Üst Dudak Kaldırma Ameliyatı Acılı Bir İşlem mi?

1.05K görüntülenmeAngel Lip Lifting
0
1 Yorum

Hocam ben bir süredir üst dudak kaldırma işlemi yaptırmayı düşünüyorum endişelerim var. Ama en çok çekeceğim ağrılardan korkuyorum. Üst dudak kaldırma işlemi çok acılı bir işlem midir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak kaldırma operasyonunda herhangi bir acı hissetmezsiniz. Üst dudak kaldırma operasyonunu polikliniğimizde lokal anestezi uygulayarak yapıyoruz bu yüzden işlem sırasında herhangi bir acı hissetmeniz çok zor. Operasyon sonrası burun altında ince bir kesiniz oluyor bu kesiden dolayı hafif bir ağrınız olabilir fakat ağrı kesicilerle geçmeyecek kadar ağır bir acı değildir. Aynı zamanda burnunuzun altı şiş ve ödemli olabilir bu durum sizi başlangıçta alışık olmadığınız için biraz rahatsız edebilir fakat ödeminizi azaltmak için alacağınız destekleyicilerle 2-3 gün içinde geçecektir. İlaçlarınızı düzenli kullanmanız durumunda kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Çok rahat ve konforlu bir uygulamadır bu yüzden çok acı çeker miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Lokal anestezi tüm hastalarda yeterli oluyor fakat eğer ağrı eşiğinizin çok düşük olduğunu düşünüyorsanız ya da ameliyat olmaktan korkuyorsanız sedasyon da uygulayabiliyoruz. Sedasyon, bilincinizin açık olduğu fakat ağrının hiç hissedilmediği hafif uyku halidir. Yarı anestezi şeklinde de tanımlayabiliriz. Anestezi uzmanı tarafından damar yolu açılarak uygulanır.

0

Doktor Hanım merhaba, benim üst dudağım ince, hiç hoş değil. Görüntüsünü hiç beğenmiyorum ama ameliyattan da çekiniyorum. Üst dudak kaldırma ameliyatı acılı bir işlem mi? Yardımcı olur musunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak kaldırma acılı bir işlem değildir. Bu işlemi biz lip lift ameliyatı olarak adlandırıyoruz. Lokal anestezi uyguladığımız için ameliyat esnasında acı duymazsınız. İşlem sonrasında da hafif bir ağrı olabilir ancak ağrı kesicilerle bu sorunu da en aza indirgeriz. Sorununuzun çözümüne gelince, dudaklardaki simetri kişiden kişiye değişir. Üst dudak inceliğini bazen dudak dolgusu yaparak da çözebiliriz. Ancak üst dudak formunu kaybettiyse ve kıvrımda düşme varsa o zaman lip lift uygulamak gerekebilir. Muayene için gelebilirseniz bir bakalım. En doğru ve en acısız olacak şekilde sizi beklentinize kavuşturalım. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, lip lift ameliyatı olmak istiyorum ancak birtakım endişelerim var. Acaba üst dudak kaldırma ameliyatı acılı bir işlem mi? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, lip lifting estetiğinde hastalarımıza lokal anestezi veya sedasyon uyguluyoruz. Bu sayede işlem bölgesi uyuşturularak operasyon sırasında hiçbir ağrı hissetmemenizi sağlıyoruz. Ancak ameliyat sonrası dikiş atılan yerlerde hafif bir ağrı duyabilirsiniz. Bu oldukça normaldir. Size vereceğim basit ağrı kesiciler yardımı ile bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Eğer uzman bir hekime tedavi olursanız herhangi bir problem yaşamazsınız. Sevgiler.

0

Leyla Hanım üst dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum ancak korkuyorum. Şüphelerim var acaba ameliyat çok ağrılı geçiyor mu? Lip lift  sonrası ağrı oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kliniğimizde üst dudak kaldırma yani lip lift ameliyatımızı lokal anestezi kullanarak uyguluyoruz. Ancak ağrı eşiği oldukça düşük olan hastalarımıza sedasyon da uygulamaktayız. Anestezi sayesinde işlem bölgesi uyuşturularak uygulama esnasında hiçbir ağrı veya acı hissi yaşamamanızı sağlıyoruz. Bu sebeple içiniz rahat olabilir. Ameliyat sonrası dikiş atılan yerlerde ağrı hissedebilirsiniz, ayrıca ödem ve morluk olan bölgelerde hassasiyet meydana gelebilir. Bunun içinde de size yazacağım reçeteleri kullanarak basit ağrı kesiciler yardımıyla bu ağrıları kolayca atlatabilirsiniz. Uzman bir cerrah tarafından yapılan lip lift uygulamasının ağrılı geçmesine imkan yoktur. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben Lip Lift yaptırmak istiyorum. Ama cerrahi bir operasyon olduğu için korkuyorum. Üst dudak kaldırma ameliyatı acılı bir işlem mi? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Lip Lift cerrahi bir estetik işlemdir ve hastane ortamında lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla ameliyat esnasında ağrı ya da acı hissiniz olmaz. Bu ameliyatta amaç burun ve üst dudak arasındaki mesafeyi azaltmak olduğu için bölgeden belli bir miktarda deriyi alırız. Bunun için de ufak bir kesi atarız. Ameliyattan sonra bu sebepten dolayı hafif bir ağrı yaşayabilirsiniz. Doktorunuzun önereceği ağrı kesici ilaçlar ve kendinizin de uygulayabileceği buz kompres ile ağrı hissini çok düşük seviyelere indirebilirsiniz. Endişe duymanıza gerek yoktur. Ancak işlem için uygunluğunuza mutlaka bir muayene ederek bakmak isterim. En doğru bilgiyi o zaman verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, ben üst dudak kaldırma ameliyatı olmak istiyorum ama ağrıyı çok fazla hisseden bir yapım var. Üst dudak kaldırma ameliyatı acılı bir işlem mi? Yardımcı olabilir misiniz? Sağ olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, üst dudak kaldırma yani Lip Lift ameliyatları lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu yüzden operasyon esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi olmaz. Ameliyat sonrası ise ameliyat esnasında fazla deriyi almak amacıyla burun alt kısmına ufak bir kesi atıldığı için bu bölgede kısmen bir ağrı duyulabilir. Bu ağrı dayanılmayacak şiddette olmaz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ve kendinizin de uygulayabileceği buz kompresler ile ağrının şiddetini daha da azaltabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar