Üst Dudak Kaldırma Ameliyatı Acılı Bir İşlem mi?

blank
1 Cevap

Hocam ben bir süredir üst dudak kaldırma işlemi yaptırmayı düşünüyorum endişelerim var. Ama en çok çekeceğim ağrılardan korkuyorum. Üst dudak kaldırma işlemi çok acılı bir işlem midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 26, 2020

Merhaba, üst dudak kaldırma operasyonunda herhangi bir acı hissetmezsiniz. Üst dudak kaldırma operasyonunu polikliniğimizde lokal anestezi uygulayarak yapıyoruz bu yüzden işlem sırasında herhangi bir acı hissetmeniz çok zor. Operasyon sonrası burun altında ince bir kesiniz oluyor bu kesiden dolayı hafif bir ağrınız olabilir fakat ağrı kesicilerle geçmeyecek kadar ağır bir acı değildir. Aynı zamanda burnunuzun altı şiş ve ödemli olabilir bu durum sizi başlangıçta alışık olmadığınız için biraz rahatsız edebilir fakat ödeminizi azaltmak için alacağınız destekleyicilerle 2-3 gün içinde geçecektir. İlaçlarınızı düzenli kullanmanız durumunda kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Çok rahat ve konforlu bir uygulamadır bu yüzden çok acı çeker miyim diye endişelenmenize gerek yoktur. Lokal anestezi tüm hastalarda yeterli oluyor fakat eğer ağrı eşiğinizin çok düşük olduğunu düşünüyorsanız ya da ameliyat olmaktan korkuyorsanız sedasyon da uygulayabiliyoruz. Sedasyon, bilincinizin açık olduğu fakat ağrının hiç hissedilmediği hafif uyku halidir. Yarı anestezi şeklinde de tanımlayabiliriz. Anestezi uzmanı tarafından damar yolu açılarak uygulanır.

blank

Merhabalar Lip lift yaptırmayı düşünüyorum ama ödemin ve ağrının fazla oldugunu duydum.biraz ameliyat hakkında bilgi verir misiniz Üst dudak kaldırma acılı mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, Lip lift genel olarak ağrılı bir işlem değildir. Ancak burnunuzun altında küçük bir kesik olduğundan hafif bir ağrı olabilir.Burnunuzun altındaki gerginlikten dolayı bir şişlik olacaktır.Ancak ameliyattan sonra bu şişkinlikleri ödemleri ve ağrıyı azaltacak ilaçlar kullanıldığında ağrınız hafifleyecektir.Hastalarımız,ameliyattan sonra ki iki gün içerisinde normal hayatlarına devam edebileceğini söyleyebilirim.

blank

Leyla Hanım öncelikle iyi çalışmalar, uzun zamandır bu işlemi araştırıyorum, yaptırmayı da çok istiyorum ama tek endişem üst dudak kaldırma ameliyatında acı çeker miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Teşekkür ederim sorunuz için. Bu endişeyi sadece sizden değil herkesten duyuyoruz ve bu soru işareti çok normal tabi ki. Üst dudak kaldırma operasyonunda hiç acı hissetmiyorsunuz. Öncelikle lokal anesteziyle üst dudağı hissiz bir hale getiriyorum. Eğer istenirse sedasyon dediğimiz yarı uyku halinde olduğumuz bir işlemde mevcut. Yani sedasyon altında da uygulanabilir. Sedasyon da olsa işleme hep lokal anesteziyle başlıyorum. Dolayısıyla hiçbir acı yaşanmıyor. Sonrasında da önlem amaçlı ağrı kesici kullanıyoruz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar