Vajina Dış Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba, çok kilo alıp verdim ve doğum sonrası vajinamın dış dudaklarında sarkma oldu ve genişledi.Çok rahatsızım bu durumdan cinsellik anlamında da beni olumsuz etkiliyor.Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 1, 2020

Merhaba, Genital bölgeye yapılacak estetik girişimler lazer ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir. Cinsel bölgede oluşan sorunlar doğum sırasında ve sonrasında ya da ergenlik döneminden itibaren oluşabilir.Vajina genişleyebilir ya da sarkabilir.Eğer sadece dış dudaklarınızda genişleme ve sarkma varsa tek yöntem cerrahi girişimdir.Vajinal bölgedeki dolgun dış dudaklar liposuction işlemiyle küçültülebilir. Eğer aşırı dış dudak dolduğunluğu varsa küçültmek için cerrahi işlem tercih edilir. Dış dudağın bir kısmı kesilerek çıkarılır. Dış dudak küçültme işleminde liposuction yeterli olacaksa lokal anestezi altında yapılabilir fakat bu ameliyatın yanında başka bir işlem daha tercih ederseniz genel anestezi tercih edilmelidir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için görünmez, oldukça rahat, ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyattan 2 gün sonra günlük rutininize dönebilirsiniz.

blank

İyi günler Leyla hanım, üç çocuk annesi 40 yaşında bir kadınım. Yaptığım doğumlar sonrasında vajinamın dış dudaklarında sarkmalar  ve  biraz da kilo aldığım için büyüme oldu. Bu sarkmanın bir çözümü var mı? Aynı anda hem küçültme hem de sarkıklığı gideren bir ameliyat yöntemi var mı? Yada sadece vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, bana başvuran kadınlarda gerek doğum sonrası olsun gerek genetik yoluyla olsun dış dudak yapısında büyüme ya da sarkma oluşabilmektedir. Vajina bölgesindeki dış dudaklardaki sarkmanın ve büyümenin tek çözümü cerrahi operasyondur. Operasyonla dış dudak üstlerindeki fazla yağ liposuction ile alındıktan sonra kalan deri alt bölümden kesilerek çıkarılmaktadır. Eğer bir operasyon söz konusuysa lokal, sizdeki gibi iki operasyon söz konusuysa genel anestezi altında yapılması uygun olmaktadır. Dikiş izleri alt tarafta kalacağı için görünmemektedir. Bu bakımdan estetik bir sıkıntı da söz konusu olmamaktadır. Ameliyattan iki gün sonra günlük işlerinizi yapabilir ve rutininize dönebilmektesiniz. Bu ameliyatın en önemli özelliklerinden biri de rahat ve ağrısız bir müdahale olmasıdır.

blank

İyi günler, genital bölgemdeki dış dudaklar çok büyük ve sarkık görünüyor, Hatta vücuduma göre çok tombul görünüyor diyebilirim. Pantolon bile giyince belli oluyor çok rahatsızım.  Bu bölgeye uygulanabilen bir yöntem var mı? Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer yani

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, evet, genital bölgedeki dış dudakları büyük ve sarkık olan ve bu durumdan rahatsız olan kadınlar için çeşitli tedavi teknikleri mevcut. Eğer dolgun bir dış dudak yapısına sahipseniz liposuction yöntemiyle dış dudaklarınız küçültülebilir. Siz hem büyüklüğünden hem de sarkıklığından şikayetçisiniz. Bu durumda iki işlem söz konusu olduğu için sadece liposuction yöntemi net sonucu vermeyecektir. Genel anestezi altında yapacağım hem küçültme hem de sarkıklığı alma ameliyatıyla istediğiniz görüntüye kavuşmanız mümkün olmaktadır. Operasyonda dikişler altta olacağı için görünmez. Ağrısız ve risk taşımayan bir operasyondur. Operasyondan iki gün sonra gündelik hayatınıza dönebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar