Karın Estetiği

Tam (Total) Karın Germe

blankKarın bölgesi insanın dış görünüşünde doğrudan etkili olan ve estetik açıdan önem teşkil eden vücut bölgesidir. Karın bölgesinden doğum sonrası görülebilen cilt çatlakları, karın sarkması, gevşeme gibi deformasyonlar sık sık görülüyor. Karın germe estetiği, orta ve alt karın bölgesinde bulunan fazla deri ve yağ dokusunun alınıp, karın bölgesinin eski kaslarının gerginliğini sağlayan bir uygulamadır. Karın germe ameliyatı; göbek deliğinin aşağısında kalan karın bölgesinde çatlama, gevşeme ve buruşma gibi deformasyonları, gevşeklikleri ve fazlalıkları giderir. Bu ameliyat vaser liposuction yöntemiyle diğer ameliyatlarla kombine olarak da uygulanabilir.

Karın bölgesinde neden sarkmalar görülür?

Kilo verme sonucunda karın derisinde sarkma çatlama ve gevşeme oluşabilir. Kişinin çoğul gebelik yapması, genetik faktörler, fazla kilo alıp vermesi gibi sebepler sonucu karın bölgesinde deri ve kaslarda deformasyon oluşabilir.
Abdominoplasti diğer adıyla estetik karın germe operasyonu bir kozmetik cerrahi işlemidir. Daha sıkı ve gergin bir karına kavuşmak için karın duvarında yer alan yağ dokusu ve cilt fazlası alınır, eğer ihtiyaç varsa karın kaslarıda dikiş atılarak gerilir. Böylece daha düz bir karın görünümü elde edilir. Abdominoplasti, bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme işlemidir. Total karın germe estetiği ile daha sıkı ve estetik karın görünümüne kavuşabilirsiniz.

Karın germe estetiği nasıl yapılır?

Karın germe operasyonu genel anestezi altında gerçekleşmelidir. Bu işlem ortalama 2-3 saat sürer. Karın germe işlemi için bir kalçadan diğer kalçaya kadar giden, iç çamaşırın altında, sezaryen izi gibi görünen bir kesi açılır. Bazı durumlarda yeni bir göbek deliği transferi için ikinci kesi de yapılabilir.
Ameliyattan sonra korse giyerek karın bölgenizin daha sağlıklı ve sıkı görünmesini sağlamalısınız.

Abdominoplasti kimlere uygundur?

Abdominoplasti, estetik karın germe ameliyatı, orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla deri alınarak, karın duvarı kaslarının sıklığını ve gerginliğini sağlayan estetik bir yöntemdir. Karın derisi sarkması genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır.
Doğum sonrası kadınlarda ya da aşırı kilo verme sonucu kadın ve erkeklerde karın derilerinde gevşemeler, sarkmalar ve çatlaklar oluşur. Bu kısımların tamamen çıkarılması, doğum sonrası karın kaslarındaki gevşeklik için iç korse yapılması ile karın bölgesine daha düz bir görünüm verilir.
Eğer karın bölgenizdeki cilt gevşek ise ve bu alanda yağlanma ve kilo alıp verme sebebiyle sarkma oluştu ise karın germe ameliyatı için uygun bir adaysınız.

Karın estetiği ameliyatının riskleri nelerdir?

Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi karın estetiği ameliyatında da riskler vardır. Ancak bu riskler çok nadir durumlarda görülmektedir. Genel olarak görülen ameliyat sonrası enfeksiyonlar uygun görülen antibiyotikler ile engellenebilir. Bunun yanı sıra karın içerisinde kan ve kirli sıvıların birikme durumlarına karşı drenler ile yapılan müdahale ile sorun çözülmüş olur. Yani karın estetiği riski oldukça düşüktür ve karşılaşılabilecek durumlarda da kısa süreleri kontroller ile bu sorunlar engellenebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir