Vücut Çatlakları Nasıl Yok Edilir?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, dönem dönem  aktif olarak yoğun programla spor yapmaktaydım. Ancak her ne  kadar kilo versem de bu sefer vücudumda yüksek oranda çatlak izleri meydana geldi. Vücut çatlakları nasıl yok edilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 22, 2020

İyi günler, vücudunuzdaki çatlak izlerinin giderilmesi Fraxel Dual Lazer cihazıyla mümkün olmaktadır. 1550 nm ve 1927 nm dalga boyutundaki lazer cilt yapısını güçlendirmekte, yaşlılık, çatlak ve kırışıklık gibi sorunların belirtilerini yok etmektedir. Dalga boyu cilt sorununa göre doktor tarafından ayarlanmaktadır. Fraxel Dual Lazer tedavi işleminde vücudun doğal iyileşme süreci tetiklenmesi sağlanmakta, eski hücrelerin yerini yeni, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt almaktadır. Fraxel Dual Tedavisinde yapılacak olan seans sayısını. hastanın yaşam şekli ve hedeflenen sonuca ulaşmak için kaç seans alınması gerektiği hekim tarafından belirlenmektedir. Uygulanan tedaviden sonra cilt üzerinde kızarma ve ödem gözlenebilmektedir. Ancak bu etkiler birkaç gün içerisinde tamamen yok olmaktadır. Hastanın cilt tipine bağlı olarak cilt üzerinde nadiren de olsa soyulmalar görülebilmektedir. Uygulamadan önce cildin yüzeyine sürülecek olan anestezi etkili krem, hastanın işlem sırasında yoğun ısıdan kaynaklı rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olmaktadır. Yapılan işlem sonrasında 3 ile 6 ay boyunca cilt tarafından yeni kolajen ve elastin üretimi sürmeye devam etmektedir.

blank

Merhaba doktor hanım, ben ergenlikte arkadaşlarımla beraber uyguladığım yanlış diyet uygulamalarının bir kurbanıyım. Kısa zamanlarda kilo kaybettim şok diyetlerle, ama bu benim vücudumda çatlakların meydana gelmesine sebep oldu. Şimdi yok etmek istiyorum ama nasıl geçer bilmiyorum. Vücut çatlakları nasıl yok edilir? Bir tedavi var mı acaba sizde? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, ergenlik, hormon değişimleri, şok diyetler, yanlış beslenme biçimlerinin yanı sıra hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak vücutta çatlaklar meydana gelebilmektedir. İlk oluşmaya başladığı zaman kırmızı renkli olan çatlaklar, zamanla renk değiştirmekte ve beyaza dönmektedir. Çatlak tedavisinde erken müdahale her zaman daha yüksek başarı oranı sağlamaktadır. Zaman geçtikçe derinleşen çatlakların tedavisinde başarı oranı %70 lere kadar çekilme gösterebilmektedir. Hiç bir tedavi yöntemi çatlakların %100 oranında kaybolmasını sağlamamaktadır. Kliniğimde uyguladığım Fraxel Dual Lazer tedavisiyle çatlakların görünümü büyük oranda yok edilmektedir. Cilt hasarlarını onaran, cildi yenileyen ve güzelleştiren bir cihazdır. Tedavi sürecinin kişi bakımından konforlu olması ve iyileşme sürecinin kısa olması sebebiyle tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Seans aralıklarının fazla olmaması gereken uygulamada, ayda iki kere uygulanan toplam 5-6 seanslık bir tedaviyle çatlak oluşumlarının büyük ölçüde azaldığı görülmektedir.

blank

Merhabalar Leyla Hanım, benim vücudumun çeşitli yerlerinde çatlaklar var, çatlaklarla ilgili birçok krem kullandım ama bir faydasını görmedim, vücut çatlakları nasıl yok edilir bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 21, 2020

Merhaba, vücutta meydana gelen çatlak izlerinin tedavisinde en çok tercih edilen yöntem Fraxel Dual Lazer cihazı ile yapılmaktadır. Fraxel Dual Lazer cihazında 1550 nm ile 1927 nm dalga boyutundaki lazer ışını ile ciltteki çatlak görünümün yanısıra, kırışıklık, cilt sarkması gibi problemlerin yok edilmesini sağlamaktadır. Bu tedavi ile sağlıklı, pürüzsüz ve yenilenmiş bir cilt hedeflenmekte ve başarılı olunmaktadır. Cihazın lazer dalga boyu ve seans sayısı doktor tarafından belirlenmektedir. Fraksiyonel Lazer tedavisinde mikro denilebilecek kadar küçük lazer ışınları minik kolonlar şeklinde cilt altına gönderilmektedir. Burada amaçlanan vücudun yeni hücre ve kolajen üretimi için hücrelerin uyarılmasıdır. Fraxel Dual Lazer tedavisinde deriye ısı gönderilmekte, çatlaklarla yıpranmış deri lazer ısısı ile tedavi edilmektedir. Uygulamadan önce vücuttaki çatlak olan bölgeye anestezi etkili krem uygulanması işlemin ısı etkisinin duyulmamasını sağlamaktadır. Uygulama sonrasında cilt üzerinde kızarıklık görülebilmektedir. Ayda maksimum iki defa uygulanması gereken tedavi yaklaşık 2-2,5 ay sürmektedir. Tedavi sonrasında cildin kolajen üretimi 3-6 ay boyunca devam etmektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar