Terleme botox ile geçer mi?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar hocam benim eşim çok fazla terliyor. Özellikle yazın kendisi de bu durumdan çok şikayetçi. Botox ile terleme geçer mi? Lütfen bilgi verin. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, yaz aylarına girmeden önce baharın gelmesiyle birlikte terleme artmaktadır.Terleme botoxunu en çok ilkbahar aylarında 6 ayda bir uygulamaktayız. Botox sayesinde aşırı terlemeyi önlemiş oluyoruz. Terleme botoxunu özellikle koltuk altına uygulamaktayız.Tek seanslık 15-20 dk süren pratik bir işlemdir. Botox yapıldıktan sonraki hafta içinde terlemede yavaşlama meydana gelir. Yaklaşık 10 gün sonra terlemede ciddi bir azalma söz konusu olur. Botox 6 ay boyunca etki sağlar. El ve ayaklar içinde uygulama yapılmaktadır. Ellere yaptığımız botox da belli bir stil de uygulama yapmaktayız. Burada hareket kasları olduğu için hassas davranıp el kabiliyetini engellemeyecek şekilde uygulama yapılması gerekiyor. Bu nedenle mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Sevgiler.

blank

Merhabalar. Tiroide bağlı terleme problemim var. Terleme botox ile geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 17, 2020

Merhabalar. Botoks uzun yıllardır hem estetik ile ilgili konularda, hem de sağlık alanında birçok sorunu çözmemize yardımcı olur. Hem tedavilerde, hem de koruyucu önlem olarak kullanılır. Terleme tedavisinde de botox kullanıyoruz Ter bezlerinin hemen ucunda bulunan küçük kaslar terlerin hızlıca dışarı atılmasını sağlar. Botoks etkisi ile bu kaslar hedeflenerek paralize edilir. Ter bezlerinin yoğun olarak bulunduğu bölgeler koltuk altları, avuç içleri ve ayak tabanlarıdır. Botox bu tip durumlarda terleyen bölgedeki ter bezi kaslarının botoks ile felci sağlanır ve oradaki aşırı terlemeyi durdurur. Yapıldıktan 5-7 gün sonrasında etkisi görülmeye başlanır ve 6-8 aya kadar devam eder. Hamilelik ve emzirme sürecindeki anneler hariç herkese uygulanabilir. Ancak tiroid probleminizi çözdükten sonra terlemeniz devam ediyorsa terleme botoksunu deneyebilirsiniz.

blank

Hocam aşırı terlediğim için bana terleme botoksu önerdiler. Fakat terlemeyi durdurmak zararlı mıdır? Terleme botoksu kalıcı mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Şubat 19, 2020

Merhaba, terleme botoksu terlemeyi tamamen durdurmaz. Terlemeyi durdurmak vücut ısısı açısından tehlikeli bir durumdur. Terleme botoksunun amacı, terlemeyi en aza indirmek ve normal seviyelerde tutmaktır. Terleme botoksunun etkisi kalıcı değildir. 6 ay sonra etkisi geçecektir. Terleme botoksunun etkisi geçtikten sonra tekrar yaptırabilirsiniz.

blank

Merhaba hocam, uzun yıllardır süren terleme problemim var. Özellikle avuç içlerim ve koltuk altım aşırı terliyor. Terleme botox ile geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 23, 2019

Merhaba, Terleme botoksu ile el ve ayaklardaki aşırı terlemeyi en aza indirebiliriz. Özellikle mevsim geçişlerinde, yaz aylarında görülen aşırı terleme herkes için sorun haline gelebilir. Terleme botoxu mutlaka uzman hekimlere yaptırılmalıdır. Avuç içine uygulanan botoks, el hareketlerini kısıtlamaması için doğru noktalara uygulanmalıdır.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar