Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

1.00K görüntülenmeleke tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba, yüzümde gençlik yıllarımdan kalan sivilce ve akne lekelerim bulunuyor. Her sabah işe giderken yüzüme uyguladığım yüksek oranda kapatıcılardan özellikle sıcak yaz günlerinde oldukça rahatsız olmaktayım. Yüzümdeki sivilce ve akne lekelerinden nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sivilce ve akne lekelenmeleri sağlıksız beslenme, genetik özellikler , çevre koşullarının yetersiz ya da kötü olmasından kaynaklanmaktadır. Ergenlik döneminde oluşan bu dermatolojik probleme yapılan kötü uygulamalar sonucunda cilt üzerinde kalıcı düzeyde izler kalmaktadır. Maalesef bu izler krem ya da masaj uygulamalarıyla geçmemektedir. Ergenlikte ortaya çıkan ve kalıcı hale gelebilen sivilce ve akne izlerinden fraksiyonel lazer uygulamasıyla kurtulmak mümkündür. Fraksiyonel lazer uygulaması genel olarak cilt dokusunun yenilenme tedavisinde kullanılmaktadır. Yan etkilerinin çok az olması ve uygulama süresinin kısalığı sebebiyle çok tercih edilen bir uygulamadır. Fraksiyonel lazer uygulaması cilt dokusunun katmanlarında etkisini göstermekte, lazer ışınları alt ve üst cilt katmanlarına uygulanmaktadır. Hasta uygulamadan sonra gündelik hayata hemen dönebilmektedir. Fraksiyonel lazer uygulamasıyla sivilce ve akne lekelerinden tamamen kurtulabilir ,kapatıcı ürünler kullanmayarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

0

Merhabalar Leyla Hanım, yüzdeki sivilce lekelerinden kurtulmak için çözüm yolu nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sivilce lekelerini tedavi etmede kullandığımız birçok yöntem bulunur. Özellikle thilium lazer, fraksiyonel ve Q switch gibi lazer çeşitlerine sıkça başvururuz. Bunlar dışında lekeler çok şiddetli değilse ve fazla yayılmamışsa altın iğne ve hydrafacial gibi uygulamalar da işe yarar sonuçlar verir. Ancak elbette tedavi sürecine geçmeden önce sizi muayene etmem çok daha sağlıklı bir yol izlememizi sağlayacaktır. O nedenle en kısa zamanda sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 25 yaşındayım. Ergenliğim çok ağır geçti. Yüzümde hep sivilce lekeleri kaldı. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ergenlik sonrası özellikle yoğun sivilceli bir dönem geçtiyse, bu sivilce lekelerinin ciltte ilerleyen yaşlara da kalması çok rastlanan bir durum. Thulium yani Baby Face lazer, Hydrafacial ya da Altın İğne gibi farklı medikal tedavi yöntemlerini ben sivilce lekelerinin tedavisinde sıklıkla kullanıyorum. Hangi yöntemin kullanılacağı kişiden kişiye değişiyor. Muayene için gelebilirseniz cilt tipinizi, leke tipinizi ve yoğunluğu analiz edelim ve bu doğrultuda sizin tedavinizdeki en etkili yöntemin ne olacağını tespit edelim. Buna göre bir tedavi planı oluşturalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Teşekkür ederim şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzde bulunan sivilce lekesi tedavisinde öncelikle hastayı muayene etmem gerekiyor. Hastanın cilt yapısı, leke tipi, lekelerin yoğunluk derecesi gibi faktörler göz önünde bulundurulmadan uygun tedaviyi belirlemek çok zordur. Bu nedenle kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak tedavinizi başlatmanızı öneririm. Yüzde yer alan sivilce lekeleri tedavisinde lazer teknolojisinden faydalanırız. Baby face lazer, fraksiyonel lazer, Q switch lazer en çok yardım aldığımız yöntemler arasındadır. Özellikle baby face lazer ile çok daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Ancak lekelenme çok yoğun değil ise hydrafacial ve altın iğne gibi işlemlerden de faydalanabiliriz. Sizi muayene etmeden kesin bir sonuca varmam çok zor. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben size kızım için yazıyorum. Kendisi ağır bir ergenlik dönemi geçirdi. Şuan 23 yaşında. Çok sivilceleri vardı haliyle lekeler de kaldı yüzünde. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer? Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ergenlik dönemi hormonal değişiklikler sebebiyle birçok kişinin sivilce problemiyle geçirdiği yıllardır. Ve ne yazık ki bu sivilce lekeleri bazı kişilerde uzun yıllar daha kalıcı olur. Yüzdeki sivilce lekelerini azaltmada birçok medikal uygulama bulunmaktadır. Bir tedavi önerisinde bulunmak için mutlaka kızınızı muayene etmem gerekli. Çünkü uygun tedavi yönteminin seçiminde kişinin cilt tipi, leke tipi, ciltteki lekelerin yoğunluğu gibi faktörler oldukça belirleyicidir. Hafif lekelenmelerde Hydrafacial ya da Altın İğne gibi uygulamalar yaparken, daha derin lekelerde lazer uygulamalardan faydalanırız. Lazer uygulamaları arasında özellikle Thulium yani Baby Face lazer uygulaması etkileyici sonuçlar verir. Geciktirmeden kızınızı muayene getirebilirseniz bazı tahliller ve cilt analizleri yaptıktan sonra uygun bir tedavi planı oluşturabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hanım merhaba, genç bir kızım var, yüzünde ergenlik döneminde çıkan sivilcelerin izi kaldı.  Sivilce lekeleri kızımı çok rahatsız ettiği için sürekli yoğun makyaj kullanmayı tercih ediyor. Genç yaşta makyaj yaparak cildini yormasını istemiyorum. Yüzdeki sivilce lekelerinden kurtulmak için ne yapmalıyız, sivilce lekeleri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzde oluşan lekelerin tedavisinde genellikle lazer teknolojisinden faydalanılır. Son dönemlerde leke tedavisi için en çok tercih edilen yöntemler arasında kullanılanlar Fraksiyonel Lazer leke tedavisi, Q SWitch Leke Tedavisi, Baby Face Lazer leke tedavisi, HydraFacial Leke tedavisi yer almaktadır. Hangi lazer uygulamasının tercih edileceğine keke çeşidine, yoğunluğuna ve kişinin beklentisine göre karar verilir ama yüzdeki sivilce lekeleri için Thulium Lazer olarak da bilinen Baby Face Lazer leke tedavisi uygulanır. Baby Face Beauty Lazer 1927 nm dalga boyuna sahip bir cihazdır ve sivilce lekeleri için kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar elde edilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı