Bacak Estetiği
uyluk-germe

Sık kilo alıp vermek, genetik nedenler ve ilerleyen yaş faktörüyle birlikte bacakların uyluk kısımlarında deride gevşeme ve sarkmaları görünebilir. Bu sarkmalar yürürken sallanır, kişiyi daha yaşlı ve öz güvensiz hissettirir. Hem günlük hareket özgürlüğünü kısıtlayan hem de estetik bir görünüm sunmayan bu durum bacak germe estetiği ile ortadan kaldırılabilir. Uyluk germe işlemleri artık oldukça basit ve pratik uygulanabilen işlemlerdendir. Genel anestezi altında yapılan bu operasyondan sonra iyileşme süreci hızlı olduğu için kısa sürede iş hayatınıza daha genç vücudunuzla geri dönebilirsiniz.

Bacak sarkmasının nedenleri kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde derinin yapısı bozulmuş olabilir ve bölge yağlanması artmıştır. Bazı kişilerde ise hızlı kilo alıp vermek iç bacak gibi yumuşak bölgelerde sarkmalara yol açabilir. Eğer bacaklarında ki sarkmalardan dolayı vücutta çatlamalar başladıysa kişi için iç bacak germe ameliyatının sırası gelmiş demektir. Bazı durumlarda liposuction ve germe işlemleri birlikte yapılarak, hastalar hayalinde görünüme kavuşabilir.

Uyluk Germe Nasıl Yapılır?

Uyluk germe operasyonu genel anestezi altında hastanede yapılır.  İç bacak germe operasyonu da denilen operasyonda, bacak iç ve arka kısmından genitale doğru uzun bir elips şeklinde deri ve yağ parçaları çıkartılır. Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik bir dikişle dikilir, bacaklara özel bir korse takılır. Genellikle operasyondan sonraki ilk dönemde genital bölgeye yakınlığı nedeni ile yaraların temiz tutulması dikkatle önerilir. Hasta günlük işlerine 2-3 gün içinde başlayabilir ancak dikişleri gerecek ve açılmasına neden olacak hareketlerden kaçınmak gerekir.

uyluk germeİç Bacak Germe Nedir?

Uyluk, iç ve üst bacak kısmına verilen isimdir. Yoğun kilo alıp vermek uyluk bölgesindeki ince derinin sarkmasına neden olacaktır. Bacak germe operasyonu iç bacak bölgesindeki sarkıklıkları gidermek için yapılan bir uygulamadır, ortalama iki saat sürer. Uygun hastalar iç bacak bölgesinde fazla cilt sarkıklığı olan kişiler veya önceden aşırı kilolu olup fazla kilo vermiş hastalardır. Yoğun kilo vermiş kişilere önce liposuction önerilir. Liposuction yeterli olmayan, cilt toparlaması olmayacak kişilerde uyluk germe ameliyatı tercih edilmektedir. Eğer ileri derece bir sarkma varsa Liposuction, iç bacak germe operasyonuna dahil edilerek bu bölgedeki yağ alınır. Operasyondan sonra hastalarımız özel liposuction korseleri giyerek kusursuz görünüm sağlanır.

Uyluk Germe Estetiğinde İz Kalır Mı?

İç bacak germe operasyonlarında az bile olsa iz kalır. Özellikle uyluk bölgesinden alınan deri kısmı için iç bacak bölgesinde boydan boya bir dikiş uygulanır ancak bu dikiş izleri iç çamaşırı altında kalır ve zamanla silinerek görünmez olur. Estetik operasyon olan kişiler, zamanla yer çekimi, deri elastikiyetine bağlı olarak tekrar sarkma problem ile karşılaşabilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası

Uyluk germe sonrasında ağır derecede bir ağrınız olmaz doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler ile bu durumu rahat geçirebilirsiniz. Hasta aynı gün ayağa kalkabilir, ameliyat sonrasında bacakların iç kısmında yani uyluk kısmında şişlik ve morluk görülmesi normaldir. Bu durumun düzelmesi kişiden kişiye değişiklik göstermek ile birlikte birkaç hafta sürebilir. Operasyondan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Tamamen iyileşme dönemi yine kişiye göre farklılık göstermekle birlikte, yaklaşık 10-15 gün sürmektedir. İş hayatınıza dönmenizde bu kadar süre alabilir. Güç gerektiren işler ve spora, hekiminize danışarak yaklaşık 4 hafta sonra başlayabilirsiniz.

Uyluk Germe Fiyatları

Uyluk germe fiyatları yapılan ameliyatların bütününe ve yapılan hastaneye göre değişebilir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak iç bacak germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

author-avatar

Op. Dr. Leyla Arvas

Estetik Cerrahi uzmanı Op.Dr Leyla Arvas, Vücut ve Yüz Estetiği, Liposuction, Meme Estetiği, Karın Germe, Yağ enjeksiyonu, Saç ekimi konularında uzmanlaşmış kadın estetik cerrahıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir