Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba, yüzümde gençlik yıllarımdan kalan sivilce ve akne lekelerim bulunuyor. Her sabah işe giderken yüzüme uyguladığım yüksek oranda kapatıcılardan özellikle sıcak yaz günlerinde oldukça rahatsız olmaktayım. Yüzümdeki sivilce ve akne lekelerinden nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 18, 2020

Merhaba, sivilce ve akne lekelenmeleri sağlıksız beslenme, genetik özellikler , çevre koşullarının yetersiz ya da kötü olmasından kaynaklanmaktadır. Ergenlik döneminde oluşan bu dermatolojik probleme yapılan kötü uygulamalar sonucunda cilt üzerinde kalıcı düzeyde izler kalmaktadır. Maalesef bu izler krem ya da masaj uygulamalarıyla geçmemektedir. Ergenlikte ortaya çıkan ve kalıcı hale gelebilen sivilce ve akne izlerinden fraksiyonel lazer uygulamasıyla kurtulmak mümkündür. Fraksiyonel lazer uygulaması genel olarak cilt dokusunun yenilenme tedavisinde kullanılmaktadır. Yan etkilerinin çok az olması ve uygulama süresinin kısalığı sebebiyle çok tercih edilen bir uygulamadır. Fraksiyonel lazer uygulaması cilt dokusunun katmanlarında etkisini göstermekte, lazer ışınları alt ve üst cilt katmanlarına uygulanmaktadır. Hasta uygulamadan sonra gündelik hayata hemen dönebilmektedir. Fraksiyonel lazer uygulamasıyla sivilce ve akne lekelerinden tamamen kurtulabilir ,kapatıcı ürünler kullanmayarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Leke Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhaba Leyla Hanım, lise yıllarımda yüzümde çok fazla akne ve sivilcelenme problemi oldu. Sivilceler sanırım cilt yapımdan dolayı bende iz bırakıyor. Kapatıcı sürerek görünmesini engellemeye çalışıyorum ama kalıcı olarak bu lekelenmelerden nasıl kurtulabilirim? Bana öneriniz ne olur? Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, ailemizden aldığımız kalıtsal özellikler, şeker ve yüksek yağ içeren besinlerin tüketilmesi, cildin temiz tutulmaması ergenlik dönemindeki kötü uygulamalarla birleşince deride geçmeyen kalıcı izlerin oluşmasına sebep olmaktadır. Bu izlerin profesyonel bir tedavi olmadığı müddetçe ne yazık ki geçmesi mümkün değildir. Piyasada satılan akne ve sivilce lekelenmelerini giderici olarak satılan ürünlerin başarı oranı Fraksiyonel Lazer cihazı ile kıyas edilemez. Fraksiyonel Lazer tedavisi cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak özel ışınlar ile cildi yeniler ve tedavi eder. Kolajen üretimi tetiklenerek cilt yenilenmesi sağlanır. Mikro düzeyde lazer kolonları cildi yapılandırmakta, leke tedavisinde başarı sağlamaktadır. Uygulama kısalığı ve yan etkilerinin az olması nedeniyle tercih edilen konforlu bir uygulamadır. Bu tedavi ile kapatıcı ürünler kullanmanıza gerek kalmaz, cildiniz nefes alır ve tüm sivilce ve akne lekelenmelerinden sağlıklı bir şekilde kurtulmuş olursunuz.

blank

İyi günler Leyla Hanım, yüzümde sağlıksız beslendiğim için ara ara sivilceler çıkıyor. Bu sivilceler ve akneler söndükten sonra iz bırakıyor. Yüzdeki sivilce lekeleri nasıl geçer bunlardan nasıl kurtulurum?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, sizin de belirttiğiniz gibi sağlıksız beslenme yüz bölümünde sivilce ve akne oluşumuna sebep olmaktadır. Sadece sağlıksız beslenme değil, genetik faktörler ya da çevresel faktörlerin kötü olmasından dolayı da yüzde sivilce oluşabilmektedir. Sivilce ya da akneler üzerinde çeşitli uygulamalar yapmak, iz kalmasına ve leke oluşumuna sebep olmaktadır. Fraksiyonel Lazer teknolojisi ile cilt dokusunun yenilenmesi sağlanır ve sivilce lekelenmelerinden kurtulmak mümkündür. Kolajen üretimi harekete geçirilerek cildin yenilenmesi sağlanmaktadır. Lazer ışınları sadece cildin yüzeyine değil alt katmanlarına da etki etmekte ve izleri yok etmektedir. Uygulamadan sonra hemen günlük rutininize dönme kolaylığı sağlayan bu tedavi ile cildinizin yenilenmesi ve nefes alması sağlanmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar