Blog, Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

Ünlülerin Tercihi Hollywood Yanağı Estetiği

hollywood yanağı

Bişektomi estetiği ile Hollywood yanağına kavuşun!

Angelina Jolie denilince aklınıza ilk ne geliyor? Belirgin yüz hatları, dolgun dudakları… Sadece Angelina Jolie değil, Hollywood dünyasında birçok ünlü kadında aynı güzelliği bulabilirsiniz. Bu estetik yüz hattının sırrı Bişektomi estetiğidir. Hollywood yanağı olarak bilinen zayıf yanaklar, belirgin elmacık kemiği görüntüsü için tek bir estetik operasyon yeterli olacaktır. Yanak inceltme estetiği artık Hollywood ünlüleri ile sınırlı kalmıyor. Günümüzde birçok kadın yüz ovalini ortaya çıkarmak için bişektomi estetiğini tercih ediyor. Estetik imkanlarının artması, plastik cerrahi alanının gelişmesiyle birlikte ince yüz hatları artık hayal değil! Yuvarlak ve dolgun yanaklara sahip olan kadınlar her ne kadar sempatik görünseler de Angelina Jolie gibi seksi görünmezler. 45 dakikada tamamlanan bişektomi estetiği ile hızlı ve kolay bir şekilde çekici görünmek mümkün!

Bişektomi estetiği Bişektomi nedir?

Bişektomi yani Bichectomy estetiği yanak bölgesinin inceltilerek yüz ovalinin ortaya çıkmasını amaçlar. Bazı kişilerde yanak yağı olması gerekenden daha fazladır. Dolgun yanakların sebebi yüz yağlarıdır. Yüz yağları genetik olabileceği gibi kişinin aldığı kilolarla da doğru orantılı olabilir. Tombul yanaklar sadece kilolu kişilerde değil zayıf kişilerde de görülebilir. Bazen vücudunuz her ne kadar zayıf olursa olsun, tombul yanaklarınız yüzünüzden yeni tanıştığınız insanların aklında kilolu kalabilirsiniz. Bişektomi yani yanak inceltme estetiği ile yüzünüzde ters üçgen etkisi yaratabilirsiniz. Sadece 45 dakikada tamamlanan bu estetik yanaklarınızdaki fazla yağın alınmasını sağlar. Bişektomi estetiği ile hollywood yanağı görünümünü yaklayarak, yüzünüz daha simetrik ve çekici görünecektir.

Yanak inceltme estetiği ile daha çekici görünün !

Yanak incetlme estetiğini 20li yaşlardan itibaren yapabiliyoruz. Yanak yağları ergenlik döneminde daha yoğun olur. 20 ila 25 yaş arasında yanak yağlarınızın eridiğini ve yüzünüzün ters üçgen şeklini aldığını görebilirsiniz. Fakat ailenizde genetik olarak tombul yüz hatları varsa ve 25 yaşını geçmenize rağmen yüz hatlarınızda incelme olmuyorsa bişektomi estetiğini sizlere önerebiliriz. Hollywood yanağı estetiğini bir kere yaptırmanız ömür boyu kalıcı bir etki sağlayacaktır. Bişektomi, elmacık kemiklerinizin ortaya çıkmasına yardımcı olur, çene ve yüz ovalini daha ince gösterir. Yüzünüzdeki tombul havayı siler, daha çekici bir görüntü sağlar. Küçük bir operasyonla yüzünüzün tüm havasını değiştirebilir, daha seksi görünebilirsiniz.

Hollywood yanağı estetiği ile kalıcı kontür etkisini yakalayabilirsiniz

Yanak yağları yüzün Bichat ve Masseter çiğneme kasları arasında yer alır. Bichat yağ yastıkları normalden daha fazla olduğunda yüze tombul ve yuvarlak bir hava katar. Yanak yağlarından rejim ve ya egzersiz ile kurtulmak çok zor, neredeyse imkansızdır. Yüz küçültme işleminin en hızlı ve etkili yolu Bişektomi estetiğidir. Bişektomi estetiğinden sonra kontür makyajı yapmanıza gerek kalmayacak. Her daim, tıpkı kontür yapmış gibi hollywood yanağı görünümüne ve çekici, ince ve belirgin yüz hatlarına sahip olabileceksiniz. Bişektomi estetiği lokal anestezi altında yapılır. Yanak içinden açılan 1 cmlik kesilerden içeri girilerek yanak yağının fazla olan kısmı alınır. Bişektomi ameliyatında simetri çok önemlidir. Her iki yanağın da aynı görünmesi için mutlaka işinde uzman hekimleri tercih etmelisiniz. Yanak yağı alındıktan sonra kendinden eriyen dikişlerle kesiler kapatılır. Operasyondan bir hafta sonra ağız içindeki kesiler iyileşmiş olacaktır. Bişektomi estetiğinden sonra yüzde görünür bir iz kalmaz.

Yanaklarınız ne kadar küçülecek?

Bişektomi estetiğinde yüz ovalinin ortaya çıkması, elmacık kemiklerinizin belirginleşmesi için yüz hatlarınıza uygun oranda yağ alınması gerekir. Herkesin yüz hattı farklı olduğu için alınacak yağ miktarı da kişiden kişiye göre değişir. Genellikle tombul yanaklı hastaların yanak yağlarının %40’ı yanak inceltme estetiği ile alınır. Bişektomi estetiğinden hemen sonra yanaklarınızın inceldiğini görebilirsiniz. 2-3 hafta boyunca yüzünüz de ödem oluştuğu için en etkili sonucu 3. haftanın sonunda göreceksiniz. Elmacık kemiklerinizin daha belirgin görünmesi için yüze yağ enjeksiyonu veya dolgu uygulaması yapılabilir ve bu sayede elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarabilir, yüzünüzün daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bişektomi estetiği hangi estetiklerle kombine edilebilir?

Hollywood yanağı estetiği ile yüz hatlarınızı belirginleştirdiniz, peki ya burun kemiğiniz? Burun kemiğinden memnun olmayan veya burun düşüklüğü görülen kişiler için yanak inceltme ameliyatı burun estetiği ile birleştirebilir. Kombine ameliyatlar size hem zaman kazandıracak hem de sizin için daha ekonomik olacaktır. Bişektomi estetiği ile en çok tercih edilen işlemlerden biri de kepçe kulak estetiğidir. Yüzünde kusursuz bir etki isteyen kişiler için yanak inceltme yapılırken kepçe kulak problemi de çözülebilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.