Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

724 görüntülenmeleke tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, yüzdeki lekeler nasıl geçer? Ben 32 yaşındayım ve yüzümde daha önce sivilcelerimi sıkmak ve yara olması yüzünden lekeler kaldı. Artık cildime zarar vercek birşey yapmıyorum iyi bakıyorum ama lekelerim geçmiyor. Bunlardan kurtulmamın yolu nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cilt lekeleri hastalarımın en büyük problemlerinden biridir. Lekeler yaşlılık etkileri, güneş, yanlış uygulamalar ve doku yenilenmesine izin vermemek gibi sebeplerle ortaya çıkar. Bunlara ek olarak da hormonal sebeplerle de hamilelik gibi leke oluşumunda etkilidir. Bu gibi vakalarda ben en çok Thilium lazer teknolojisi ile çalışan FDA onaylı Baby Face Beauty cihazımızı tercih ediyorum.Bu sistemde Lazer ışınları ile deride 100 mikron çapında mikro-kanallar açılmakta ve hastamın cildinin ihtiyacına göre belirlediğim C vitamini, Retinol, Tranexamic acid, Resveratrol, Kök hücre içeren nano partiküllü Lasemd ampulleri cilde yedirilir. Bu sayede lazerin etkisinden faydalanırken aynı zamanda ürünlerin antioksidan; antiaging ve aydınlatıcı etkisinden yararlanabiliyoruz. Ağrısız bir yöntem olduğu için anesteziye ihtiyaç duyulmaksızın uyguladığımız işlem hastamın cildini konsülte ettikten sonra ihtiyacı olan seans sayısını belirliyorum. Lazerin etkisini sabitlemek hem de kullanılan dermokozmetiklerin cilt tarafından rahat emilmesi için led maske uygulamasıyla da kombine ediyorum. İşlem sonrası cildinizi güneşten tamamen korumalı ve nem temizlik dengesine çok dikkat etmelisiniz.

0

Doktor hanım kolay gelsin, yüzümdeki lekeler çok arttı ve görüntümü kötü etkiliyor. Bu durumun önüne nasıl geçebilirim? Yardımcı olursanız memnun olurum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle yüzünüzdeki lekeleri görmeden ve sizi muayene etmeden doğru bir karara varmamız mümkün değil. Elbette lekelerin geçmesine yönelik birçok etkili tedavi yöntemi mevcuttur ancak sizin için uygun olanını saptayabilmemiz için muayene olmanız şarttır.Kliniğimize başvurarak tedavi sürecinizi bir an önce başlatmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer anlatabilir misiniz? Ne yapmam gerekli bu konuda bilemiyorum. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle size özel bir cevap vermeden önce mutlaka sizi muayene etmem lazım. Yüzünüzdeki sivilce yoğunluğunu ve sivilce oluşumunun hala devam edip etmediğini tespit etmeliyim. Diğer lekelerin de aynı şekilde tipini ve miktarını görmeliyim. Ayrıca bu lekeler cilt yüzeyine ne kadar yakın o da önemli. Tüm bu soruların cevaplarını aldıktan sonra Altın İğne, Thulium Lazer ya da Hydraficial gibi medikal yöntemlerden sizin için en uygun olanını belirleyerek tedavinize başlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yüzdeki lekeler nasıl geçer acaba? Bu durumdan çok rahatsızım, bilgi alabilirsem çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sorunuza net bir çözüm bulabilmem için sizi muayene etmem şart. Muayene etmeden uygun tedaviyi belirlemem zor. Yüzdeki lekeler için birçok yöntem bulunur. Bu yöntemler lekelerin şiddetine ve boyutuna göre değişir. Eğer yüzeye yakın bir lekelenme söz konusu ise altın iğne veya hydrafacial gibi uygulamalara başvurabiliyoruz. Fakat daha derin bir lekelenmeden söz ediyorsak lazer teknolojisinden yararlanarak daha etkili sonuçlar alabiliriz. Bu nedenle öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 37 yaşındayım. Yüzümde sivilce lekeleri var ama artık iyice rahatsız oluyorum bu görüntüden. Yüzdeki lekeler nasıl geçer? Lütfen tedavi konusunda yardımcı olun. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik yatkınlıklar, hormonal etkenler ya da dış etkenler sivilceleri tetikleyici unsurlar arasında yer alır. Öncelikle yeni sivilce oluşumunun devam edip etmediğini tespit etmemiz gerekir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise nedenini tespit ederiz. Eğer sorun sadece lekeler ise bu lekelerin tipine ve yoğunluğuna bakmak gerekir. Leke tedavisinde uyguladığımız çok sayıda medikal yöntem var. Sizin için doğru yöntemi tespit etmek tedavinin ve tedaviden alınan sonucun etkisini arttırır. Örneğin cilt yüzeyine yakın hafif lekelenmelerde biz Altın İğne tedavisinden etkili sonuçlar alırız. Ancak cilt lekeleri daha derinse bu uygulama yeterli olmaz ve Thulium Lazer gibi cilde altına doğrudan temas eden daha etkin uygulamalar kullanmak gerekir. Leke tedavisi uzun ve sabır gerektiren bir süreçtir. Vakit kaybetmeden muayene olmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yüzümde yıllar içinde oluşmuş lekeler var.  Çok yoğun olmasa da yüzümde koyu noktalar olması beni rahatsız ediyor. Bu lekeleri kapatmak için günlük hayatta bile makyaj yaptığım için cildim çok yıprandı. Yüzdeki lekelerimden nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba zaman içinde cildimizde güneş lekesi ya da sivilce lekesi oluşabilir ve bu lekeler sağlık için herhangi bir sorun oluşturmuyor olsa da estetik olmayan bir görüntü oluşturduğu için insanları rahatsız eder. Yüzdeki lekeler için genellikle lazer tedavilerine başvurulur. Fraksiyonel Lazer leke tedavisi, Q SWitch Leke Tedavisi, Baby Face Lazer leke tedavisi, HydraFacial Leke tedavisi yüzdeki lekeler için en çok kullanılan tedavi yöntemleridir. Bu cihazlar sahip oldukları teknoloji ile cilt altına etki ederek kolajen üretiminin artmasını sağlarlar. Kolajen üretiminin artmasıyla birlikte cilt kendini yenilemeye başlar ve zaman içinde ciltte oluşan lekeler yok olur. Sizin için hangi tedavinin daha uygun olduğunu söyleyebilmem için öncelikle sizi muayene etmeliyim ve yüzünüzdeki lekelerin yoğunluğunu ve neden oluştuğunu öğrenmem gerekiyor.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar