Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, yüzdeki lekeler nasıl geçer? Ben 32 yaşındayım ve yüzümde daha önce sivilcelerimi sıkmak ve yara olması yüzünden lekeler kaldı. Artık cildime zarar vercek birşey yapmıyorum iyi bakıyorum ama lekelerim geçmiyor. Bunlardan kurtulmamın yolu nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 7, 2020

Merhaba, cilt lekeleri hastalarımın en büyük problemlerinden biridir. Lekeler yaşlılık etkileri, güneş, yanlış uygulamalar ve doku yenilenmesine izin vermemek gibi sebeplerle ortaya çıkar. Bunlara ek olarak da hormonal sebeplerle de hamilelik gibi leke oluşumunda etkilidir. Bu gibi vakalarda ben en çok Thilium lazer teknolojisi ile çalışan FDA onaylı Baby Face Beauty cihazımızı tercih ediyorum.Bu sistemde Lazer ışınları ile deride 100 mikron çapında mikro-kanallar açılmakta ve hastamın cildinin ihtiyacına göre belirlediğim C vitamini, Retinol, Tranexamic acid, Resveratrol, Kök hücre içeren nano partiküllü Lasemd ampulleri cilde yedirilir. Bu sayede lazerin etkisinden faydalanırken aynı zamanda ürünlerin antioksidan; antiaging ve aydınlatıcı etkisinden yararlanabiliyoruz. Ağrısız bir yöntem olduğu için anesteziye ihtiyaç duyulmaksızın uyguladığımız işlem hastamın cildini konsülte ettikten sonra ihtiyacı olan seans sayısını belirliyorum. Lazerin etkisini sabitlemek hem de kullanılan dermokozmetiklerin cilt tarafından rahat emilmesi için led maske uygulamasıyla da kombine ediyorum. İşlem sonrası cildinizi güneşten tamamen korumalı ve nem temizlik dengesine çok dikkat etmelisiniz.

blank

Merhaba doktor hanım, yüz bölgemde çocukluğumdan beri bulunan  lekelenmeler ve  renk değişiklikleri var. Bu renk değişikliklerinin bir tedavisi var mı acaba doktor hanım? Yüzdeki lekeler nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, çoğunlukla ergenlik döneminde yüz bölgesinde oluşan renk değişimleri ve lekelenmelerin asıl nedeni sağlıksız beslenme, çevresel faktörler, kalıtımsal yatkınlık gibi sebepler olabilmektedir. Ergenlikteki hormonların da etkisiyle aknelere ve sivilcelere yapılan uygun olmayan müdahaleler sonucunda leke kalması kaçınılmaz olmaktadır. Cilt lekelerinin tedavisi için birçok seçenek mevcuttur. En yüksek başarı oranı iki uygulamaya aittir. Bunlar Baby Face Beauty uygulaması ve Fraxiyonel Lazer uygulamasıdır. Baby Face Beauty uygulaması cilt bakım ve dokusunun yenilenme tedavisidir. Thulium Lazer kullanılarak yapılan yapılan uygulamada deri üzerinde mikro boyutta kanallar açılır ve bu kanallardan cilt altına A ve C vitamin ampulleri komplexi uygulanmaktadır. Tedavi süresinin kısa olması, ağrısız ve acısız bir tedavi olması bakımından tercih edilmektedir. İkinci uygulama ise Fraxel Dual Uygulamasıdır. Bu uygulamayla deri altı katmanlarının arasına mini boyutta lazer kolonları gönderilerek kolajen oluşumu başlatılır ve cilt yenilenmesi bu şekilde tetiklenmiş olur. Uygulamanın kısa süreli olması ve cilt lekelenme sorunlarında başarı elde etmesi sebebiyle tercih edilmektedir. Kliniğimde sizi muayene ettikten ve lekelenme oranınıza baktıktan sonra hangi tedaviyi uygulayacağımı belirlemekteyim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yüzümde cilt tonumla aynı renkte olmayan bir lekelenme mevcut. Yüzümdeki bu lekenin benim sosyal hayatımı olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Yüzdeki lekeler nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, cilt üzerinde deri ile aynı tonda olmayan lekelenmelerin sebepleri çok çeşitli olabilmektedir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden genetik faktörlere, sağlıklı olmayan besin tüketiminden sigara kullanımına kadar geniş bir yelpazede dış faktörler cilt üzerinde lekelenmeye sebep olabilmektedir. Cilt lekelenmeleri çeşitli uygulamalarla tedavi edilebilmektedir. Kliniğimde kullandığım iki tedavi seçeneği mevcuttur. Bunlardan Baby Face Beauty uygulamasıdır. Bu uygulamada Thulium Lazer ile küçük kanallar açılmakta ve cilt altına A ve C vitamin ampulleri verilmektedir. Vitaminler sayesinde cilt yenilenmekte, bebeksi bir cilde sahip olunmaktadır. İkinci tedavi yöntemi ise Fraxel Dual uygulamasıdır. Bu uygulama ile minik lazer sütunları cilt katmanlarına gönderilerek kolajen üretiminin başlanması sağlanmakta, cilt yenilenmesi ve tedavisi gerçekleşmektedir. Kliniğime geldiğinizde cildinizdeki lekelenme oranlarını inceleme sonrasında sizin için uygun olan uygulamayı seçip tedaviye başlayabilirim.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar