Ufak Bir Dokunuşla Genç Görünmek Mümkün

Kadınların en hassas olduğu konulardan biri de yüzleridir. Sarkık ve kırışık görünen yüz hatları kadınlarda özgüven problemi yaşamalarına neden olur, kendilerini yaşlı hissetmelerinin önünü açar. Yaşınızın yüz hatlarınızdan değil enerjinizden okunmasını istiyorsanız gelişen anti-aging silahlarını yakından tanımanızı öneriyoruz. Yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları anında silen, yüzünüze dolgunluk kazandıran estetik operasyonlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Gün içinde yaşadığımız duygu değişimleri yüzümüze yansır. Gülümsediğimizde, ağladığımızda ortaya çıkan kırışıklar zamanla yüzümüzde yer eder. İlerleyen yaş faktörü, sigara içmek, yeterli su içmemek, genetik, yer çekimi ve gün ışığı gibi nedenler bir araya gelince yüzümüz de derin çizgiler veya sarkık görünümler oluşur. Bunları yok etmek günümüz teknolojisi ile mümkün. Cildinizdeki kırışıklıkların yaşınızın olduğundan daha büyük göstermesine izin vermeyin. Her ne kadar yüzdeki her kırışıklık ve her çizgi bir yaşanmışlık, bir deneyim göstergesi olarak görülse de, kadınların neredeyse tamamının gönlünde daha pürüzsüz, daha genç görünümlü bir cilt yatar. Tabii ki böyle bir görünüm yaratırken amaç her zaman doğallıktan uzaklaşmamak olmalıdır.

Yüz hatlarınızı doldurun

Yüze enjekte edilen dolgu maddeleri günümüzde oldukça doğal ve estetik sonuçlar elde etmemize yardımcı oluyor. Yeni nesil yüze enjekte edilendolgumaddeleri adeta bir evrim geçirerek, çizgileri yok etmek, yumuşatmak hatta yüzdeki çökmüş bölgelere kaybolan hacmini geri vermek için hem çabuk hem de son derece pratik bir çözüm olarak görülüyor. Oldukça kusursuz sonuçlar elde ettiğimiz yüz dolgusu sayesinde kadınların daha dolgun ve dinlenmiş gibi görünen yüz hatlarına sahip olmaları amaçlanıyor. Yüz dolgusu gülme çizgileri olarak bilinen burnun iki yanından ağzın iki kenarına doğru uzanan çizgileri, çeneye doğru oluşan kırışıklıkları ve üst dudakların çevresinde meydana gelen ince çizgileri yok etmek için de uygulanıyor.

Size uygun dolgu hangisi?

Dolgunun uygulanacağı bölgeye ve hastanın kırışıklıklarına göre seçeceğimiz dolgunun cinsi değişebiliyor. Bazı durumlarda hastalara dört farklı dolgu maddesi bile kullanılabiliyor. Dolgu seçerken amaç her zaman doğal bir görünüm yaratmaktır. Böylece hastanın operasyon sonrası en doğal şekilde kusursuz görünmesini amaçlıyoruz. Bu nedenle dolgu seçerken hastalarımızla karşılıklı görüşmemiz sonucunda dolgunun cinsine ve ne kadar uygulanacağına birlikte karar veriyoruz.

Hyalüronik Asit nedir?

Hyalüronik asit vücutta bulunan moleküler ağırlığının binlerce katı su molekülünü kendine çeken bir maddedir. Bu nedenle formülünde hyalüronik asit bulunan dolgu maddeleri anti aging dünyasında oldukça ilgi çekiyor. Yüzünüzdeki kırışıkların, çizgilerini içini doldurmak ve yüzünüze genel olarak dolgun bir görünüm katmak için hyalüronik asit içeren dolgu maddelerini tercih etmelisiniz. Ciltte doğal olarak bulunan bu aktif maddeyi içeren dolgular cilde nem veriyor ve cildi yaşlanmanın olumsuz etkilerinden koruyor. Hyalüronik asit, yaşlanmayla birlikte vücutta azalır. Bu da yüzümüzde çizgiler oluşmasına ve kırışıklıklar meydana gelmesine neden olur. Hyalüronik asitbazlıdolgumaddeleri hem ince çizgiler hem de derin kırışıklıklarda kullanılabiliyor. Hiçbir yan etkileri yok ve etkileri altı ayla bir yıl arasında kalıcılığını koruyor.

Doğal bir etki içindolgu maddesi hem yanak üstlerine hemde elmacık kemiklerinin üzeri ne yapılmalıdır. Böylece gözler de bir miktar yukarı doğru kalkar. Bu da yüze daha enerjik bir görünüm verir.

Dolgu maddesini şakak bölgesinde sarkma yaşayan hastalarımız da tercih edebilir. Şakak bölgesinde yoğun kırışıklıklar ve sarkmalar yüze yorgun ve yaşlı bir ifade katar. Doğru bir uygulama yapıldığında şakakların kaşlara ve oradan da yanaklara geçiş hattı mükemmel olur ve yüze daha genç, taze bir ifade verir.

Hyalüronik asitiçeren dolgumaddelerinin kusursuz bir etki yarattığı yerlerden biri de dudak kenarları oluyor.Dudak kenarları düzleştiğinde ya da aşağı sarktığında hyalüronikasit dolguları işinize yarayabilir. Kenarları yeniden yukarı çekerek yüzünüzde oluşan somurtma ifadesini yok ederler.

Sıvı kullanarak yapılan yüz germe tekniği

Enjeksiyonla yüz germe ya da sıvı yüz germe olarak bilinen vedolgumaddelerinin doğru yerlere ve doğru teknikle enjekte edilmesiyle yüzde lift etkisi yaratan bir görünüm elde edilebilir. Sıvı kullanarak yapılan yüz germe tekniği yüzdeki elastikiyet ve hacim kaybının yoğun olarak görülmediği hastalara önerilir. 30lu yaşlarda olan hastalarımız cildindeki minimal çizgileri yok etmek, var olan güzelliğini korumak için sıvı kullanarak yapılan yüz germe operasyonlarından faydalanıyor.

Sıvıyla yapılan yüz germe işlemi her ne kadar yüzdeki ince çizgileri, kırışıklıkları ortadan kaldırsa da yüz germe işlemi kadar kalıcı değildir. Enjekte edilebilen dolgular yanak ve göz altı gibi dolgunlaşmaya ihtiyaç duyan bölgelere hacim kazandırırken, gözle yanak arasındaki boşlukları doldurmak için de kullanılabilir.Aynı zamanda botoksile göz kenarlarındaki kaz ayaklarını yok edebilir kaşları yukarı kaldırarak daha açık, daha canlıbakışlara sahip olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir