Yüze Yağ Enjeksiyonu İyileşme Süreci?

893 görüntülenmeYağ Enjeksiyonu
0
1 Yorum

İyi günler dilerim Hocam, Yüze yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nasıl seyreder? Ben yüzümde aşırı kilo kaybı sonrası çökme ve kemiksilik yaşıyorum, bu durum beni çok maskülen gösteriyor bu yüzden yüzüme yağ enjeksiyonu uygulaması düşünüyorum fakat çalıştığım için sizden iyileşme süresi ve süreci ile ilgili bilgi almak istedim.Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Yüz en hızlı ve çokça yağ kaybı yaşanan bölgedir. Kilo alıp verme, günlük stresli rutinler anında yüzümüzün cilt altı dokusunda negatif etki yaratır ve cilt altı kolajen üretimi de zamanla azaldığı için hızla çökebilir. Bu gibi durumlarda vücudun fazla yağ barındıran bölgelerinden liposuction yöntemi ile aldığımız yağı yüze transfer etmek en doğru çözümlerden biridir. Bunu büyük liposuction operasyonları sırasında hastanede kombine şeklinde veya da minik bir alandan alarak polikliniğimde sadece yüze transfer olarak uygulayabiliyorum. Milimetre kadar küçük bir giriş noktasından ince kanüller yardımıyla aldığım yağı çok daha ince kanüller ile yüzün ihtiyacı olan bölgelerine transfer ediyorum ve sonrasında dikişe bile gerek olmayan bir sonuç oluştuğu için iyileşme süreci konforlu iyileşme süresi de oldukça hızlı oluyor.Enjekte ettiğim yağların %60’ı hızlı kaybedildiği için ya 2 seanslık bir uygulama veya ilk seansta fazla yağ enjeksiyonu yapabilirim. Fazla yağ enjeksiyonunda ilk etapta yüzde fazla ödem oluşsa da çok kısa zaman içinde yağ dokusu hızla oturduğu ve bir kısmı kaybolduğu için çok daha etkili bir sonuç almış oluyoruz. İşlem sonrası oluşacak ödem dışında hiçbir sorun olmadan 2-3 günde günlük rutininize dönmemeniz için hiçbir sakınca yok.

0

Merhaba hocam, 50 yaşındayım ben. benim yüzüm çok sarkık ve içeri göçük görünüyo. komşum yanaklarıma yağ ekletmemi söyledi. Yanaklarıma yağ konulsa ne zaman iyileşirim, bir haftaya kaynımın düğününe gidicem de o yüzden sordum.Yüze yağ enjeksiyonuı iyileşme süreci kaç gün sürer benim için önemli. iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüz bölgesinden yaşa bağlı olarak çökmeler ve kolajen dokusunun azalmasından dolayı sarkmalar görülebilmektedir. Bu durum gayet normaldir. Vücudun fazla olan bölgesinden Liposuction yöntemiyle yağlar çok ince uçlu, kanül dediğimiz iğneyle minik bir kesiden girilerek özel bir aletin içine çekilmektedir. Bu yağlar yüz bölgesine nakledildiğinde hiçbir alerjik özelliğe sahip değildir çünkü yine sizin yağlarınızdır. Yağlar hiç bekletilmeden daha küçük kanüllerle yanak bölgesine enjekte edilir. Yağlar ilk nakledildiğinde yarıya yakını hızlı bir şekilde kaybolmaktadır. Bu bakımdan ben yüz bölgesine ekleme yaptığım yağ oranının seviyesini yüksek tutmaktayım. Yağlar nakledildikten bir müddet sonra yüze uyum sağlar ve yerleşir. İşlemden 2-3 gün sonra günlük işlerinize dönebilmektesiniz.

0

İyi günler Leyla Hanım, yüz bölgemde içeriye doğru çökme ve aşağıya doğru sarkma var. Bir otelde karşılamada çalışıyorum. Gelen müşterilere daha iyi görünmek  için yüzüme yağ enjeksiyonu yaptırmak istiyorum ama  yağ enjeksiyonu iyileşme süreci nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, yüz bölgesindeki çökmeler ve sarkmalar kilo alıp verme sonucunda ya da yaşın ilerlemesinden kaynaklı olabilmektedir. Kilo verme sürecinde yüzümüzdeki dokular eriyebilmekte ve cilt altındaki kolajen üretimi azaldığı zaman cildin aşağıya doğru sarkması görülebilmektedir. İnsan vücudunda yağlı ya da yağ hücrelerinin fazlaca bulunduğu yerler arasında karın, göbek, bel, popo bölgesi bulunmaktadır. Yüze yağ enjeksiyonu yapmadan önce hastayla konuşulmakta ve hangi bölgeden yağ alımı yapacağımıza karar vermekteyiz. Karar verdikten sonra milimetrik kesi yaptığım bölgeden ince kanüller yardımıyla yağ çekip daha sonra daha ince kanüller aracılığıyla yüz bölgesinde ihtiyaç olan alana bekletmeden enjekte etmekteyim. Yüze yağ enjeksiyonlarında %40 oranında yağ hızlıca kaybolmaktadır. Bu bakımdan Vaser Liposuction yöntemiyle biraz daha fazla yağ almaktayım. Bu yağları özel bir cihazda bekletip ikinci seans yağ enjeksiyonu sırasında kullanmaktayım. Yüze enjekte ettiğim yağ dokusu kısa bir zaman içinde yüzünüze oturacak ve uyum sağlayacaktır. İşlemden 3 gün sonra rutininize dönmekte hiçbir sakınca yoktur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı