Ulthera ile Yüz ve Boyun Germe

Ulthera, yüz ve boyun gerdirmek isteyen kişiler için ideal tedavilerden biridir. Ultrason tedavisi ile ortaya çıkan ısı cilt altı bağ dokusunda ve cildin dermis tabakasında ısı oluşturarak kolajen üretilmesini sağlar. Yer çekimi ve yaş faktörüyle sarkmaya başlayan yüz ve boyun derisi kolajen derisiyle tekrar toparlanır, genç bir görünüm alır. Ultrason teknolojisiyle tek bir uygulama ile ciltte sıkılaşma ve toparlama sağlanır. Lifting etkisi yaratan bu sistem ince çizgilerin kaybolmasın da etkilidir. Ulthera her yaş grubuna uygundur. Kaşlardan dekolteye kadar her yerde uygulanabilir. FDA onaylı bu işlem acısız ve izsizdir.

Boyun ve yüz bölgesinde gençleşme sağlayın

Ultrason ile ortaya çıkan yüksek ısı, cilde zarar vermeden cilt altı bağ dokularına minik hasar oluşturur. Bu kontrollü yaratılan hasarlar, bağ dokusunda kısalma ve sıkılaşma meydana getirir. Uygulanan bölgede oluşan ısı hasarını onarmak için cilt doğal olarak onarım sürecini başlatır. Bu uygulama da uzun vadede kolajen üretimini arttırır ve cildin daha genç olmasını sağlar. Uygulamanın süresi, uygulanan bölgeye göre değişir. Göz etrafına uygulanan Ulthera seansı 15-20 dakika sürerken tüm yüz uygulamaları 1 saat kadar sürebilir. İdeal etki için bir seans yeterlidir.

Ulthera nasıl yapılır?

Ulthera, gebelikte kullanılan görüntüleme başlıklarına çok yakın bir cihazla yapılır. Bu başlıkların hem görüntüleme hem de tedavi etme özelliği vardır. Öncelikle uygulama yapılan bölgeye jel sürülür. Daha sonra uygulama yapılacak olan bölgeye Ulthera cihazı temas ettirilerek önce cilt, cilt altı dokusu ve derin dokular görüntülenir. Daha sonra bu uygulama başlığı ile cilt altındaki 4.5 mm ve 3 mm derinliklere ses dalgaları iletilir. İşlem sırasında deri yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturulmaz sadece karıncalanma ve yanma hissi duyulur. Bu hissiyat da işlem sonrasında kaybolacaktır. Uygulamadan sonra kişiler normal hayatına devam eder.

Ulthera hangi bölgelerde etkilidir?

Ulthera yüz ve boyun sıkılaştırma dışında da kullanılabilir. Göz kapağı torbalarında, düşük kaşların kaldırılmasında, sarkan yanakların toplanmasına ve genel olarak yüz hatlarının incelmesinde Ulthera kullanılabilir. Boyun ve dekoltedeki sarkıklık, kırışıklar Ulthera ile daha sıkı bir forma kavuşturulur.
Eğer Ulthera ile tüm yüzünüze genç bir etki sağlamak istiyorsanız bir seans sizin için yeterli olacaktır. Belli bir yaşın üzerindeki hastalar ve yoğun sarkma yaşayan kişiler için Ulthera uygulamasının etkisi sınırlıdır. Yaşlanmanın etkilerini yavaşlatmak, sarkıklar yoğunlaşmadan bu görüntüye dur demek için Ulthera işlemini tercih edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir