmektedir. Ancak bu etkiler birkaç gün içerisinde tamamen yok olmaktadır. Hastanın cilt tipine bağlı olarak cilt üzerinde nadiren de olsa soyulmalar görülebilmektedir. Uygulamadan önce cildin yüzeyine sürülecek olan anestezi etkili krem, hastanın işlem sırasında yoğun ısıdan kaynaklı rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olmaktadır. Yapılan işlem sonrasında 3 ile 6 ay boyunca cilt tarafından yeni kolajen ve elastin üretimi sürmeye devam etmektedir.

0

Leyla Hanım iyi çalışmalar. Vücudumun çoğu bölgesinde çok fazla çatlak izi var. Bu nedenle özellikle yazın tatile gittiğimde çok özgüvensiz oluyorum. Sizden ricam, vücudumdaki çatlaklardan nasıl kurtulacağım hakkında bana yol gösterir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vücut çatlaklarını yok etmek için başvurduğum en etkili ve memnuniyet garantili yöntem Fraxel Dual lazerdir. Genellikle 4-5 seanslık bir süreçte başarılı sonuçlara ulaşabileceğiniz bu yöntem yalnızca çatlak izlerini yok etmekle kalmıyor, aynı zamanda vücudu yenileyerek kolajen artışına da destek veriyor. Ancak öncesinde sizi muayene etmem daha sağlıklı bir yol almamızı sağlar. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben geçen yıl doğum yaptım. Hamilelik kilolarını verince de vücudumda çatlaklar oldu. Vücut çatlakları nasıl yok edilir? Tedavisi var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelik sonrası kiloları verdikten sonra vücutta çatlakların oluşması son derece olağan bir durum. Çatlak tedavisinde bizim için en önemli konu zaman. Çatlaklar oluşmaya başladıktan sonra ne kadar erken sürede tedaviye başlanırsa o kadar başarılı ve kısa sürede sonuç alınır. Benim çatlak tedavisinde en çok önerdiğim uygulama Fraxel Dual lazer tedavisi. 4- 5 seans uygulama sonucunda %70 kadar bir iyileşme gözlemliyoruz. Muayene için gelirseniz mevcut durumunuzu bir analiz edelim ve tedaviye uygunluğunuzu değerlendirelim, gerekli seans sayısını belirleyelim. Sonrasında da etkili bir tedavi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba sevgili hocam, hamilelik döneminde ve doğumdan sonra vücudumda çok fazla çatlak meydana geldi. Daha önce böyle bir şey yaşamamış biri olarak oldukça memnuniyetsizim. Vücut çatlakları nasıl yok edilir? Nasıl bir yol izlemem gerekli? Yanıtlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, hamilelik sonrası vücutta meydana gelen çatlaklar oldukça normal ve sık karşılaştığımız bir durum. Bu durumu çözmenin en etkili yolu ise Fraxel dual lazer tedavisi olmak. 4-5 seanslık uygulama ile yüzde 70 oranında bir başarı elde edilen bu teknoloji ile cildiniz yenilenerek daha canlı ve taze bir görünüm kazanır. Eğer kesin kararlıysanız en yakın zamanda muayene için sizi kliniğimize bekleriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, 2 yıl önce doğum yaptım. Bu ikinci doğumumdu. Vücudumun farklı bölgelerinde buna bağlı hep çatlaklar oluştu. Hiç memnun değilim bu görüntüden. Vücut çatlakları nasıl yok edilir? Sizden bu konu hakkında bana bilgi vermenizi rica edecektim. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, hamilelik vücutta çatlak oluşumunu tetikleyen bir durum. Dolayısıyla doğum sonrasında çatlak sorunuyla mücadele etmeye çalışan çok sayıda hastam var. Muhtemelen vücudunuzda her iki doğumdan sonra da oluşmuş çatlaklar söz konusu. Bizim çatlak tedavisindeki en önemli kriterimiz zaman. Çünkü çatlaklar ilk ortaya çıktığında tedavisi daha kolay. Ancak renk açılmaya ve beyazlamaya döndüyse o zaman tedavi biraz zorlaşıyor. Fraxel Dual lazer ile etkili bir tedavi yapılabilir. Fraxel lazer 4-5 seans uygulamada %70 kadarlık bir iyileşme sağlar. Ciltte kolajen üretimini tetikleyen bu tedavi yöntemi, cildin kendini yenilemesini sağlar. Sizi muayene edip gerekli analizleri yaptıktan sonra çok daha net bir bilgi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, ergenlik döneminde çok hızlı bir şekilde kilo aldım. Zaman içerisinde fazla kilolarımdan kurtuldum ama vücudumda oluşan çatlak izleri kaldı. Vücuttaki bu çatlak izleri nasıl geçer, çatlak izlerini yok etmek isteyen birisi ne yapmalıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücut çatlakları ergenlik ve hamilelik dönemlerinde ya da çok sık kilo alıp vermekten dolayı oluşur. Vücutta meydana gelen ani değişim sırasında cildin dermal tabakasında hasar görür ve vücut çatlakları oluşur. Ciltte oluşan bu hasarı tedavi etmeden çatlak izlerinden kurtulmak mümkün değil. Bu nedenle vücut çatlaklarının yok olması için kolajen üretiminin artırılması ve cildin kendi kendini onarması beklenmelidir. Bu konudaki en etkili tedavi yöntemlerinden birisi lazer teknolojisi kullanan Fraxel Dual’dir. Fraxel Dual uygulandığı alana lazer ışınları ile derinlemesine nüfuz ederek cildin yenilenmesini sağlar ve vücut çatlaklarını gözle görülür bir biçimde azaltır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar