+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Tam (Total) Karın Germe

Karın bölgesi insanın dış görünüşünde doğrudan etkili olan ve estetik açıdan önem teşkil eden vücut bölgesidir. Karın bölgesinden doğum sonrası görülebilen cilt çatlakları, karın sarkması, gevşeme gibi deformasyonlar sık sık görülüyor. Karın germe estetiği, orta ve alt karın bölgesinde bulunan fazla deri ve yağ dokusunun alınıp, karın bölgesinin eski kaslarının gerginliğini sağlayan bir uygulamadır. Karın germe ameliyatı; göbek deliğinin aşağısında kalan karın bölgesinde çatlama, gevşeme ve buruşma gibi deformasyonları, gevşeklikleri ve fazlalıkları giderir. Bu ameliyat vaser liposuction yöntemiyle diğer ameliyatlarla kombine olarak da uygulanabilir.

Karın bölgesinde neden sarkmalar görülür?

Kilo kaybı nedeniyle karın derisinde sarkma çatlama ve gevşeme oluşabilir. Birden fazla doğum yapılması, genetik faktörler, aşırı kilo alıp verme gibi sorunlar neticesinde karın bölgesi derisinde ve kaslarında deformasyon oluşabilir. Estetik karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) bir kozmetik cerrahi işlemidir. Daha sıkı ve gergin bir karına sahip olmak için karın duvarındaki yağ dokusu ve ciltteki fazlalıklar alınır, gerekirse kaslara germe dikişleri atılır. Böylece daha düz bir karın görünümü elde edilir. Abdominoplasti, bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme işlemidir. Total karın germe estetiği ile daha sıkı ve estetik karın görünümüne kavuşabilirsiniz.

Karın germe estetiği nasıl yapılır?

Karın germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleşmelidir. Bu işlem ortalama 2-3 saat sürer. Karın germe işlemi için bir kalçadan diğer kalçaya kadar giden, iç çamaşırın altında, sezaryen izi gibi görünen bir kesi açılır. Bazı durumlarda yeni bir göbek deliği transferi için ikinci kesi de yapılabilir.
Ameliyattan sonra korse giyerek karın bölgenizin daha sağlıklı ve sıkı görünmesini sağlamalısınız.

Abdominoplasti kimlere uygundur?

Abdominoplasti, estetik karın germe ameliyatı, orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla deri alınarak, karın duvarı kaslarının sıklığını ve gerginliğini sağlayan estetik bir yöntemdir. Karın derisi sarkması genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır.
Doğum sonrası kadınlarda ya da aşırı kilo verme sonucu kadın ve erkeklerde karın derilerinde gevşemeler, sarkmalar ve çatlaklar oluşur. Bu kısımların tamamen çıkarılması, doğum sonrası karın kaslarındaki gevşeklik için iç korse yapılması ile karın bölgesine daha düz bir görünüm verilir.
Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa karın germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir.

Karın estetiği ameliyatının riskleri nelerdir?

Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi karın estetiği ameliyatında da riskler vardır. Ancak bu riskler çok nadir durumlarda görülmektedir. Genel olarak görülen ameliyat sonrası enfeksiyonlar uygun görülen antibiyotikler ile engellenebilir. Bunun yanı sıra karın içerisinde kan ve kirli sıvıların birikme durumlarına karşı drenler ile yapılan müdahale ile sorun çözülmüş olur. Yani karın estetiği riski oldukça düşüktür ve karşılaşılabilecek durumlarda da kısa süreleri kontroller ile bu sorunlar engellenebilir.

Dümdüz Bir Karına Sahip Olun Dümdüz Bir Karına Sahip Olun

Karın germe ameliyatı zayıflama sürecinizin sonunda veya uzun zamandır dene...

Göbek Deliği Estetiği Göbek Deliği Estetiği

Göbek deliği, karın güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur. Göbek deliği...

Karın Kası Estetiği Karın Kası Estetiği

Karın kası estetiği diğer bir adıyla six pack ya da baklava karın kası görü...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ