Vajina Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

1.15K görüntülenmeGenital Estetik
0
1 Yorum

Merhaba, çok kilo alıp verdim ve doğum sonrası vajinamın dış dudaklarında sarkma oldu ve genişledi.Çok rahatsızım bu durumdan cinsellik anlamında da beni olumsuz etkiliyor.Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Genital bölgeye yapılacak estetik girişimler lazer ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir. Cinsel bölgede oluşan sorunlar doğum sırasında ve sonrasında ya da ergenlik döneminden itibaren oluşabilir.Vajina genişleyebilir ya da sarkabilir.Eğer sadece dış dudaklarınızda genişleme ve sarkma varsa tek yöntem cerrahi girişimdir.Vajinal bölgedeki dolgun dış dudaklar liposuction işlemiyle küçültülebilir. Eğer aşırı dış dudak dolduğunluğu varsa küçültmek için cerrahi işlem tercih edilir. Dış dudağın bir kısmı kesilerek çıkarılır. Dış dudak küçültme işleminde liposuction yeterli olacaksa lokal anestezi altında yapılabilir fakat bu ameliyatın yanında başka bir işlem daha tercih ederseniz genel anestezi tercih edilmelidir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için görünmez, oldukça rahat, ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyattan 2 gün sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

0

Hocam selamlar, genital bölgemde dış dudak kısmında bir sarkma söz konusu. Oldukça kötü görünen bu durum benim cinsel yaşantımı da olumsuz etkiliyor. Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina dış dudak sarkması çeşitli sebeplerden kaynaklı ortaya çıkabilir. Bu sorunun tek tedavi yöntemi ise cerrahi yöntemlere başvurmaktır. Liposuction tedavisi dış dudaklardaki fazla yağı vücuttan atar Sonrasında sarkıklığa sebep olan fazla deri vücuttan atılır. Dış dudak ameliyatı risk oranı düşük olan ve konforlu bir operasyondur. Hasta eğer sadece liposuction uygulatacaksa yalnızca lokal anestezi de uygulanabilir. Ancak başka bir ameliyat ile kombine edilme durumu söz konusu ise işlem genel anestezi altında gerçekleştirilmelidir. İşlemden yaklaşık 5 gün sonra günlük yaşantınıza rahatlıkla geri dönmeniz mümkündür.

0

Hocam merhabalar, vajina dış dudak bölgemde sarkma var. Çok kötü görünüyor ve bu durum cinsel hayatımı da kötü yönde etkiliyor. Acaba vajina dış dudak sarkması nasıl geçer? Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, vajina dış dudak sarkması çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Bu rahatsızlığın tek tedavisi ise cerrahi yöntemlere başvurmaktır. Liposuction tedavisi ile dış dudaklardaki fazla yağ vücuttan atılır. Hemen ardından bu bölgedeki fazla deri de vücuttan kesilip atılır. Dış dudak ameliyatı oldukça risksiz ve konforlu geçen bir ameliyattır. Kişi eğer yalnızca liposuction yaptıracak ise sadece lokal anestezi ile bu durum çözülebilir. Fakat başka bir ameliyat ile kombine edilecek ise genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilmelidir. İşlemden 5 gün sonra günlük yaşamınıza rahatlıkla geri dönebilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, vajina dış dudak sarkması nasıl geçer? Bana tedavi yöntemi önermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vajina dış dudak sarkmalarında tek çözüm yolu ameliyattır. Bu ameliyatta dış dudak içindeki fazla yağları Liposuction yöntemi ile alırız. Yağlar alındıktan sonra kalan fazla deriyi ise alt bölümden keserek çıkartırız. Hastaya bağlı olarak operasyon genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirebiliriz. Uygun bir tarihte merkezimize gelebilirseniz sizi bir muayene edeyim ve nasıl bir yol izleyeceğimizi daha detaylı görüşelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, vajina bölgemde dış dudaklarda sarkma oldu. Bu durum beni hem görsel hem de konfor anlamında çok rahatsız ediyor. Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, farklı faktörlere bağlı olarak vajina dış dudak sarkması kadınlarda rastlanan bir rahatsızlıktır ve genellikle huzursuz hissedilmesine yol açar. Vajina dış dudak sarkmasının tedavisinde tek çözüm cerrahi uygulamalardır. Bu operasyonda dış dudak üstündeki fazla yağlar Liposuction yöntemi ile alınır. Kalan deri ise alt bölümden kesilerek çıkartılır. Operasyonun genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapılması kişinin operasyon ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Dikiş izleri alt kısımdadır ve görünmez. Operasyondan ortalama 1 gün sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, vajina dış dudak sarkması nasıl geçer, bu konuda biraz bilgi almak istiyorum. Çünkü sanırım vajinamın dış dudaklarında sarkma var, çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kadın cinsel organı olan vajina; iç dudak, dış dudak, klitoris, idrar deliği ve vajina girişinden meydana gelir. Bu bölümlerden herhangi birinde oluşan deformasyonlar da cinsel organın estetik görünümü olumsuz etkilemenin yanı sıra hem kadının hem de partnerinin cinsel yaşamını da olumsuz olarak etkileyebilmektir. Böyle sorunlar ortaya çıktığında vajinanın hangi bölümünde deformasyon oluştuysa estetik uygulamalar yardımıyla sorun ortadan kaldırabilir. Vajina dış dudak sarkması da kadınların en çok karşılaştığı sorunlardan biridir. Ancak çok ciddi bir sorun değildir, vulvoplasti yani dış dudak estetiği diye adlandırılan estetik operasyonda vajina dış dudak sarkması giderilebilir. Operasyon sırasında dış dudaklarda oluşan sarkmaya sebep olan fazlalık kesilerek alınır ve yeniden şekillendirme yapılır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar