TDF yöntemi ile Saç Ekimi

Saç ekimi yöntemlerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Günden güne gelişen saç ekim teknolojisi sayesinde artık ikinci seans için aylarca beklemenize gerek yok. TDF yani Two Days Fue tekniği sayesinde iki gün içinde dolgun ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Klasik saç ekim yöntemlerinde ilk seansta tamamlanmayan saç ekimi için 6-7 ay beklemek gerekebiliyordu. TDF yönteminde ise iki gün peş peşe saç ekimi yapılabiliyor. Yoğun iş hayatına sahip olanlar, saç ekiminde hızlı sonuca ulaşmak isteyenler TDF yöntemini tercih edebilirler.

TDF saç ekimi nedir?

Günümüzün en yaygın sorunlarından biri de kellik. Gür saçlara kavuşmayı hayal eden kişiler hızlıca saç ekimi yaptırmak ve kusursuz görünüme ulaşmak istiyor. Her ne kadar saç ekimi teknolojisi ilerlese de bugüne kadar yapılan uygulamalarda seans arasında ortalama 6-7 ay ay beklemek gerekiyordu. TDF yönteminde ise 7 ayda ulaşabilecek gür saçlara sadece iki günde ulaşmanızı sağlıyor. İki günde yapılan FUE saç ekim yönteminde 1.gün yarı periyottan çalışarak alınan saçlar ortalama 3500 greft, 2.gün ortalama 3500 greft çalışarak iki günde 7000 kök alıp bütün alanı kapatmamız mümkün olabiliyor. Tepe açıklığı yoğun olan, bir seans saç ekiminin yeterli olmadığı haftalarda TDF saç ekimi tercih edilebilir.

TDF saç ekimi nasıl yapılır?

TDF saç ekimi tıpkı klasik FUE saç ekimi gibi lokal anestezi altında gerçekleşir. Hasta öncelikle sırt üstü yatar ve iki kulak arkasındaki ense bölgesinden greftler 0,6 mm çapındaki mikromotor yardımıyla alınır. Daha sonra bu greftler izotonik solüsyon içinde ekime uygun hale getirilir. TDF saç ekimi için donör alınırken işlem sağ ve sol diye iki bölüme ayrılır. İlk olarak sağ bölgedeki saç telleri alınarak saçsız bölgenin yarısına ekilir. Sonrasında ise kalan açıklığın nasıl tamamlanabileceği kararlaştırılıyor ve yerleştirilecek kanallar belirleniyor. Ertesi gün tekrar donör alımı yapılarak, bir gün önce açılan kanallarla saçsız bölgeye transfer ediliyor. TDF saç ekimi saçların kalınlığını ve yoğunluğuna göre 5-8 saat arasında sürebiliyor. Operasyon sonrası hastaneden aynı gün içinde taburcu olabiliyorsunuz.

TDF yöntemi ile kısalan iyileşme süreci

TDF yönteminin en önemli avantajı iyileşme sürecinin klasik saç ekim yöntemlerine göre daha kısa olması. Saç ekiminden sonraki ilk ayda saçlarınızda şok dökülme görülecektir. Üçüncü aydan sonra ekilen saçlarınız bir daha dökülmemek üzere çıkmaya başlayacak. İlk altı ay ekilen saçlarınızın %70e kadar olanı çıkar. Geri kalan saç köklerinin de çıkması bir yılı bulabilir. Operasyon sonrası uygulanan PRP tedavisi sayesinde iyileşme süreciniz kısalabilir, saç kökleriniz daha güçlü çıkabilir.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir