Terleme botox ile geçer mi?

1.99K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi akşamlar hocam benim eşim çok fazla terliyor. Özellikle yazın kendisi de bu durumdan çok şikayetçi. Botox ile terleme geçer mi? Lütfen bilgi verin. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaz aylarına girmeden önce baharın gelmesiyle birlikte terleme artmaktadır.Terleme botoxunu en çok ilkbahar aylarında 6 ayda bir uygulamaktayız. Botox sayesinde aşırı terlemeyi önlemiş oluyoruz. Terleme botoxunu özellikle koltuk altına uygulamaktayız.Tek seanslık 15-20 dk süren pratik bir işlemdir. Botox yapıldıktan sonraki hafta içinde terlemede yavaşlama meydana gelir. Yaklaşık 10 gün sonra terlemede ciddi bir azalma söz konusu olur. Botox 6 ay boyunca etki sağlar. El ve ayaklar içinde uygulama yapılmaktadır. Ellere yaptığımız botox da belli bir stil de uygulama yapmaktayız. Burada hareket kasları olduğu için hassas davranıp el kabiliyetini engellemeyecek şekilde uygulama yapılması gerekiyor. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Sevgiler.

0

Merhaba hocam, özellikle yazın koltuk altımda sık sık terleme sorunu yaşıyorum. 5 dk yürüsem dahi 1 saat koşmuşum gibi ter atıyorum. Botox ile terleme problemi çözülür mü? Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, botox ile terleme sorununuzu rahatlıkla çözebilirsiniz. Botox yalnızca estetik amaçlı değil, sizin gibi aşırı terleme şikayeti olan hastalarımız için de yaygın uyguladığımız bir tekniktir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende özellikle koltuk altında aşırı terleme oluyor. Çeşitli krem vs denedim ancak kalıcı bir çözüm istiyorum. Terleme botox ile geçer mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet, terleme botoksu ile sorununuz çözülebilir. Botoks işlemini gerçekleştirdikten 1 hafta sonra terlemelerinizde azalma olduğunu göreceksiniz. 10 gün geçtikten sonra ise artık terlemelerinizin sizi asla rahatsız etmediğini hissedeceksiniz. Bu işlemin etkisi 6 ay sürer. Sonrasında işlemin tekrarlanması gerekir. Denediğiniz krem, vb yöntemler sıkıntılarınızı azaltmaz. Terleme botoksu yaptırmanızı öneriyorum. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, özellikle yazın koltuk altımdaki terleme şiddetini çok artırıyor. Bir giydiğim kıyafeti bir daha giyemiyorum. Deodorant vs de işe yaramıyor. Bu terleme sorununu botox ile çözebilir miyiz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elbette! Botox terleme tedavisi için de uygulanan son derece etkili sonuçlar alınan bir işlemdir. Uygulama koltuk altı bölgesine yapılır. Hemen ilk haftada etkiyi hissetmeye başlarsınız. 6-8 ay süre kalıcılığı olan botox uygulaması ile daha konforlu ve rahat hissedeceksiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım, benim koltuk altı bölgemde aşırı terleme oluyor. Bu durum hem koku hem de sürekli kıyafetim ıslandığı için çok rahatsız ediyor beni. Terleme botox ile geçer mi? Yardımcı olur musunuz? İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks ile aşırı terlemenin önüne geçmek mümkündür. Terleme botoksunu özellikle sizin de şikayetçi olduğunuz koltuk altı bölgesine uygulanır. Uygulamayı yaptıktan sonraki ilk hafta içerisinde terlemeniz yavaşlar. 10 günün sonunda ise terlemenizdeki azalmayı net bir şekilde hissedebilirsiniz. Botoksun etkisi 6-8 ay kadar sürecektir ve hayatınız bu şekilde çok daha konforlu olacaktır. Hareket ederken endişe etmenize gerek kalmayacak ve daha rahat hissedeceksiniz. Bir an evvel bir uzmana başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, özellikle yaz aylarında koltuk altındaki aşırı terlemeden çok rahatsız oluyorum. Koltuk altındaki terleme botox ile geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Evet, botox ile aşırı terleme şikayeti geçer. Aşırı terleme sorunun ortaya çıkmasının nedeni ter bezlerinin çeşitli nedenlerden dolayı fazla çalışmasıdır. Botox, ter bezlerinin çok çalıştığı bölgeye uygulandığında ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasını önleyerek aşırı terleme sorununu tedavi eder. Eğer koltuk altındaki aşırı terlemeden şikâyetçiyseniz botox uygulamasından faydalanabilirsiniz

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı