Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir?

blank
1 Cevap

Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir? Hangi operasyon benim için uygun olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar, öncelikle bu iki operasyon hakkında biraz bilgi aktaralım. Vaser Liposuction tekniği Klasik Liposuctionın son teknoloji halidir. Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction da ultrasonik ses dalgaları kullanılır ve yağların dışarı atılması sırasında herhangi bir doku ya da sinir zarar görmez. Ayrıca yağlar ince kanüller yardımı ile dışarı atıldığı için vücutta herhangi bir kesi izi de gözükmez. Vaser Hi-Def te de Vaser Liposuction tekniği kullanılır; fakat vücuttan dışarı atılan yağlar sonrasında vücuttaki kas izdüşümlerine göre enjekte edilir. Bu da ortaya doğal, kaslı ve atletik bir görünümün çıkmasını sağlar fakat bu operasyon cilt kalitesi iyi olan ve vücut yağ oranı %10-15 olan hastalara uygulanabilir. Dolayısıyla size hangi operasyonun uygun olduğuna sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda ve doktorunuzun görüşleriyle karar verilecektir.

blank

İyi günler hocam, ben vücudumdaki erimeyen fazla yağlarımı aldırmak istiyorum. Vaser Hi Def ile Vaser Liposuction uygulamalarını netten inceledim ama biraz aklım karıştı. Bana bu iki operasyon arasındaki farkı anlatabilir misiniz? Hangisi benim için daha uygun olur?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

İyi günler, Vaser liposuction yönteminde ultrasound ses dalgaları sayesinde cilt altında lokal bulunan yağlar parçalanarak sıvılaştırılır ve ince kanüller aracılığıyla bu yağlar dışarı çıkarılır. Yağların sıvılaştırılıp dışarı alınmasında sinir ya da kas dokusu herhangi bir zarar görmemektedir. Klasik liposuctiondan farklı olarak yağların alınmasında çok ince kanüller kullanıldığı için işlem sonrasında herhangi bir kesi izi kalmamaktadır. Vaser Hi Def uygulamasında ise yine vaser uygulaması gibi işlem uygulanır ancak dışarı alınan sıvılaştırılmış yağlar özel işlemden geçirilerek vücuttaki kas yapılarının görünümlerine göre enjekte edilir. Böylelikle atletik ve fit bir vücut postürü oluşturulur.Vaser Hi-Def cilt kalitesi ve elastikiyeti iyi olan, vücut yağ oranı %10 ile 15 arasında bulunan kişilere uygulanabilir. Kliniğimizdeki ayrıntılı muayene sonrasında ve sizin istekleriniz doğrultusunda hangi yöntemi seçeceğimize karar veriyoruz. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar