Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir?

1.08K görüntülenmeVaser Hi-Def
0
1 Yorum

Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir? Hangi operasyon benim için uygun olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle bu iki operasyon hakkında biraz bilgi aktaralım. Vaser Liposuction tekniği Klasik Liposuctionın son teknoloji halidir. Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction da ultrasonik ses dalgaları kullanılır ve yağların dışarı atılması sırasında herhangi bir doku ya da sinir zarar görmez. Ayrıca yağlar ince kanüller yardımı ile dışarı atıldığı için vücutta herhangi bir kesi izi de gözükmez. Vaser Hi-Def te de Vaser Liposuction tekniği kullanılır; fakat vücuttan dışarı atılan yağlar sonrasında vücuttaki kas izdüşümlerine göre enjekte edilir. Bu da ortaya doğal, kaslı ve atletik bir görünümün çıkmasını sağlar fakat bu operasyon cilt kalitesi iyi olan ve vücut yağ oranı %10-15 olan hastalara uygulanabilir. Dolayısıyla size hangi operasyonun uygun olduğuna sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda ve doktorunuzun görüşleriyle karar verilecektir.

0

Merhabalar Leyla Hanım, bölgesel yağlanma sıkıntım için estetik uygulama yaptırmak istiyorum. Ancak vaser hi-def ile vaser lipo arasında kaldım. Acaba vaser hi-def ile vaser liposuction arasındaki fark nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser liposuction ile vaser hi-def arasında çok büyük bir fark bulunmaz. Vaser liposuction ile fazla yağlar ses dalgaları teknolojisi ile eritilerek vücuttan atılır. Vaser liposuction daha çok vücuttan yağ atılmasına yönelik olarak gerçekleştirilir. Vaser hi-def operasyonunun ise asıl amacı vücudu şekillendirmektir. Vaser hi-def ile yalnızca yağ almakla kalmıyor, aynı zamanda kaslarınızın da görünümünü belirginleştirerek daha formda ve atletik bir yapıya kavuşmanızı sağlıyoruz.

0

İyi günler doktor hanım, yıllardır bölgesel yağlanma problemi yaşıyorum. Spor yapsam, yediklerime dikkat etsem dahi gitmiyorlar bir türlü. Ben de son çözümü ameliyatta buldum. Ama ne yaptıracağıma karar vermedim. Acaba vaser hi-def ile vaser liposuction arasındaki fark nedir? Hangi operasyon benim için daha uygundur? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vaser hi-def ve vaser liposuction operasyonlarının her ikisi de son teknoloji kullanılarak uygulanan, çok daha konforlu bir ameliyat süreci yaşamanızı sağlayan işlemlerdir. Temelde iki operasyonun amacı da kişiyi inceltmek olsa da, bir farkla birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Vaser liposuction’da bölgesel yağlanma bulunan bölgeye ses dalgaları gönderilerek buradaki fazla yağ hücreleri vücuttan dışarı atılır. Vaser hi-def ise daha çok vücut şekillendirmeye hizmet eden bir uygulamadır. Vaser liposuction ile alınan yağlar gereken bölgelere şekil vermek için belirli bölgelere enjekte edilir. İdeal kilosunda olan ancak daha kaslı ve sıkı bir forma kavuşmak isteyen hastalar vaser hi-def yaptırmalıdır. Sizin için hangi operasyonun daha uygun olacağına karar verebilmemiz için öncelikle sizi muayene etmem gerekiyor. Bu şekilde kesin bir sonuca birlikte varabiliriz. Sağlıkla kalın.

0

Leyla Hanım merhaba, Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir? Basen bölgem için uygun yöntem hangisi olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yöntemlerin uygunluğu kişiden kişiye değişiyor. Sizin için en uygun ve en etkili yöntemi önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerekli. Bu iki yöntem arasındaki farka gelecek olursak, aslında her iki yöntemde de amaç aynı sadece teknik olarak farklılık var. Vaser Liposuction’da vakumlama yöntemi ile yağları vücuttan dışarı çekiyoruz. Vaser Hi-Def yönteminde ise vücuttan yağların alınması haricinde kaslı görüntünün oluşması için gerekli bölgelere kas görünümünü arttırmak için daha farklı yaklaşıyoruz. Bu noktada sizin operasyondan beklentileriniz de hangi yöntemin sizin için uygun olduğunu belirlemekte önemli olacak. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba, bende bölgesel yağlanma var hocam. Bunun için operasyonları araştırıyordum. Farklı yöntemler gördüm. Vaser Hi-Def ile Vaser Liposuction arasındaki fark nedir? Benim için uygun olanı nasıl seçeceğim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle size uygun olan yöntemin belirlenebilmesi için uzman bir doktora muayene olmalısınız. Doktorunuz sizin bazı özelliklerinize bakacak ve beklentilerinizi de göz önüne alarak sizin için uygun olan yöntemi belirleyecektir. Sorduğunuz iki yöntem arasında teknik olarak farklılık vardır. Vaser Liposuction, vücuttaki bölgesel yağların vücuttan atılmasını sağlayan ve vücudu sadece yağların atılımıyla şekillendiren bir yöntemdir. Vaser Hi-Def ise vücuttaki fazla yağların atılmasının yanı sıra istenilen görüntünün elde edilmesi için kasların daha görünür olmasını sağlayan ve yağ enjeksiyonları ile vücudun şekillendirilmesini kapsayan bir uygulamadır. Bu durumda hastanın operasyondan beklentisi uygun yöntemin belirlenmesinde oldukça önemli bir role sahiptir. En önemli fark vaser hidef için fazla kilolu olmayıp sadece lokal yağlanmanın olması sonuçların daha iyi olmasını sağlar.

0

Merhaba hocam, karın bölgemdeki yağlardan kurtularak vücudumun yeniden şekillendirilmesini istediğim bir uygulama arıyorum ama Vaser Hi-Def ile vaser liposuction arasındaki farkın ne olduğunu anlayamadım. Bu konuda biraz bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Vaser Hi-Def ve Vaser Liposuction arasındaki tek fark uygulama sırasında yapılan işlemdeki teknik farkılığıdır. Vaser Liposuction, vaser teknolojisi kullanarak kalça, bel basen gibi bölgelerdeki yağları ultrasonik dalgalar yardımıyla eritir ve vücuttan atar. Vaser Hi-Def ise yine aynı şekilde vaser teknolojisi kullanılarak vücuttaki fazla yağı eriterek atar ancak işlem sadece fazla yağın vücuttan atılmasıyla sınırlı değildir. Vaser Hi-Def’te aynı zamanda fazla yağların alındığı bölgedeki kasların belirginleşmesini sağlayan bazı işlemler yapılır. İki uygulama arasındaki tek fark budur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı